دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

مشکلات رفتاری حیواناتمشکلات رفتاری سگ ها

چرا سگ ها عاشق زوزه کشیدن هستند؟

مطمئناً این تجربه را داشته اید که اواخر شب در خمیده یا ایوان باشید و صدای غیرقابل انکار زوزه های سگ را از دور بشنوید. چرا سگها زوزه می کشند؟

محققان معتقدند که زوزه سگ در ژنتیک سگ وجود دارد. نژادهای سگ باستان از نظر منطبق بودن DNA آنها با گرگهایی که از آنها منشأ گرفته اند شناخته می شوند.

سگها عاشق زوزه کشیدن هستند. اما چرا سگ ها زوزه می کشند؟ دلایل مختلفی وجود دارد ، برخی سرگرم کننده هستند و برخی برای جلب توجه ، برقراری ارتباط با دیگران و اعلام حضور زوزه می کشند.

برخی از سگها نیز در پاسخ به صداهای با صدای بلند مانند آژیرهای وسایل نقلیه اضطراری یا آلات موسیقی زوزه می کشند.

ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید چرا سگ شما زوزه می کشد چه باید بکنید.

محرک های صوتی

همه ما شنیده ایم که سگی هنگام شنیدن صدای اژیر زوزه می کشد. ابتدا گوشهایشان بلند می شود ، سپس سرشان را بالا می کشند ، سرشان را به پهلو خم می کنند و هرچه نزدیکتر می شود یک زوزه بلند می کشند. بسیاری از سگها توسط صداهایی که آنها را تحریک می کنند زوزه می کشند: آژیرها ، آلات موسیقی ، رادیو ، فیلم های یوتیوب ، سگهای دیگر که زوزه می کشند و حتی یک زوزه انسان نیز می تواند سگ را هیجان زده برای کشیدن زوزه کند.

این نوع زوزه معمولاً زیاد نیست – مگر اینکه البته عوامل تحریک کننده به طور مکرر رخ دهند.

شب یا نور ماه

شما تصویر قدیمی گرگ را که در ماه زوزه می کشد دیده اید؟ معمولا در فیلم ها این تصویر را نشان می دهند. خوب ، بعضی اوقات سگها دوست دارند شب ها هم زوزه بکشند ، گرچه در واقع مهتابی نی که زوزه می کشند. سگ ها پس از غروب خورشید در واقع بهتر می توانند صدای یکدیگر را بشنوند. اختلالات جوی در شب کمتر است ، بنابراین صدا بسیار دورتر حرکت می کند.

دو سگ در حال زوزه کشیدن

اجداد / نژاد

بعضی اوقات گرایش سگ به زوزه ژنتیکی است. برخی از نژادهای سگ بیشتر از نژادهای دیگر سگ زوزه می کشند. به نظر می رسد سگ مالاموت ، سگهای اسکیمو ، هاسکی و بسیاری از نژادهای سگ شکاری از نظر ژنتیکی مستعد زوزه کشیدن هستند.

گرفتن ارتباط با اطرافیان

زوزه نیز نوعی ارتباط است. گرگ ها و سگها برای برقراری ارتباط با اعضای خانواده ، سایر حیوانات و تقریباً هر کسی که می تواند آنها را بشنود زوزه می کشند. آنها ممکن است مکان خود را به اشتراک بگذارند ، درخواست کمک کنند یا به شما بگویند که از قلمرو آنها دور شوید.

اضطراب و ترس

اگر همسایگان با شما تماس بگیرند و به شما بگویند که سگ شما زوزه می کشد ، زوزه بیش از حد سگ شما ممکن است ناشی از اضطراب جدایی باشد.

زوزه اضطراب جدایی فقط وقتی اتفاق می افتد که سگی تنها بماند یا به طریقیاز صاحبش جدا شود. این نوع زوزه معمولاً حداقل با یک علامت دیگر از اضطراب جدایی مانند راه رفتن ، حفاری کردن یا افسردگی و سایر علائم پریشانی همراه است.

علل پزشکی

سگها گاهی اوقات هنگام آسیب دیدن یا مریضبودن  زوزه می کشند. اگر سگ شما بیش از حد معمول شروع به زوزه کشید کرد ، قبل از هر کار دیگری او را نزد دامپزشک ببرید تا بیماری و جراحت را منتفی کند.

جلب توجه با پارس کردن و زوزه کشیدن

بعضی از سگها می فهمند که زوزه می تواند توجه افراد را به خود جلب کند. اگر سگ شما به همین دلیل زوزه بکشد ، زوزه او معمولاً در حضور شما زمانی رخ می دهد که بخواهد توجه ، غذا یا اشیای مورد نظر را بخواهد.

اگر سگ شما برای جلب توجه شما زوزه می کشد یا چیزهایی را که می خواهد از طریق شما بدست بیاورد ، مانند غذا یا اسباب بازی ، باید دو چیز را به او بیاموزید تا بتواند در مهار رفتار خود موفق باشد. اول از همه ، او باید یاد بگیرد که زوزه موثر نیست. او همچنین باید یاد بگیرد که ساکت بودن کارساز است. اگر سگ شما متوجه شود که زوزه همیشه او را در معرض دید شما قرار می دهد و ساکت بودن باعث جلب توجه شما و همچنین همه چیزهای عالی او در زندگی می شود ، به سرعت یاد می گیرد که رفتار صوتی خود را مهار کند.

اغلب اوقات ، ما فقط وقتی سگهایمان کار اشتباهی انجام می دهند توجه می کنیم! اگر می خواهید سگ شما یاد بگیرد زوزه را برای جلب توجه متوقف کند ، باید به رفتار آرامش پاداش دهید. هنگامی که سگ شما سر و صدایی ایجاد نمی کند به طور تصادفی به او توجه کنید.

سگ لابرادور در حال زوزه کشیدن

یافتن یک مربی کارامد

از آنجا که کار با زوزه ممکن است چالش برانگیز باشد ، دریغ نکنید و از یک مربی حرفه ای سگ معتبر کمک بگیرید. که می توانند به شما و سگتان کمک زیادی می کنند.

برخی از سگها به دلیل تنهایی زوزه می کشند ، خصوصاً اگر تنها بمانند یا ساعتهای زیادی بیرون از خانه بمانند. سگ ها مانند انسان ها حیوانات بسیار اجتماعی هستند و نیاز به تعامل منظم با خانواده های انسانی خود دارند.

اگر سگ شما اغلب به تنهایی زوزه می کشد ، ممکن است لازم باشد زمان بیشتری را در کنار هم بگذرانید. بیشتر او بازی کنید و با او قدم بزنید.

هنگامی که مجبورید بیش از چند دقیقه سگ خود را در خانه تنها بگذارید ، حتما اسباب بازی ها و وسایل جالب جویدنی زیادی به او بدهید تا خودش لذت ببرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب