دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

نژاد های سگ

توضیحات جامع درباره سگ الاسکا مالاموت

Alaskan Malamute دارای بدنی قدرتمند و مستحکم است،که برای فعالیت هایی که نیاز به استقامت و قدرت بدنی دارد ساخته شده. این نژاد دارای استخوان بندی درشت و جمع و جور است.

سگ های الاسکا الاموت به عنوان یکی از قدیمی ترین نژادهای سگ سلطنت می کند که ظاهر اصلی آن تغییر چشمگیری نکرده است.

الاموت ها سگ هایی دوست داشتنی ، وفادار و بازیگوش اما با وقار است، مالاموت های آلاسکا سگهایی با پر انرژی هستند. بنابراین به ورزش و فعالیت زیادی  احتیاج دارند. اگر قصد دارید هنگام کار آنها را در خانه تنها بگذارید ، ممکن است رفتارهای ناخوشایند از خود نشان دهند.

اگر بتوانید نیازهای این نژاد را برآورده کنید ، یک همراه باهوش ، بسیار اموزش پذیر و دوست داشتنی خواهید داشت.

تمام مشخصات مالاموت آلاسکا را در زیر مشاهده کنید!

در ادامه مطلب اطلاعات کافی درباره مالاموت الاسکا را به شما می دهیم.

تاریخچه سگ الاسکا مالاموت

آلاسکا مالاموت یکی از قدیمی ترین نژادهای سگ سورتمه ای قطب شمال است. اجداد ان ها هزاران سال پیش با مردم بومی از سیبری به آلاسکا نقل مکان کردند. یک قبیله ، معروف به Mahlemuts ، در منطقه شمال شرقی شبه جزیره سوارد مستقر شدند و در آنجاست که مالاموت های آلاسکا پرورش یافت اند. از این سگها برای شکار ، دور نگه داشتن خرس های قطبی و کشیدن سورتمه های سنگین پر از مواد غذایی یا وسایل کمپ استفاده می شد.

نژادهای دیگر از سگهای قطب شمال ، مانند سگ هاسکی سیبری ، بارهای سبک تری را با سرعت بیشتری روی سورتمه حمل می کنند. هاسکی ها دونده اند. مالاموت ها باربر هستند.

با کشف طلا در سال 1896 ، سیل بیگانگان به آلاسکا زیاد شد.کسانی که برای کشف طلا به الاسکا امده بودند ، مسابقه هایی را برگزار کردند از جمله : مسابقات وزنه برداری را در میان سگهای خود برگزار کردند. نژادهای بومی با  نژادهایی که توسط مهاجران آورده شده بود، اغلب تلاش از ایجاد این مسابقات یافتن سریع ترین و بهترین سگ برای پیدا کردن طلا بود. مالاموت های خالص در ان دوران در خطر انقراض قرار گرفتند.

در طول جنگ جهانی دوم ، مالاموت ها یک بار دیگر بکار گرفته شدند ، این بار برای حمل و نقل کالا ،و به عنوان سگ های جستجو و نجات.

باشگاه آلاسکا مالاموت در آمریکا در سال 1935 تشکیل شد و AKC این نژاد را در همان سال به رسمیت شناخت.

تاریخچه سگ الاسکا مالاموت

ویژگی های ظاهری مالاموت ها

هنگامی که برای اولین بار یک Malamute از آلاسکا را مشاهده می کنید ، تحت تأثیر قامت بزرگ ،و شباهت های ان به صورت گرگ قرار می گیرد.

اغلب اعتقاد بر این است که مالاموتها شبیه ترین نژاد به گرگها هستند. حتی ممکن است در فیلم ها نقش یک گرگ را بازی کنند.

سگهای الاموت ، سگ هایی عضلانی که دارای سری پهن و گوش های مثلثی و قائم هستند.

کشور :امریکاه (الاسکا)
قد :60 تا 71 سانتی متر (نر)
52 تا 58 سانتی متر (ماده)
وزن :45 تا 57 کیلوگرم (نر)
34 تا 339 کیلوگرم (ماده)
طول عمر : 12 تا 15 سال

خصوصیات اخلاقی مالاموت های الاسکا

با توجه به سابقه سگ به عنوان یک سگ سورتمه ،عاشق فعالیت و تعامل با خانواده است. مالاموت ها به خانواده و دوستانشان بسیار وفادار هستند.و دوست دارند در تمام فعالیت های خانواده مشارکت داشته باشند و از گذراندن وقت خود با خانواده لذت می برند. و تا زمانی که به آنها ورزش روزانه داده شود ، در خانه بسیار رفتار خوبی از خود نشان می دهند. و در صورت عدم فعالیت و ورزش ، می توانند رفتار های ناخوشایند و مخرب از خود نشان دهد.

این نژاد کم پیش می اید پارس کند و در اکثر مواقع زوزه می کشد.مانند هر سگی ، مالاموت های آلاسکا نیز در سنین پایین نیاز به اجتماعی شدن دارند – قرار گرفتن در معرض افراد مختلف ، محیط های متفاوت ، صداها و تجربیات جدید می تواند به اجتماعی شدن ان ها کمک کند- معاشرت به شما کمک می کند تا سگتان با تغییر محیط دچار اضطراب و ترس نشود.

Malamutes هرکسی را که ملاقات می کند دوست خود می داند. اگر به دنبال یک نگهبان هستید ، این نژاد برای شما انتخاب مناسبی نیست. اندازه یک مالاموت می تواند بازدارنده باشد ،اما نمی تواند در نگهبانی انتظاری از ان ها داشته باشید.

خصوصیات اخلاقی مالاموت های الاسکا

مراقبت و نگهداری از مالاموت ها

مالاموت ها به طور کلی سالم هستند ، اما مانند همه نژادها مستعد ابتلا به برخی از شرایط سلامتی هستند.

آنها در پیاده روی طولانی خستگی ناپذیرند ، الاموت ها نیاز به دویدن ، بازی کردن دارند. با این حال مطمئن شوید که این تمرین با سن ، وضعیت سلامت سگ مطابقت دارد.

مالاموت ها عاشق حفاری هستند. به جای تلاش برای جلوگیری از این رفتار ، بهترین راه کار ایجاد مکان اختصاصی برای حفاری در حیاط است ، مانند درست کردن جعبه ماسه.

با داشتن یک پوشش متراکم ، آلاسکا الاموت می تواند زندگی در فضای باز در آب و هوای بسیار سرد را تحمل کند. با این حال ، آنها احتیاج به سرپناه مناسب و محفظه محصور شده ، ترجیحاً با سقف دارند.

جای تعجب نیست که مالاموت ها به گرما حساس هستند. آنها سگهایی از قطب شمال هستند ، طبیعتاً برای زندگی در محیطهای گرم و مرطوب ساخته نشده اند. اگر مالاموت شما در اب و هوای گرم زندگی می کند ، حتماً در طول تابستان سایه ، آب شیرین و تهویه مطبوع کافی  فراهم کنید و از فعالیت و ورزش در گرما خودداری کنید.

با توجه به اندازه ، قدرت و هوشمندی که دارند ، بسیار توصیه می شود که مالاموتها در سنین جوانی قبل از اینکه به اندازه کافی بزرگ و قوی شوند فراگیری اموزش های لازم را برای کنترل بیشتر نسبت به رفتارشان را شروع کنید.

تغذیه Alaskan Malamute

رژیم غذایی مالاموت آلاسکا باید برای نژادی بزرگ با توجه به میزان فعالیت سگ شما تنظیم شود. برای مشاوره در مورد تغذیه Malamute ها باید با دامپزشک یا متخصص تغذیه حرفه ای مشورت کنید.هر رژیم غذایی باید متناسب با سن سگ (توله یا بزرگسال) باشد.

برخی از سگ ها مستعد اضافه وزن هستند ، بنابراین میزان کالری و میزان وزن سگ خود را بررسی کنید.بدانید کدام غذاهای انسانی برای سگ ها بی خطر است و کدام یک نه. شما با مراجعه به مقاله کدام میوه ها و سبزیجات را سگها می توانند بخورند می توانید اطلاعات خوبی بدست بیاورید.

فعالیت های بدنی

مالاموت برای مسابقات پرورش نیافتهاند ، بلکه برای کار پرورش داده شدند. یک سگ قدرتمند و ورزشکار با استقامت فوق العاده بالا ، برای حمل بارهای سنگین ، این نژاد به ورزش روزانه نیاز دارد.

قرار گرفتن در یک حیاط محصور شده یا فضای کافی می تواند یک مکان ایده ال برای سگ های الاسکا باشد ، سگ های الاسکا از پیاده روی ، دویدن و شنا با صاحبان خود لذت می برند.

Malamute ها  اغلب در مسابقات چابکی و اطاعت ، وزنه برداری شرکت می کند

نتیجه گیری:

سگهای الاسکا به فضای باز و بزرگ احتیاج دارند. آنها برای زندگی در آپارتمان مناسب نیستند.برای داشتن یک مالاموت شما باید از وقت و انرژی کافی برخودار باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب