دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

نژاد های سگ

سگ گریت دین

گریت دین یک نژاد بزرگ در بین سگ ها محسوب می شود – درشت و نجیب ، گریت دین ها یکی از قدیمی ترین نژاد های سگ هستند که تصاویرشان بر روی آثار باستانی متعلق به هزاران سال پیش کشیده شده است.

به سگ های گریت دین ، بزرگ دانمارکی نیز می گویند برخلاف اسمشان ان ها اصالت آلمانی دارند.با وجود اندازه بزرگشان ، یک گریت دین یک همراه شیرین و دوست داشتنی است. آنها عاشق بازی کردن هستند. آنها رفتاری مسالمت آمیزی دارند.

تمام صفات و ویژگی های گریت دین با ذکر جزئیات در این مقاله گفته شده! پس با ما همراه باشید.

اطلاعات بیشتر در مورد سگ گریت دین

گریت دین در اصل برای شکار گراز وحشی پرورش داده می شد ، اما احتمالاً امروزه آنها مهارت چندانی در شکار ندارند. انها اکنون یک روح لطیف دارند که به طور کلی با دیگر سگها ، حیوانات و انسانها کنار می آیند.

با این حال ، اندازه آنها و قدرتشان می تواند برای یک سارق ترسناک و بازدارنده باشد.

Great Dane از سگهایی از نوع Mastiff به وجود امده ، اما آنها نسبت به سایر فرزندان این نژاد باستانی ، قد بلندتری دارند. یک Great Dane زیبا است. آنها بدنی عضلانی ، باریک و کشیده است. آنها گردنی بلند متناسب ب بدنشان دارند.

اندازه بزرگ آنها به تنهایی می تواند کنترل آنها را در بزرگسالی غیرممکن کند به همین دلیل در سنین پایین به اموزش و معاشرت ان ها توجه کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد گریت دین ها

 • Great Dane شیرین ، مشتاق ، مردم گرا  است و به خوبی به تمرینات و اموزش صحیح پاسخ مثبت می دهد.
 • مانند بسیاری از سگ های غول پیکر ، گریت دین ها عمر کوتاهی دارند.
 • وقتی از یک سگ بزرگ نگهداری می کنید همه چیز هزینه بیشتری دارد – قلاده ، مراقبت های دامپزشکی . علاوه بر این ، شما به یک وسیله نقلیه ای نیاز دارید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتوانید Great Dane را جا به جا کنید.
 • غذا های ویژه ای برای نژاد گریت دین باید در نظر بگیرید ، در غیر این صورت مسائل ارتوپدی ممکن است ایجاد شود.
 • هرگز توله سگ را از پرورش دهنده غیر مسئول ، خریداری نکنید.

تاریخچه سگ های گریت دین

از سگهایی که شبیه به گرین دین هستند نقاشی هایی وجود دارد که بر روی اشیاء متعلق به مصریان قدیم هک شده است که گاهی قدمت آنها به 3000 سال قبل از میلاد باز می گردد.
همچنین در معابد بابلی که حدود 2000 سال قبل از میلاد ساخته شده اند ، شواهدی وجود دارد که سگهای مشابه ، از تبت سرچشمه گرفته اند و گزارش های کتبی مربوط به چنین سگ هایی در سال 1121 پیش از میلاد در ادبیات چین آمده است.

تصور می شود این نژاد توسط آشوری ها ، که سگهای خود را با یونانی ها و رومی ها معامله می کردند ، به مناطق مختلف جهان منتقل شده است. سپس یونانی ها و رومی ها این سگ ها را با نژادهای دیگر پرورش دادند. اجداد Mastiff انگلیس احتمالاً در پرورش این نژاد نقش داشته اند و برخی از افراد معتقدند که Wolfhound ایرلندی یا Greyhound ایرلندی نیز ممکن است در این امر نقش داشته باشند.

بزرگ دانمارکی در ابتدا سگهای شکاری گراز نامیده می شدند ، زیرا  شکار گراز همان چیزی بود که برای ان تربیت شده بودند. در گذشته گوش های آنها برای جلوگیری از پاره شدن بریده می شد. در قرن شانزدهم ، نام این نژاد به “سگ انگلیسی” تغییر یافت.

با این حال ، اواخر دهه 1600 ، بسیاری از نجیب زادگان آلمانی بزرگترین و خوش استایل ترین سگها را در خانه های خود نگهداری می کردند و آنها را Kammerhunde (سگ های مجلسی) می خواندند.

نام Great Dane در دهه 1700 بوجود آمد ، زمانی که یک طبیعت شناس فرانسوی به دانمارک سفر کرد و نسخه ای از انها را دید که لاغر بود و از نظر ظاهری شبیه یک تازی بود. او این سگ را Grand Danois نامید ، که در نهایت به سگ بزرگ دانمارکی شناخته شد.

در سال 1880 ، پرورش دهندگان و قضات جلسه ای در برلین برگزار کردند و توافق کردند که از آنجا که سگهایی که آنها پرورش می دهند تفاوت آشکاری با Mastiff انگلیسی دارند ، آنها نام دیگری را برای این نژاد انتخاب کنند – Deutsche Dogge (سگ آلمانی).

آنها Deutscher Doggen-Klub آلمان را تأسیس کردند و بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی نیز این نام را به خود اختصاص دادند. ایتالیایی ها و کشورهای انگلیسی زبان ، این نام را قبول نکردند. امروزه نیز ایتالیایی ها نژاد Alano ، به معنای ماستیف می نامند. و البته در کشورهای انگلیسی زبان به آنها Great Danes گفته می شود.

در اواخر دهه 1800 ، پرورش دهندگان ثروتمند آلمانی همچنان به اصلاح نژاد ادامه دادند. آنها توجه خود را به خلق و خوی سگ معطوف کردند ، زیرا گریت دان ها به دلیل این واقعیت که در اصل برای شکار گراز وحشی ،  پرورش داده می شدند ، دارای خصوصیات تهاجمی و وحشی بودند. این پرورش دهندگان سعی کردند حیوانات لطیف تری تولید کنند و – خوشبختانه امروز برای ما – موفق شدند.

ما نمی دانیم که چه زمانی اولین گریت دن ها به آمریکا آورده شدند ، یا حتی از کجا آمده اند ، اما باشگاه گریت دین در آمریکا در سال 1889 تشکیل شد. این چهارمین نژادی بود که به عضویت باشگاه AKC درآمد.

سگ گریت بعد از تمرین و ورزش

ویژگی ظاهری سگ گریت دین اصیل

گریت دین های نر 30 تا 34 اینچ (76 تا 86 سانتی متر) قد و 120 تا 200 پوند (54 تا 90 کیلوگرم) وزن دارند.قد ماده ها 28 تا 32 اینچ (71 تا 81 سانتی متر) و وزن آنها 100 تا 130 پوند (45 تا 58 کیلوگرم) است. بعضی از انها می توانند کوچکتر یا بزرگتر از حد متوسط باشند.

اندازه آنها می تواند مشکلاتی را ایجاد کند ، به ویژه در یک فضای کوچک.پوشش انها کوتاه ، ضخیم و براق است. Great Dane به دلیل ظاهر باشکوهش به – Apollo of Dogs مشهور است.

کشور :المان
قد :76 تا 86 سانتیمتر (نر)
71 تا 81 سانتیمتر (ماده)
وزن :54 تا 90 کیلوگرم (نر)
45 تا 58 کیلوگرم (ماده)
طول عمر :8 تا 10 سال

خصوصیات رفتاری سگ های گریت دین

یک سگ گریت دین اموزش دیده یکی از خوش اخلاق ترین سگ هایی است که می توانید داشته باشید. آنها حیوانات خانگی ملایم ، شیرین و مهربانی هستند که عاشق بازی کردن هستند آنها تمایل زیادی به جلب رضایت صاحب خود دارند ، این ویژگی آموزش آنها را آسان می کند.

گریت دانمارکی همانطور که خوش اخلاق هستند ، قطعاً به اموزش و معاشرت در اوایل زندگی نیاز دارند – قرار گرفتن در معرض افراد مختلف ، مناظر ، صداها و تجربیات – در سنین پایین . به شما این اطمینان را نی دهد در بزرگسالی کنترل بیشتری بر روی رفتارشان داشته باشید.

مراقب و نگهداری از گریت دین

با وجود غول پیکر بودن ، یک Great Dane انها به اندازه کافی ملایم هستند و می تواند یک سگ خوب در خانه باشد ، هرچند که آنها مناسب زندگی در آپارتمان نیستند ، زیرا همه چیز در خانه در دسترس انهاست.

آنها در داخل خانه نسبتاً ساکت اند ، اما حداقل یک بار در روز به یک پیاده روی طولانی یا حیاط بزرگ برای بازی نیاز دارند. یک گریت دین بزرگسال ، بسته به سن و سطح فعالیت اش ، به 30 تا 60 دقیقه ورزش روزانه نیاز دارد. توله سگها و نوجوانان تقریباً به 90 دقیقه ورزش در روز نیاز دارند.

هرگز گریت دین را  را در تمام روز در یک فضای بسته تنها نگذارید. آنها نباید زمان زیادی را در یک فضای بسته سپری کنند مگر در هنگام خواب شبانه.

دندانهای گریت دین خود را حداقل دو یا سه بار در هفته مسواک بزنید تا از تشکیل باکتری ها جلوگیری کنید. اگر می خواهید از بیماری لثه و بوی بد دهان جلوگیری کنید ، مسواک زدن روزانه حتی بهتر است.

ناخن های آنها را ماهی یک یا دو مرتبه کوتاه کنید. ناخن های پا سگ دارای رگ های خونی هستند و اگر خیلی برش بزنید می تواند منجر به خونریزی شود – و سگ شما ممکن است دفعه بعدی که بخواهید ناخن اش را کوتاه کنید با شما  همکاری نکند بنابراین ، اگر تجربه کوتاه کردن ناخن های سگ را ندارید ، از یک دامپزشک یا آرایشگر کمک بگیرید.

گوش آنها باید هفتگی از نظر قرمزی یا بوی بد بررسی شود ، که می تواند عفونت را نشان دهد. هنگامی که گوش های سگ خود را بررسی می کنید ، آنها را با یک پنبه مرطوب  پاک کنید تا از عفونت جلوگیری کند. چیزی  داخل مجرای گوش نکنید. فقط گوش خارجی را تمیز کنید.

سگ گریت دین در جنگل

بیماری های ژنتیکی (وضعیت سلامتی)

گریت دین ها به طور کلی سگ های سالمی هستند ، اما مانند همه نژادها ، مستعد ابتلا به برخی از مشکلات سلامتی هستند.

در اینجا چند شرط برای مراقبت وجود دارد:

 • دیسپلازی مفصل ران: این یک بیماری ارثی است که در آن استخوان ران به راحتی در مفصل ران قرار نمی گیرد. بعضی از سگها روی یک یا هر دو پای عقب خود احساس درد و لنگش می کنند ، اما برخی دیگر علائم ظاهری ناراحتی را نشان نمی دهند. غربالگری با اشعه ایکس مطمئن ترین راه برای تشخیص مشکل است. در هر صورت آرتروز با افزایش سن سگ ایجاد می شود. سگهایی که دیسپلازی مفصل ران دارند نباید پرورش داده شوند.
 • پیچ خوردگی معده: نفخ شکم نیز نامیده می شود ، این یک بیماری تهدید کننده زندگی است که می تواند سگهای بزرگ  مانند Great Danes را تحت تأثیر قرار دهد. این امر به ویژه اگر آنها روزانه با یک وعده غذایی زیاد تغذیه شوند ، سریع غذا بخورند ، بعد از خوردن غذا مقدار زیادی آب بنوشند و بعد از غذا خوردن به شدت ورزش کنند ، این امر بیشتر صادق است. نفخ شکم بیشتر در میان سگهای مسن دیده می شود. این حالت زمانی اتفاق می افتد که معده با گاز یا هوا متسع شده و سپس پیچ خورده (پیچش). سگ قادر به آروغ زدن یا استفراغ نیست تا از شر هوای اضافی معده خلاص شود و بازگشت طبیعی خون به قلب مانع می شود. فشار خون پایین می آید و سگ شوکه می شود. بدون مراقبت های پزشکی فوری ، سگ می تواند بمیرد. اگر سگ شما شکم گشاد دارد و بزاق بیش از حد دارد و بدون پرتاب شدن بالا عقب می رود ، شک کنید که نفخ کند. آنها همچنین ممکن است بی قرار ، افسرده ، بی حال و ضعیف ، با ضربان قلب سریع باشند. در صورت مشاهده این علائم مهم است که هر چه زودتر سگ خود را به دامپزشک برسانید.
 • سرطان استخوان: گاهی اوقات به نام استئوسارکوما شناخته می شود ، این شایع ترین تومور استخوانی است که در سگ ها یافت می شود. این معمولاً در سگهای میانسال یا مسن دیده می شود ، اما نژادهای بزرگتر مانند گریت دین (Danger Great) تمایل به ایجاد تومور در سنین پایین دارند. به طور کلی نژادهای بزرگ و غول پیکر را تحت تأثیر قرار می دهد ، استئوسارکوم یک سرطان استخوان تهاجمی است. اولین علامت لنگش است ، اما سگ به اشعه ایکس نیاز دارد تا علت سرطان را تشخیص دهد. استئوساركوم به طور تهاجمی درمان می شود ، معمولاً با قطع اندام و شیمی درمانی. با درمان ، سگ ها می توانند نه ماه تا دو سال یا بیشتر زندگی کنند. خوشبختانه سگها به خوبی با زندگی روی سه پا سازگار می شوند.
 • بیماری های قلبی: بیماری های قلبی بر روی Great Danes تأثیر می گذارد. واریته ها شامل کاردیومیوپاتی متسع ، نقص دریچه میترال ، دیسپلازی دریچه سه تایی ، تنگی زیر آئورت ، مجرای تصلب شرایین و قوس آئورت راست پایدار هستند. پیش آگهی و درمان بسته به اختلال خاص و سن و سلامت عمومی سگ متفاوت است.
  مسائل مربوط به جراحی در مورد Great Danes نسبت به سگهای کوچکتر کمی متفاوت است. برای هرگونه جراحی مورد نیاز ، جراحی را پیدا کنید که با سگ های نژاد غول پیکر تجربه داشته باشد.

رژیم غذایی مناسب

رژیم غذایی برای یک توله سگ نژاد غول پیکر که به سرعت در حال رشد است مانند یک گریت دین بسیار مهم است ، بیشتر از اکثر نژادها. آنها به غذای مناسب برای نژادهای بزرگ نیاز دارند.

با فرض یک غذای با کیفیت ، مقدار غذایی که به Great Dane  می دهید می تواند با سن و جنسیت بتغییر کند. برای توصیه های غذایی باید متناسب با سگ شخصی خود با دامپزشک یا متخصص تغذیه خود مشورت کنید. با این حال ، مقادیر عمومی روزانه عبارتند از:

 • سه تا شش ماه: ماده ، سه تا شش فنجان ؛ نر ، چهار تا هشت فنجان
 • هشت ماه تا یک سال: ماده ، پنج تا هشت فنجان ؛ نر ، شش تا ده فنجان
 • نوجوانان: ماده ، هشت فنجان ؛ نر ، نه تا 15 فنجان
 • بزرگسالان: ماده ، شش تا هشت فنجان ؛ نرها هشت تا ده فنجان

توله سگ گریت دین تا سن چهار تا پنج ماهگی باید روزانه سه وعده غذایی داشته باشد. بعد از آن ، روزانه دو وعده غذایی به آنها بدهید. آنها هرگز نباید فقط یک وعده غذایی در روز داشته باشند.با کمال تعجب ، گریت دین به طور معمول آنقدر که فکر می کنید غذا نمی خورد. گرچه آنها به ورزش روزانه نیاز دارند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تغذیه Great Dane خود ، حتما به دامپزشک مراجعه کنید.

سوالات متداول درباره سگ گریت دین

سگ گریت دین را از کجا خریداری کنیم؟

اولین نکته برای داشتن یک سگ سالم این است که ، هرگز توله سگ را از یک پرورش دهنده غیرمجاز، خریداری نکنید.شما اگر قصد خرید گریت دین را دارید پیشنهاد می کنیم به صفحه فروش سگ گریت دین مراجعه کنید.تمامی سگ ها در پت فایل با تاییدیه دامپزشکی به فروش می رسد.

آیا گریت دین سگ خطرناک است؟

هر نژادی می تواند رفتار های پرخاشگرانه از خود بروز دهد. هنگام حمله Great Danes ، آنها به دلیل اندازه و قدرتشان از بسیاری از سگها خطرناک ترند. این عوامل می تواند حمله Great Dane را کشنده کند. به همین دلیل بسیار تاکید می کنیم اموزش و معشرت را در سنین پایین شروع کنید

آیا گریت دین ها زیاد می خوابند؟

به طور متوسط ، سگ های گریت دین هر روز بین 14-16 ساعت در روز خواهند خوابید. آنها به عنوان یکی از تنبل ترین نژادهای سگ شناخته می شوند و اگر یکی از آنها را داشته باشید ، می دانید که آنها بسیار تنبل هستند!

آیا گریت دین ها زیاد پارس می کنند؟

سگها به دلایل مختلف در موارد مختلف پارس می کنند. اگرچه اکثر گریت دین ها زیاد پارس نمی کنند ، اما اگر به عنوان یک عادت اجازه پارس را داشته باشند ، احتمالاً بلندترین ، پارس ها را در بین سگ ها دارند.آنها تقریباً نسبت به هر احساسی که احساس می کنند پارس می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب