دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

نژاد های سگ

سگ بردرکولی

سگ های بردرکولی برای جمع آوری و کنترل گوسفندان بین اسکاتلند و انگلیس پرورش یافته اند.آنها سگهایی پرانرژی با استقامت بالا شناخته شده هستند.این ویژگی ها آنها را به یک سگ برتر در گله داری تبدیل می کند. از بردركولي ها امروزه هنوز براي گله داری گوسفندان در مزارع سراسر جهان استفاده مي شود.

Border Collies بسیار قابل آموزش و باهوش همچنین در ورزش های مختلف سگ از جمله اطاعت پذیری ،  چابکی ، ردیابی و مسابقات دیسکسیار عالی عمل می کند – اگر سگی دوست داشتنی و باهوش می خواهید که شما را فعال نگه دارد ، این نژاد می تواند انخاب خوبی باشد.

تمام صفات و ویژگی های Border Collies با ذکر جزئیات در این مقاله گفته شده با خواندن مقاله شما شناخت کاملی نسبت به این نژاد پیدا می کنید!

اطلاعات بیشتر در مورد سگ های بردرکولی

Border Collies بسیار باهوش و سرشار از انرژی است.این نژاد هوشیار و چابک ، از نظر روحی و جسمی فوق العاده سریع است.

Border Collie  یک استادکار حرفه ای در گله داری است ، بردرکولی ، یک سگ متوسط ​​با وزن 30 تا 45 پوند (14 تا 20 کیلوگرم) ، دارای یک انرژی و استقامت فوق العاده است – این سگ ها در گذشه تمام روز در تپه ها و دره های کشور در مرز اسکاتلند کار می کردند به همین دلیل این ، مقاومت ایجاد شد ، روزانه 50 مایل یا بیشتر می دویدند.

این انرژی باید هدایت شود. او باید وظیفه ای داشته باشد ، خواه این کار در واقع گله داری گوسفندان باشد یا اینکه در ورزش ها و مسابقات سگ شرکت کند. تنها پیاده روی برای Border Collie کافی نیست.

سگ چوپان اسکاتلندی یک سگ فوق العاده برای زندگی است. هوش اموزش و تربیت را اسان می کند.اگر این نژاد در سنین پایین کاملاً اجتماعی شده و آموزش ببیند ، می تواند تقریباً با هر شرایط زندگی سازگاری پیدا کند.آنها معمولاً از معاشرت با سگهای دیگر لذت می برند.

بردرکولی در حال دویدن

ویژگی های برجسته در بردرکولی

  • سگ چوان اسکاتلندی بسیار حساس است ، اغلب به ظریف ترین فرمان ها پاسخ می دهد و به نظر می رسد می تواند خواسته های صاحب خود را از قبل پیش بینی کند.
  • مربی و یا کسی که اموزش زا شروع می کند باید علاوه بر جسم ، ذهن بردر ها را به کار بگیرید تا از هر ابعادی رشد کند.بوردرکولی باید راهی مثبت برای هدایت انرژی خود داشته باشد. در غیر این صورت او بازی های خودش را اختراع می کند – و می تواند مشکلاتی را برای شما رقم بزند.
  • برای جلوگیری از خجالتی بودن ، بردرمولی باید به خوبی اجتماعی شود.
  • برای به دست آوردن یک سگ سالم ، هرگز توله سگ را از یک پرورش دهنده غیرمجاز ، خریداری نکنید.و به دنبال یک پرورش دهنده معتبر باشید که تاییدیه دامپزشکی ارائه دهند ما به شما پت فایل را پیشنهاد می کنم زیرا تمامی سگ هارا با تاییدیه دامپزشکی به فروش می رساند.

تاریخچه سگ چوپان اسکالندی

اجداد بردرکولی از زماني كه بشر در انگليس فعلي براي اولين بار استفاده از سگ براي نگهداري و نگهداري گوسفندان را آغاز كرد ، وجود داشته است. در کشور مرزی بین اسکاتلند و انگلیس ، سگ گله به یکی از با ارزش ترین دارایی های یک چوپان تبدیل شد و بهترین سگهای کار در این پروسه پرورش یافتند.

نژاد و نوع آن بسته به نوع زمین یا کار مورد نیاز در هر منطقه متفاوت است. این سگهای گله با مناطق خاص خود تطبیق پیدا کرده اند و سرانجام به نام Sheepdogs Welsh ، Sheepdogs Northern ، Highland Collies و Scotch Collies شناخته شدند. نام Border Collie تا حدودي ميراث اسكاتلندي او را نشان مي دهد: واژه Collie ، كه به سگهاي گوسفند اشاره دارد ، از گويش اسكاتلندي گرفته شده است.

در طول قرن نوزدهم ،بوردرکولی ها در بین اذهان عمومی انگلیسی رواج یافت. امروزه هنوز از آنها برای کار دام استفاده می شود و حیوانات خانگی خانوادگی هستند. از آنجا که آنها به راحتی آموزش می بینند ، در کارهای پلیس ، کشف مواد مخدر و بمب و مأموریت های جستجو و نجات استفاده می شود.آنها همچنین سگهای راهنمای خوبی نیز می توانند باشند.

Border Collie در 1 اکتبر 1995 توسط باشگاه Kennel Club آمریکا شناخته شد.

بردرکولی در حال گشت زدن

ویژگی ظاهری و اندازه سگ های بردرکولی

قد نرها به اندازه 22 اینچ (56 سانتیمتر) و وزن آنها تقریباً 45 پوند (20 کیلوگرم) است. قد ماده ها 21 اینچ(53 سانتیمتر) و وزن آنها نیز تقریباً 42 پوند (19 کیلوگرم) است.

آنها مانند یک چوپان سبک وزن استرالیایی به نظر می رسند ، اما بجای مارپیچ مشخصه سگ چوپان استرالیایی ، کولی ها دارای یک دم پر هستند.گوش ها می ایستند اما نوک آن پایین می افتد و ظاهر زیبایی پیدا می کند.

بعضی از کولی موهای درشتی به طول حدود سه اینچ دارند ، در حالی که در بعضی دیگر موها به طول یک اینچ وجود دارد. انواع رنگها از جمله سیاه و سفید ، قرمز و سفید ، سیاه و خاکستری و سه رنگ دیده می شود.

کشور:
اسکاتلند
قد :48 تا 56 سانتی متر (نر)
46 تا 53 سانتی متر (ماده)
وزن :14 تا 20 کیلوگرم (نر)
12 تا 19 کیلوگرم (ماده)
طول عمر :10 تا 17 سال (میانگین 12سال)

ویژگی ها و خصوصیات رفتاری بردرکولی ها

خیلی ساده بخواهیم برایتان بگوییم ، Border Collie یک دینام است. شخصیت وی از لحاظ خصوصیات هوشیار ، پرانرژی ، سخت کوش و باهوش است. او سریع یاد می گیرد – آنقدر سریع که گاهی سخت می شود او را به چالش کشید.

این نژاد دوست دارد مشغول به کاری باشد. در واقع ، او باید خسته شود ، که منجر به رفتار آزاردهنده ای مانند پارس ، حفاری در باغچه یا تعقیب اتومبیل می شود. او سگی نیست که در آرام در ایوان مقابل دراز بکشد. او با فعالیت پیشرفت می کند. به یاد داشته باشید ، او پرورش داده شده بود تا تمام روز گوسفندان را اداره کند و کار کند.

اگر به عنوان یک توله سگ به درستی معاشرت نکند ، می تواند ترسو یا خجالتی شود. سگ های چوپان اسکاتلندی باید در سنین پا اموزش ببینند و در معرض افراد مختلف قرار بگیرند تا اجتماعی شوند.

مراقبت و نگهداری از سگ چوپان اسکاتلندی

در حالی که Border Collie یک سگ بسیار سازگار است ، اما او نیاز به فضاهای بزرگ دادو مناسب زندگی در اپارتمان نیست.

صرف نظر از محیط ، او هر روز به فعالیت های دهنی و جسمی زیادی احتیاج دارد و به مالکی نیاز دارد که مایل و قادر به تهیه آن باشد.

این می تواند بار بزرگی برای مالکانی باشد که نمی توانند درگیر این فعالیت ها شوند. اگر می خواهید یک Border Collie خریداری کنید ، مطمئن شوید که می توانید برای او انرژی و وقت کافی را برایشان صرف کنید. اگر مزرعه ای با گوسفند ندارید ، ورزش سگ جایگزین مناسبی است.

بردرکولی در حال بازی

سلامتی بوردرکولی ها

بردر کولی به طور کلی سگ سالمی است ، اما مانند همه نژادها ، مستعد ابتلا به برخی از بیماری هاست.
همه Border Collies ها به هیچ یک یا همه این بیماری ها مبتلا نخواهند شد ، اما اگر به فکر این نژاد هستید مهم است که از آنها آگاهی داشته باشید.

دیسپلازی مفصل ران: این یک بیماری ارثی است که در آن استخوان ران به راحتی در مفصل ران قرار نمی گیرد. بعضی از سگها یک یا هر دو پای عقب خود احساس درد و لنگش می کنند ، اما برخی دیگر علائم ظاهری ناراحتی را نشان نمی دهند. (غربالگری با اشعه ایکس مطمئن ترین راه برای تشخیص این مشکل است.) در هر صورت آرتروز با افزایش سن سگ ایجاد می شود. سگهای مبتلا به دیسپلازی مفصل ران نباید پرورش داده شوند.

آتروفی پیشرونده شبکیه (PRA): این بیماری مرتبط با چشم است که شامل زوال تدریجی شبکیه است. در اوایل بیماری ، سگ های مبتلا، شب کور می شوند. آنها در طول روز با پیشرفت بیماری بینایی خود را از دست می دهند. بسیاری از سگهای مبتلا ، به شرطی که محیط اطرافشان را بشناسند ، با بینایی محدود یا از دست رفته خود سازگار می شوند.

صرع: این یک بیماری عصبی است که اغلب ، اما نه همیشه ، ارثی است. صرع می تواند باعث تشنج خفیف یا شدید شود که ممکن است خود را به عنوان یک رفتار غیرمعمول نشان دهد (مانند دویدن با حالت عصبانیت مانند تعقیب ، لرزیدن یا پنهان شدن) یا حتی در اثر افتادن ، سفتی اندام و از دست دادن هوشیاری. تماشای تشنج ترسناک است ، ابرای تشخیص صحیح سگ خود را به دامپزشک ببرید (به خصوص اینکه تشنج دلایل دیگری نیز دارد) و درمان آن بسیار مهم است.

آلرژی: سه نوع حساسیت اصلی در سگ وجود دارد: آلرژی غذایی ، که با حذف برخی غذاها از رژیم غذایی سگ درمان می شود. آلرژی های تماسی ، که در اثر واکنش به یک ماده موضعی مانند ملافه ، پودرهای کک ، شامپوهای سگ و سایر مواد شیمیایی ایجاد می شود. و آلرژی های استنشاقی که ناشی از مواد حساسیت زای هوا مانند گرد و غبار است. درمان بسته به علت متفاوت است و ممکن است شامل محدودیت های غذایی ، داروها و تغییرات محیطی باشد.

اگر در حال خرید توله سگ هستید ، یک پرورش دهنده خوب پیدا کنید که  مجوزهای بهداشتی ارائه دهد همچنین قبل از خرید تصاویر و یا خود والدین سگ را مشاهده کنید، زیرا مشاهده پدر و مادر سگ برای ارزیابی وضعیت توله سگ هنگام بزرگ شدن بسیار مفید است.شما می توانید برای خرید بردر کولی به صفحه فروش سگ بردرکولی مراجعه کنید.

رژیم غذایی

مقدار غذای روزانه توصیه شده: 1.5 تا 2 فنجان غذای خشک با کیفیت بالا در روز.

توجه: مقدار غذای سگ بالغ شما به اندازه ، سن ،متابولیسم و سطح فعالیت وی بستگی دارد.یک سگ بسیار پرجنب و جوش بیش از یک سگ بی تحرک به غذا نیاز دارد. کیفیت غذای سگ خریداری شده نیز تفاوت ایجاد می کند – هرچه غذای سگ بهتر باشد ، مقدار کمتری از آن را باید در کاسه سگ خود بریزید.

سخن پایانی

سگ های بردرکولی می توانند سگ های ایده الی برای بسیاری افراد باشند ولی توجه کنید هیچ سگی عالی نیست مگر انکه اموزش ببیند تمامی سگ ها به اموزش و معاشرت احتیاج دارند.بردر کولی باهوش ترین سگ در دنیاست و تربیت ان با داشتن یک مربی خوب کار سختی نیست.

اگر قصد خرید هر سگی را دارید ابتدا یک شناخت کامل نسب به ان ها پیدا کنید،مجله حیوانات این کار برای شما اسان کرده شما می توانید به صفحه انواع نژاد های سگ مراجعه کرده و هرسگی را که در نظر دارید درباره اش مطالعه کنید.

اگر شما تجربه داشتن بردر کولی را دارید با ما و دیگران در بخش کامنت به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

  1. درود برشما ولی بنظر بنده سگ خوبی برای آپارتمان نشینی هم هست چون من خودم یک سگ بردر کلی دارم وبسیار راضی هستم ولی متاسفانه دو هفته یکبار میتونم ببرمش پارک برای همین میخوام بفروشمش ویک سگ فوق العاده باهوش و حرف گوش کن هستش

    1. ممنون مجید عزیز از اینکه نظرتون رو به اشتراک گذاشتید بردرکولی خیلی پرانرژی هست و باید انرژیش به خوبی تخلیه بشه نیاز به پیاده روی و فعالیت های بدنی و ذهنی داره

  2. سلام استاد گرامی بنده یه توله ۳ماهه بردرکولی ماده دارم البته به رنگ طلایی یا ( فهوایی روشن ) و سفید دقیقا همانند عکسی که در سایت گذاشتید چند روز پیش یکی از دوستان برادرم منزل ما بود که وقتی توله را دید قبول نکرد که این توله از نژاد بردرکولی است خواهش میکنم بفرمایید چگونه از اصیل بودن توله مطمین شوم لطفا بنده را راهنمایی بفرمائید و از این دو دلی نجاتم دهید با سپاس و تشکر از شما عزیزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب