دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

نژاد های سگ

سگ مالینویز بلژیکی

سگ های چوپان بلژیکی در چهار نوع وجود دارند: Laekenois ، Tervueren ، Groenendael و Malinois ، در دهه 1890 یک استاد دانشکده علوم دامپزشکی بلژیک استانداردهایی را برای انواع سگ های گله بلژیکی ثبت کرد. اشاره شد که همه آنها از نظر نوع مشابه اند و تفاوت اصلی آنها در پوشش بود.

مالینویز بلژیکی که به عنوان سگ گله پرورش داده می شدند، امروزه از ان ها به عنوان سگ های پلیس ، همچنین سگ های محافظ استفاده می شود.

مالینویز ها سگ هایی متوسط تا بزرگ با بدنی محکم و در عین حال زیبا است. این نژاد پرانرژی به تمرینات و تحریک ذهنی روزانه زیادی نیاز دارد. بلژین مالینویز ها یکی از بهترین گزینه های پلیس و ارتش K-9 است.مالینویز ها با داشتن انرژی زیاد، برای زندگی در آپارتمان اصلا توصیه نمی شوند.

تمام صفات و ویژگی های نژاد سگ Malinois بلژیک با ذکر جزئیات در این مقاله گفته شده!

اطلاعات بیشتر در مورد مالینویز بلژیکی

مالینویز بلژیکی یک سگ چوپان بلژیکی با اندازه متوسط ​​است که در نگاه اول به یک سگ چوپان آلمانی شباهت دارد. Malinois ها اغلب سگهایی حنایی رنگ با ماسک سیاه هستند. آنها یکی از چهار نوع سگ گله بلژیکی هستند که سال 1959 در ایالات متحده به عنوان نژادهای جداگانه ثبت شده اند.

ابتدا مالینویز ها ،در بلژیک پرورش یافتند ولی امروزه به دلیل همکاره بودن ان ها در اقصی نقاط جهان پرورش داده می شوند ، مالینویز ها استقامت زیادی دارند و واقعاً از کار لذت می برند. آنها سگهایی باهوش و بسیار فعال اند که در بسیاری از کارها سرآمد هستند. آنها علاوه بر گله داری ، در کارهای پلیس ، جستجو و نجات و در رویدادهای عملکردی مانند چابکی نیز به خوبی عمل می کنند.

افرادی که با مالینویز آشنا نیستند ، اغلب آنها را با سگ ژرمن شپرد (GSD) اشتباه می گیرند ، اما تفاوت های چشمگیری در ساختار بدن و خلق و خوی این دو نژاد وجود دارد. Malinois سگهای کوچکتری با استخوان های سبک تر هستند. ژرمن شپرد های امروزی دارای یک پشت بلند و شیب دار است.

Malinois ها حنایی رنگ ، قرمز یا قهوه ای است و نوک موهای آنها سیاه است ، در حالی که ژرمن شپرد معمولاً ترکیبی از رنگ های سیاه و برنزه است. علاوه بر این ، Malinois دارای گوش های مثلثی کوچکتر نسبت بهچوپان المانی است.

مالینویز ها سگ های بسیار حساسی هستند که به روش های سخت آموزشی پاسخ خوبی نمی دهند.

به دلیل سطح انرژی و حساسیت ، مالینویز بلژیکی فقط برای افرادی که قبلاً صاحب سگ بوده اند و تجربه آموزش سگ را دارند توصیه می شود.

مالینویز بلژیکی خارج شده از اب

ویژگی های برجسته مالینویز ها

  • مالینویز های بلژیکی انرژی زیادی دارند. اطمینان حاصل کنید که فضا  را می توانید برای ان ها فراهم کنید همچنین زمانی را برای فعالیت با ان ها کنار بگذارید.در بزرگسالی او هنوز انرژی بیشتری نسبت به اکثر توله سگها خواهد داشت و بندرت فرصتی را برای تعقیب گربه از دست خواهد داد.
  • مالینوییز ها بسیار باهوش و هوشیار اند. آنها همچنین دارای غرایز گله داری و محافظتی قوی نیز هستند. آموزش های اولیه و مداوم بسیار مهم است!
  • مالینویز های بلژیکی به دلیل هوش ، انرژی بالا و سایر خصوصیات به صاحبان بی تجربه توصیه نمی شود.

تاریخچه مالینویز بلژیکی

Malinois بلژیکی یکی از چهار نوع Sheepdogs بلژیکی است که در اواخر دهه 1800 در بلژیک توسعه یافت. این چهار نوع عبارتند از: Malinois (موهای کوتاه با ماسک سیاه) ، Tervuren (چمن ماهونی ، موهای بلند با ماسک سیاه) ، Laekenois (حنایی ، موهای خشن) و Groenendael (موهای سیاه و بلند) . AKC همه نژادها را به جز Laekenois به عنوان نژادهای جداگانه در ایالات متحده ثبت کرده ، در حالی که United Kennel Club هر چهار نوع را به عنوان یک نژاد به رسمیت می شناسد.

Club du Chien de Berger Belge (کلوپ سگهای چوپان بلژیک) در سپتامبر 1891 تشکیل شد تا مشخص کند کدام یک از نژاد ها نماینده سگهای چوپان توسعه یافته در بلژیک است. در نوامبر همان سال ، پرورش دهندگان و مجریان در حومه بروکسل برای بررسی سگهای چوپان آن منطقه با هم دیدار کردند. پس از مشورت زیاد ، استاد دامپزشکی آدولف رئول و هیأتی از قضات به این نتیجه رسیدند که سگ چوپان بومی آن استان سگهایی با اندازه متوسط ​​، دارای گوشهای مثلثی تنظیم شده و چشمان بسیار قهوه ای تیره هستند و فقط از نظر بافت ، رنگ و طول مو معاینات بعدی سگها در سایر استانهای بلژیک منجر به یافته های مشابه شد.

سال های 1890

در سال 1892 ، پروفسور رول اولین استاندارد سگ چوپان بلژیکی را نوشت که سه نوع سگ با مو بلند ، سگ با مو کوتاه و سگ با مو خشن را تشخیص می دهد. در سال 1901 سرانجام سگ چوپان بلژیکی به عنوان یک نژاد شناخته شد.

در سال 1897 ، یك سال قبل از تشكیل باشگاه، مالین هاویگبرت پیشنهاد كرد كه گوسفندان زیادی در بلژیک باقی نمانده اشت ، سگهای چوپان بلژیکی باید آزمایش های صحرایی را انجام دهند كه هوش ، اطاعت و وفاداری آنها را به نمایش گذاشته شود.

چوپانان بلژیکی همچنین به عنوان سگ نگهبان استفاده می شدند. آنها اولین سگهایی بودند که توسط پلیس بلژیک مورد استفاده قرار گرفتند. قبل از جنگ جهانی دوم ، مسابقات بین المللی  دربین سگهای پلیس، در اروپا بسیار محبوب شد و سگهای بلژیکی در مسابقات جوایز زیادی کسب کردند.

هنگامی که جنگ جهانی اول آغاز شد ، بسیاری از سگهای چوپان بلژیکی توسط ارتش برای بسیاری از مشاغل مورد استفاده قرار گرفتند از جمله سگ های پیام رسان ، سگ های صلیب سرخ ، سگ های آمبولانس.

در طی دهه های اول قرن 20 ، مالینویز بلژیکی و Groenendaels محبوب ترین گونه سگهای چوپان بلژیکی بودند که به کشورهای دیگر صادر می شدند. در آن زمان تعداد زیادی به هلند ، فرانسه ، سوئیس ، کانادا ، ایالات متحده ، آرژانتین و برزیل صادر می شد.

اموزش مالینویز برای محافظت

سال های 1900

در پایان دهه 1920 محبوبیت سگ های بلژیکی از جمله Groenendael و Malinois افزایش یافت و در میان پنج نژاد برتر قرار گرفت. در دوران رکود ، پرورش سگ تجملی بود که اکثر افراد توانایی خرید آن را نداشتند ، در طول دهه 1930 ، چند مالینویز در AKC ثبت شدند. حتی پس از رکود بزرگ ، مالینویز بسیار کمی وجود داشت و علاقه به نژاد بسیار کم شده بود به طوری که AKC آنها را در کلاس های متفرقه در نمایشگاه های AKC در دهه های 1930 و 40 قرار داد.

در دهه گذشته سگهای مالینوی بلژیکی به دلیل کار در ارتش ، آژانسهای کشف مواد مخدر ، عملیات جستجو و نجات و نیروهای پلیس در سراسر کشور مورد توجه بسیاری قرار گرفته اند. در نتیجه ، طی چند سال گذشته بسیاری از مالینویز ها به ایالات متحده وارد شده اند.

در سال 2019 ، یک مالینوی بلژیکی معروف به کونان در یک عملیات نظامی هدف قرار دادن ابوبکر البغدادی رهبر دولت اسلامی مجروح شد. این مأموریت موفقیت آمیز بود ، و کونان پس از بهبودی کامل در کاخ سفید به عنوان یک قهرمان مورد تقدیر قرار گرفت.

اندازه بلژین مالینویز ها

کشور :بلژیک
قد :61 تا 66 سانتیمتر (نر)
55 تا 61 سانتیمتر (ماده)

وزن :29 تا 34 کیلوگرم (نر)
25 تا 30 کیلوگرم (ماده)
طول عمر :12 تا 14 سال

خصوصیات رفتاری سگ های پلیس بلژیکی(مالینویز)

این یک سگ برجسته کار است که در هر شرایطی وظایف خود را به خوبی انجام می دهد .توانایی نظارت مالینوییز ها بسیار عالی است.

خصوصیات رفتاری تحت تأثیر عوامل مختلفی شکل می گیرد از جمله وراثت ، آموزش و معاشرت اجتماعی. مالینویز های بلژیکی در سنین پایین بسیار کنجکاو و بازیگوش اند.

بعد از خرید Malinois ، باید هر چه زودتر ان ها را در معرض افراد مختلف ، سگ ها ، حیوانات و موقعیت های مختلف قرار دهید.

ان ها را در سنین پایین اموزش دهید و اجتماعی کنید تا در سنین بالاتر نسبت به رفتارشان کنترل بیشتری داشته باشید.یکی از شاخصه های مالینویز ها یادگیری سریع انهاست که مشتاقند هر کاری که صاحبشان از آنها می خواهد را به خوبی انجام دهند.

مراقبت و نگهداری از مالینویز بلژیکی

اولین نکته برای داشتن یک سگ سالم این است که ، هرگز توله سگ را از یک پرورش دهنده غیرمجاز، خریداری نکنید.شما اگر قصد خرید مالینویز بلژیکی اصیل را دارید پیشنهاد می کنیم به صفحه فروش مالینویز مراجعه کنید.قبل از خرید حتما عکس  پدر و مادر ،  یا سایر اقوام سگ را مشاهده کنید برای ارزیابی توله سگ هنگام بزرگ شدن بسیار می تواند مفید باشد.

اگر مالینویز بلژیکی به اندازه کافی ورزش کند ، می تواند در فضای های کوچک نیز عملکرد خوبی داشته باشد. آنها آب و هوای خنک را ترجیح می دهند اما به خوبی با محیط گرم نیز سازگار می شوند.

در صورت امکان ، علاوه بر پیاده روی طولانی یا آهسته دویدن ، در منطقه محصور شده برخی از تمرینات بدون قلاده را در برنامه ورزشی مالینویز خود قرار دهید. مالینویز ها سه یا چهار بار در روز به حدود 20 دقیقه فعالیت احتیاج دارند و یک پیاده روی آرام نمی تواند آنها را راضی کند.

توله سگها نیازهای ورزشی متفاوتی دارند. آموزش و معاشرت به همراه 15 تا 20 دقیقه بازی در حیاط با یک توپ می تواند برای ان ها جذاب و سرگرم کننده باشد.

Malinois ها حساس و بسیار قابل تمرین است. با آنها محکم ، آرام و سازگار باشید. عصبانیت و متوسط شدنبه زور می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

بازی کردن توله مالینویز

رژیم غذایی مالینویز ها

مقدار روزانه توصیه شده: 2 تا 3 فنجان غذای خشک با کیفیت بالا در روز ،که به دو وعده تقسیم شود.

توجه: میزان غذای سگ بالغ شما به اندازه ، سن ،  متابولیسم و ​​سطح فعالیت بستگی دارد. سگ ها مانند دیگر موجودات هستند و همه آنها به یک مقدار غذا احتیاج ندارند. ناگفته نماند که یک سگ پرجنب وجوش بیش از یک سگ بی تحرک به غذا نیاز خواهد داشت. کیفیت غذای سگ خریداری شده نیز تفاوت ایجاد می کند. هرچه غذای سگ بهتر باشد ، مقدار کمتری از آن را باید برای سگ در نظر گرفته شود.

غذای بیش از حدا می تواند سگ شما را دچار اضافه وزن کند.اضافه وزن می تواند بیماری های زیادی را برای سگ شما به همراه داشته باشد.ما پیشنهاد می کنیم حتما برای داشتن یک رژیم غذایی مناسب به دامپزشک مراجعه کنید.

نتیجه گیری:

مالینویز های بلژیکی بسیار سگ های انعطاف پذیر با یادگیری بالا هستند اگر قصد خرید ان را دارید در صورت اموزش درست می تواند یک همراه بسیار دوست داشتنی باشد.

مالینویز ها اغلب برای نگهبانی خریدارای می شوند اگر می توانید وقت کافی را برای ان ها بگذارید و فضای خوبی را برایشان فراهم کنید می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد.

بسیاری از افراد به دنبال مقایسه کردن سگ ها با یکدیگر هستند اگر بین مالینویز و ژرمن شپرد نمی دانید که کدام یک برای شما انتخاب بهتری است، می توانید به مقاله مقایسه ژرمن شپرد با مالینویز مراجعه کنید.

اگر شما تجربه داشتن مالینویز را دارید با ما و دیگران در بخش کامنت به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب