دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

نژاد های سگ

سگ بوستن تریر

بوستن تریر ها از زمان پرورش، بیش از یک قرن پیش محبوب بوده اند. آنها در اصل برای جنگیدن با سگ پرورش داده می شدند ، اما امروز آنها همراهانی مهربان هستند که به آنها لقب “نجیب زاده آمریکایی” را داده اند.

بوستون ها تقریباً در هر نوع خانه ، حتی آپارتمان با همه اعضای خانواده کنار می آیند. با این حال ، این توله سگهای بازیگوش نیز به ورزش زیادی نیاز دارند. اگر به بوستن ها عشق بورزید و بتوانید برای ان ها فعالیت بدنی در نظر بگیرید ، بهترین و وفادارترین دوست را خواهید داشت.

برای شناخت کامل و حقایقی جالب در مورد سگ های بوستون تریر با ما همراه باشید.

اطلاعات بیشتر در مورد سگ های بوستن تریر

بوستون تریر ها ممکن است به عنوان یک جنگنده وحشی پرورش یافته باشد ، اما شما امروزه هرگز از آنها خوی وحشی و جنگنده نمی بینید.

باستن تریر ها به عنوان سگ هایی بسیار باهوش شناخته می شوند – طبیعت پر جنب و جوش و مهربان آنها، آنها را بسیار دوست داشتنی می کند ، اگرچه گاهی اوقات سرسختی و یا بیش فعالی آنها می تواند موجب کلافگی صاحب سگ بشود.

سگ های بوستن تریر کوچک اند ، اما دارای اسکلت بندی محکم و عضلانی هستند.پوشش ان ها صاف و براق است، گوشهای باستن تریر ها به طور طبیعی ایستاده و کاملاً بزرگ هستند. چشمهای بزرگ و زیبای ان ها که بسیار جلب توجه می کندبه زیبایی ظاهری باستن ها می فزایند.

سگ های باستون صورتی پهن و بینی صاف و بدون چین و چروک دارند. آنها به دسته سگهایی به نام [Brachycephalic] قرار دارند(Brachy به معنای کوتاه ، و Cephalic به معنی سر) . مانند سایر سگ های براکیسفالیک ، فک پایین متناسب با بدن انهاست ، اما آنها دارای یک فک فوقانی کوتاه هستند.

سگ های باستن تریر دارای یک گردن گردن کمی قوس دار ، سینه ای پهن ، و ظاهری محکم و جعبه ای هستند. دم آنها به طور طبیعی کوتاه است.

اندازه کوچک و طبیعت سرزنده و دوست داشتنی باستن تریر ، او را به یک حیوان خانگی مناسی خانواده تبدیل کرده است. آنها کودکان را دوست دارند و مردم را در هر سنی با سخاوت و بیان جذاب و منحصر به فرد خود سرگرم می کنند. آنها به خصوص همراهان خوبی برای افراد مسن و آپارتمان نشینان هستند. آنها گرچه ملایم هستند ، اما آنها می توانند برخورد ناخوشایند اجداد تریر خود را داشته باشند.

بوستن تریر خوابیده در رختخواب

ویژگی های برجسته بوستون تریر ها

  • بوستون تریر ها بسیار مستعد گرمازدگی اند همچنین به دلیل پوشش کوتاهشان ، نمی توانند هوای بسیار سرد را نیز تحمل کنند. حتی در آب و هوای معتدل نیز باید بوستون تریر را در داخل منزل نگهداری کرد.
  • باستن تریر ها مستعد ابتلا به زخم قرنیه است زیرا چشمان ان ها بسیار بزرگ و برجسته است. هنگام بازی یا پیاده روی ، مراقب چشمان او باشید.
  • بسته به رژیم غذایی آنها ، باستن تریرها می توانند مستعد نفخ شکم باشند.
  • بوستون ها به دلیل بینی کوچک و کوتاه خود ، اغلب خرخر می کنند (گاهی اوقات با صدای بلند).
  • باستن تریر ها اغلب سکهایی پرخور هستند ، بنابراین وضعیت آنها را کنترل کنید و مطمئن شوید که اضافه وزن ندارند.
  • آنها می توانند لجباز باشند ، بنابراین صبر و سازگاری از ویژگی هایی است که در آموزش باید بکار بگیرید. آنها به لحن و صدای شما حساس هستند و مجازات می تواند باعث کم شدن انگیزه آنها شود ، بنابراین آموزش باید همراه با پاداش باشد.
  • برای داشتن یک سگ سالم ، هرگز توله سگ را از یک پرورش دهنده غیرمجاز تهیه نکنید، و به دنبال یک پرورش دهنده معتبر باشید که فروش سگ را با تایید دامپزشکی ارائه دهد. اگر بدنبال خرید بوستن تریر هستید می توانید به صفحه فروش سگ باستن تریر مراجعه کنید.

تاریخچه سگ های باستن تریر

اگرچه همه اتفاق نظر دارند که بوستون تریر در اواخر دهه 1800 در بوستون ، ماساچوست پرورش یافت ، اما داستان های مختلفی در مورد چگونگی پیدایش این نژاد وجود دارد.

یک داستان حاکی از آن است که مربیان خانواده های ثروتمند این نژاد را  از بولداگ ها و سفید تریر انگلیسی که اکنون منقرض شده است ، ایجاد کردند تا نژاد جدیدی برای مبارزه با سگ ایجاد کنند.

روایت دیگر این است که یک بوستونیایی به نام رابرت سی. در سال 1865 یک بولداگ انگلیسی تریر به نام Judge از انگلستان وارد کرد زیرا او را به یاد سگی که در کودکی داشت یادآوری کرد.

گرچه ممکن است هرگز ندانیم کدام داستان درست است ، واقعیت این است که در واقع سگی به نام Judge وجود داشت و نژادی که از او به وجود آمد ، نژادی است که امروزه با نام بوستون می شناسیم.

طبق کتاب The Complete Dog Book ،سگی به نام Judge که دارای “اسکلت بندی درشت و بدنی خوش فرم” بود که وزنی در حدود 32 پوند (14 کیلوگرم) داشت.

در سال 1889 ، حدود 30 صاحب باستن تریر باشگاه بول تریر آمریکایی را تشکیل دادند و آنها را Round Heads یا Bull Terriers نامیدند. علاقه مندان به Bull Terrier و Bulldog به این نام اعتراض کردند. علاقمندان به باستن تریر تصمیم گرفتند نام باشگاه خود را به باشگاه بوستون تریر تغییر بدهند.

این نژاد توسط AKC در سال 1893 شناخته شد. بوستن تریر یکی از اولین سگهای غیرورزشی بود که در ایالات متحده پرورش یافت و اولین نژاد از 10 نژاد پرورش یافته در آمریکا بود که در حال حاضر توسط AKC شناخته شده است.

در روزهای اولیه ، رنگ و نشانه های نژاد چندان مهم نبودند. بعلاوه ، اگرچه سگهایی که پرورش می یابند مطابق با استاندارد مشخص شده توسط باشگاه بودند ، اما اختلاف زیادی در نژاد وجود داشت. پس از سالها دقت در همخوانی برای تعیین نوع بوستون تریر همانطور که امروزه می شناسیم ساخته شد.

در دهه 1900 ، نشانه های مشخص نژاد و رنگ آن با دقت در استاندارد نوشته می شد و آنها را به ویژگی اساسی نژاد تبدیل می کرد.بوستن تریر ها به سرعت در ایالات متحده محبوب شدند. در سال 1915 ، بوستون محبوب ترین نژاد در ایالات متحده بودند ، تا دهه 1960 در ده نژاد محبوب باقی ماندند و در 1920 و 1930 دوباره در صدر لیست قرار گرفتند.

در سال 1976 ، بوستون تریر به عنوان سگ رسمی ایالت ماساچوست انتخاب شد.

بوستون تریر خوابیده در چمن

اندازه بوستن تریر ها

کشور :امریکا
قد :۲۳ تا ۳۸ سانتی متر
وزن :3 تا 11 کیلو گرم
طول عمر :11 تا 13 سال

خصوصیات رفتاری باستن تریر ها

بوستون تریر که به عنوان نجیب زاده آمریکایی شناخته می شود ، سرزنده ، باهوش و با محبت و خوی ملایم است. با این حال ، آنها می توانند سرسخت باشند ، بنابراین صبر و پایداری در هنگام آموزش از ضروریات قطعی است.

مانند هر سگی ، بوستون تریر در جوانی به اجتماعی شدن زودهنگام – قرار گرفتن در معرض افراد مختلف ، مناظر ، صدا و تجربیات – نیاز دارد. معاشرت به شما کمک می کند تا نسبت به رفتار های ان ها کنترل بیشتری دارید.

مراقبت و نگهداری از باستن تریر ها

بوستون سگی سرزنده است ، اما احتیاج به ورزش بیش از حد ندارد. او در خانه ها نسبتاً غیرفعال است و برای ساکنان آپارتمان یا کسانی که حیاط ندارند بسیار مناسب است. او از قدم زدن با شما و بازی در حیاط لذت می برد ، اما قطعاً یک سگ خانگی است و هرگز نباید در خارج از خانه نگهداری شود. همیشه به خاطر داشته باشید که بوستون تریر نمی تواند گرما یا سرما را تحمل کند.

بوستون ها به لحن صدای شما حساس هستند و مجازات می تواند باعث خاموش شدن انگیزه آنها شود ، بنابراین آموزش باید جذاب و سرگرم کننده باشد. از تکنیک های مثبتی مانند جوایز غذایی ، تعریف و تمجید و بازی استفاده کنید.

رژیم غذایی سگ های بوستن تریر

مقدار روزانه توصیه شده: 0.5 تا 1.5 فنجان غذای خشک با کیفیت بالا در روز ، به دو وعده تقسیم شود.

توجه کنید: مقدار غذای سگ شما به اندازه ، سن ، ساختار ، متابولیسم و سطح فعالیت وی بستگی دارد. سگ ها مانند اسنان ها هستند و همه آنها به یک میزان غذا احتیاج ندارند. تقریباً ناگفته نماند که یک سگ بسیار فعال بیش از یک سگ بی تحرک به غذا نیاز خواهد داشت.

کیفیت غذای سگ که خریداری می کنید نیز تفاوت ایجاد می کند – هرچه غذای سگ بهتر باشد ، مقدار کمتری از آن را باید به سگ خود بدهید.

بوستون ها ممکن است در مورد غذای خود پرخور باشند ، بنابراین وضعیت آنها را کنترل کنید و مطمئن شوید که اضافه وزن ندارند. همچنین می توانند در معرض نفخ شکم قرار بگیرند که ممکن است مربوط به رژیم غذایی آنها باشد. از غذایی با کیفیت بالا تغذیه کنند تا احتمال بروز این مشکل کاهش یابد.

نتیجه گیری :

سگ های بوستن تریر برای کسانی که در اپارتمان زندگی می کنند می تواند انتخاب مناسبی باشد در صورتی که بتوانید انرژی ان ها را تخلیه کنید و در طول روز با ان ها فعالیت بدنی داشته باشید همانطور که گفته شد انها مستعد اضافه وزن هستند.

اگر شما تجربه داشتن بوستن تریر را دارید با ما و دیگران در بخش کامنت به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب