نژاد های سگ

سگ داگو ارژانتینو

داگو ارژانتینو یا ماستیف ارژانتینی ، نژادی قوی ، ورزشکار و وفادار است. آنها می توانند هم شکارچی و هم محافظان خوبی باشند.

Dogo Argentino برای شکار گراز وحشی و دیگر حیوانات بزرگ پرورش داده شده است ، فعالیتی که نیاز به شجاعت ، قدرت و استقامت دارد. در نتیجه ، ماستیف های ارژانتینی سگی پرانرژی و نیرومند هستند که به ورزش روزانه زیادی احتیاج دارند.

صاحبان باتجربه و با اعتماد به نفس بهترین صاحب برای Dogo Argentino هستند – این نژاد مناسب صاحبان حیوان خانگی تازه کار نیست.

توله سگهای داگو ارژانتینو به همراه آموزش به فعالیت بدنی و تحریک ذهنی احتیاج دارند. در غیر این صورت ، آنها می توانند رفتاری مخرب و افسرار گسیخته از خود نشان دهند.

ماستیف های ارژانتینی برای کارهای پلیس ، جستجو و نجات ، کارهای نظامی و به عنوان سگ های خدماتی آموزش می بینند.

تمام صفات و ویژگی های داگو ارژانتینو با ذکر جزئیات در این مقاله گفته شده با خواندن مقاله شما شناخت کاملی نسبت به این نژاد پیدا می کنید!

اطلاعات بیشتر در مورد سگ های داگو ارژانتینو

داگو ارژانتینو جثه ای عضلانی و بزرگ دارد که برای شکار بزرگ ، خصوصاً برای گرازهای وحشی پرورش داده شد. با وجود توانایی پرخاشگری در هنگام شکار ، Dogo Argentino به طور کلی دارای روحیه ای شاد است که به شدت به خانواده انسانی خود وفادار است.

این نژاد به یک مربی محکم و فعال نیاز دارد که توانایی نگه داشتن سگهای بزرگ را داشته باشد.یک حصار بلند و محکم برای حیاط یک امر ضروری است ، در غیر این صورت حیوانات کوچک می توانند طعمه ای برای داگو ارژانتینو باشند.

دوگو آرژانتینو باید در طول روز فعالیت داشته باشد ، آنها نباید برای مدت طولانی تنها بمانند.

با آموزش درست و اجتماعی کردن ان ها در سنین پایین ،داگو ارژانتینو می تواند یک سگ خانوادگی شجاع و فداکار و همچنین یک ناظر عالی باشد.

4 تا توله داگو ارژانتینو

حقایقی درباره ماستیف های ارژانتینی

 • Dogo Argentinos گاهی اوقات برای کار با پلیس ، ارتش و تلاش برای جستجو و نجات استفاده می شود.
 • این نژاد به دلیل وفاداری و شهامت محبوب است – ویژگی هایی که آنها را به دیده بان عالی تبدیل می کند.
 • حدود 10 درصد از دوگو آرژانتینو از ناشنوایی در یک گوش یا هر دو گوش رنج می برند ، این یک بیماری است که اغلب سگ هایی را که پوشش سفید دارند تحت تأثیر قرار می دهد.
 • معاشرت و آموزش زود هنگام برای داشتن رفتار خوب Dogo Argentino مهم است. آنها از نظر جسمی قوی و با اراده هستند ، بنابراین به یک مربی محکم نیاز دارند که بتواند آن را  نگه دارد بدون اینکه به زور یا مجازات بدنی متوسل شود. داگو نژادی برای صاحبان تازه کار نیست.
 • این نژاد اغلب با بولداگ آمریکایی اشتباه گرفته می شود ، دوگو ارژنتینو از نظر بصری به Pit Bulls شباهت دارد ، اما بلند قد و عضلانی متراکم است. وزن متوسط ​​آنها  با پوشش سفید خود متمایز می شوند.

تاریخچه سگ های داگو ارژانتینو

Dogo Argentino در سال 1928 توسط دکتر آنتونیو نورس مارتینز ، که آرزو داشت نژادی به عنوان یک سگ بزرگ شکارچی ایجاد کند ، که بتواند از پس زمینهای ناهموار سرزمین مادری او برآید و همچنین یک همراه وفادار باشد.

دوگو آرژانتینو از نوادگان سگ مبارز ” کوردوبا ” است که اکنون منقرض شده است کوردوبا خودش از بولداگ ، بول تریر و باکسر ایجاد شده است؛ یک سگ بزرگ و خشن که همانطور که از نامش مشخص است برای جنگیدن پرورش یافته است.

بسیاری از نژادهای دیگر در ژنهای دوگو آرژانتینو دیده شده ، از جمله باکسر ، بولداگ ، گریت دین  ، گرگ ایرلندی و ماستیف اسپانیایی.

داگو ارژانتینو یک سگ ایده آل برای شکار در منطقه ناهموار آرژانتین یا یک نگهبان وفادار خانواده. متأسفانه ، این نژاد به دلیل قدرت و ماهیت نترس ، بعضی اوقات در مبارزه با سگ نیز مورد استفاده می شود.

ویژگی های ظاهری و اندازه ماستیف های ارژانتینی

دوگو ارژانتینو سگهایی بزرگی هستند که قد ان ها حدود 24 تا 27 اینچ (60 تا 67 سانتیمتر) رشد می کنند. نرها به طور متوسط حدود یک اینچ (2.5 سانتیمتر) قد بلندتر از ماده ها هستند.

وزن این نژاد معمولاً بین 80 تا 100 پوند (36 تا 45 کیلوگرم). Dogo Argentinos دارای سرهای بزرگ و پهن است که باعث می شود آنها شبیه به بولداگ آمریکایی یا پیت بول تریر آمریکایی باشند.

اگرچه این اندازه ها “استاندارد نژاد” در نظر گرفته می شوند ، اما برخی از Dogo Argentinos ممکن است کمی بزرگتر یا کوچکتر باشند.

داگو ارژانتینو یک کت کوتاه و کاملاً سفید دارد ، به این معنی که تشخیص آنها اغلب آسان است. (بعضی از آنها ممکن است دارای علامت های کوچک و تیره مانند دور چشم خود باشند.)

کشور :ارژانتین
قد :60 تا 68 سانتی متر (نر)
60 تا 65 سانتی متر (ماده)
وزن :40 تا 45 کیلوگرم (نر)
35 تا 40 کیلوگرم (ماده)
طول عمر :10 تا 15 سال

خصوصیات و ویژگی های رفتاری سگ های داگو ارژانتینو

سگ های داگو ارژانتینو بسیار وفادار اند آنها سگ های مستقلی هستند که برای آموزش به یک مالک باتجربه احتیاج دارند ، به خصوص در مورد اجتماعی شدن، بهتر است آموزش در سنین کم شروع شود.

آنها با اراده هستند و به ورزش و تحریک ذهنی زیادی نیاز دارند ، بنابراین آپارتمان نشینی شرایط ایده آلی برای آنها نیست.

راه رفتن داگو ارژانتینو در کنار دریا

ورود داگو ارژانتینو به چه کشور هایی ممنوع است؟

این نژاد در سطح ملی در 10 کشور ممنوع است.این نژاد ممکن است قوی ترین و عضلانی ترین نژاد در کره زمین باشد. این سگها در حالی که برای شکار در نظر گرفته شده بودند ، متأسفانه وارد حلقه جنگ شدند ، بنابراین در چندین کشور مانند:

 • انگلیس
 • استرالیا
 • جزایر کیمن
 • دانمارک
 • فیجی
 • ایسلند
 • سنگاپور
 • اوکراین

خطرناک شناخته و ممنوع اعلام شده است.در انگلستان ، طبق قانون سگ های خطرناک 1991 ، داشتن Dogo Argentino بدون داشتن اختیار قانونی، غیرقانونی است.

بر این اساس ، آیا دوگو آرژانتینو خطرناک است؟

دوگو آرژانتینو: توسط برخی به عنوان پرخاشگرترین نژاد سگ در نظر گرفته می شود. Dogo Argentino برای شکار بزرگ پرورش داده شد. در صورت لزوم با مرگ مبارزه خواهد کرد.

Dogo Argentino – بهترین دوست انسان یا سگ خطرناک؟ همانند هر نژاد سگی ، Dogo Argentino می تواند به هر طریقی عمل کند. آنها می توانند دوست های خوبی برای انسان باشند ، اما برای شکار نیز پرورش داده شدند، کاری که به خوبی انجام می دهند. متأسفانه محبوبیت آنها به عنوان یک سگ جنگنده و خطوط تهاجمی منجر به ممنوعیت استفاده از آنها در بسیاری از کشورها شده.

دوگو آرژانتینو موارد پرخاشگری نسبت به “انسان ها” داشته است ، اما اگر این سگها در سنین پایین به درستی اموزش ببینند و اجتماعی شوند و در معرض افراد مختلف ، مناظر ، صداها و تجربیات قرار بگیرند، می تواند به شما کمک می کند تا در بزرگسالی نسبت به رفتار سگتان کنترل بیشتری داشته باشید.

همه افراد خانواده باید در آموزش Dogo Argentino مشارکت داشته باشند تا سگ به هر یک از اعضای خانواده احترام بگذارد.

مراقبت و نگهداری از دوگو ارژانتینو

اولین نکته برای داشتن یک سگ سالم این است که ، هرگز توله سگ را از یک پرورش دهنده غیرمجاز، خریداری نکنید.شما اگر قصد خرید ماستیف ارژانتینی را دارید پیشنهاد می کنیم به صفحه فروش سگ داگو ارژانتینو مراجعه کنید.تمامی سگ ها در پت فایل با تاییدیه دامپزشکی به فروش می رسد.

قبل از خرید حتما عکس  پدر و مادر ،  یا سایر اقوام سگ را مشاهده کنید برای ارزیابی توله سگ هنگام بزرگ شدن بسیار می تواند مفید باشد.

دوگو آرژانتینو مستعد ابتلا به چند بیماری است. بزرگترین نگرانی بهداشتی در این نژاد ناشنوایی است ، حدود 10 درصد از سگهای این نژاد در یک گوش یا هر دو گوش ناشنوا هستند.

این ناشنوایی مربوط به رنگدانه ها نامیده می شود و در سگهایی که سفید رنگ هستند ، از جمله Dalmatians ، Boxers سفید و Bull Terriers سفید دیده می شود.

این نژاد ممکن است به سایر موارد از جمله کم کاری تیروئید ، گلوکوم و فلج حنجره نیز مبتلا شود. داگو ارژانیتینو ممکن است از دیسپلازی مفصل ران نیز رنج ببرد ، که در نژادهای بزرگ رایج است.

Dogo Argentinos در محیط هایی به خوبی رشد می کند که فضای زیادی برای پرسه زدن و کارهایی برای انجام دادن داشته باشد.

مانند دیگر سگها، باید مرتباً با معاینات دامپزشکی همراه باشند ، دندان های آنها را تمیز نگه دارید.باید گوش هایشان را هفتگی چک کنید و ماهانه ناخن هایشان را کوتاه کنید.

رژیم غذایی ماستیف ارژانتینی

Dogo Argentinos به رژیم غذایی تهیه شده برای سگ های  بزرگ با آب شیرین و تمیز فراوان نیاز دارد. انها نژادی نسبتاً پرانرژی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.

نیازهای تغذیه از سنین کم تا بزرگسالی تغییر خواهد کرد. بهترین راه برای داشتن یک برنامه غذایی مناسب برای دوگو آرژانتینو  مشاوره از دامپزشک یا یک متخصص تغذیه است. آنها می توانند راهنمایی های خاصی به شما ارائه دهند.

سخن پایانی

دوگو آرژانتینو متواضع ، شجاع با ذاتی قوی برای محافظت از خانه و خانواده انسانی خود است. از این رو ، مهم است که او به عنوان یک توله سگ به درستی آموزش دیده و اجتماعی شود با آموزش مناسب ، داگو ارژانتینو می تواند یک همراه و مراقب خانوادگی عالی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا