دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

نژاد های سگ

سگ پیت بول تریر

پیت بول تریر آمریکایی یک نژاد عضلانی و قدرتمند است این نژاد توسط باشگاه (AKC) به رسمیت شناخته نمی شود ، اما توسط کلوپ (UKC) به رسمیت شناخته شده. سرسختی و شجاعت پیت بول ها باعث می شود که آنها در مسابقات وزنه برداری ، چابکی و فرمانبرداری رقبای لایقی باشند.

چرا افراد به این نژاد عشق می ورزند؟ فارغ از نژاد ، هرسگی با ویژگی های منحصر به فرد خود ، ارزشمند است. برخی سگ ها بی تحرک ، برخی دیگر پرانرژی ، برخی به عنوان سگ های خدماتی یا درمانی بکار گرفته می شوند.در حال حاضر ، هزاران خانواده یک یا چند سگ از نوع پیت بول به عنوان حیوان خانگی دارند.

در این مقاله تمام صفات و ویژگی های پیت بول تریر امریکایی با ذکر جزئیات دکر شده با خواندن این مقاله شما شناخت کاملی نسبت به این نژاد پیدا می کنید! از جمله اینکه چرا میلیون ها نفر صدد خرید این نژاد هستند.

اطلاعات بیشتر در مورد سگ های پیت بول تریر

پیت بول تریر آمریکایی یکی از نژادهای به اصطلاح قلدر است که اغلب با برچسب پیت بول شناخته می شود. در حقیقت ، “پیت بول” یک نژاد نیست ، بلکه اصطلاحی است که برای توصیف پیت بول آمریکایی ، بول تریر ، استافوردشایر تریر آمریکایی و استافوردشایر بول تریر استفاده می شود.

برخی از افراد می گویند پیت بول آمریکایی همان Terrier Staffordshire تریر آمریکایی است. البته عده ای دیگر ، می گویند این دو نژاد کاملاً متفاوت هستند.

اما همه کارشناسان می توانند توافق کنند که این سردرگمی با تصمیم AKC در اوایل دهه 1930 برای دادن نام جدید به آن ، Staffordshire Terrier آمریکایی ، آغاز شد تا آن را از گذشته مبارز و جنگنده جدا کند.

پیت بول تریر آمریکایی توسط AKC به رسمیت شناخته نشده است ، در حالی که استافوردشایر تریر آمریکایی ، که کمی کوچکتر است ، در AKC شده.

متاسفانه پیت بول ها ، به ویژه پیت بول تریر، به دلیل خطرناک بودن در سال های اخیر شهرت پیدا کرده اند.اما این اخبار و این ترس گسترده ناشی از اقدامات اقلیت سگهایی است ؛ که توسط افراد سهل انگار نگهداری می شوند رخ داده که باعث شده ، قانونی را علیه این نژاد در تعدادی از شهرها و کشورهای جهان ایجاد کنند.

به عنوان صاحب یک پیت بول ، باید توجه داشته باشید که ممکن است توسط افرادی که از سگ شما اطلاعات غلط دارند ، با خشم و خصومت روبرو شوید. این نژاد برای همه مناسب نیست ، به خصوص کسانی که مایل نیستند برای آموزش و معاشرت سرمایه گذاری کنند.

هنگامی که با آموزش و معاشرت مناسب تربیت می شود ، پیت بول تریر آمریکایی یک همراه عالی است.پیت بول های آمریکایی نسبت به خانواده خود فداکار و وفادار هستند و در صورت لزوم تا حد مرگ از آنها دفاع می کنند.

شما می توانید با مراجعه به مقاله تربیت سگ پیت بول دیده بهتری نسبت به آموزش این نژاد داشته باشید.

این سگ ها فوق العاده باهوش هستند و دستورات را با سهولت فرا می گیرند. آنها اشتیاق به زندگی دارند و عاشق این هستند که در همه اتفاقات اطرافشان نقش داشته باشند.

پیت بول تریر در حال استراحت

تاریخچه پیت بول تریر امریکایی

ریشه پیت بول تریر های آمریکایی از اروپا آغاز می شود ، جایی که پرورش دهندگان انگلیسی ، ایرلندی و اسکاتلندی شروع به پرورش سگی ترسناک ، نترس  ، چابک و سرسخت کردند که همه ، از ویژگی های این نژاد بود.

اکثر سگهایی که برچسب پیت بول را دارند از بولداگ ها سرچشمه می گیرند. بولداگ ها از دهه 1600 در انگلستان پرورش داده شدند.

بولداگ های اولیه به عنوان سگ کار استفاده می شدند ، این “بولداگ ها” شبیه به پیت بول تریر امروزی بودند اما به طور قابل توجهی جثه کوچکتری داشتند و وزن آنها از 15 تا 30 پوند بود.

نژادهای پیت بول در جنگ سگها ظاهر شد –  بنابراین ویژگی پرخاشگری سگ از ان زمان در خط ژنتیکی این نژاد ایجاد شد.

اما قسمت دیگری از ترکیب ژنتیکی این نژاد عدم تمایل به گاز گرفتن انسان است. دست اندرکاران در مبارزه با سگ ها می خواستند سگها را جدا کنند بدون اینکه خودشان آسیب ببینند.

خیلی زود این نژاد به عنوان یک سگ گارد و محافظ ، قدرتمند شهرت پیدا کرد

هنگامی که “پیت بول نریر ها” به آمریکا مهاجرت کردند ، شغل جدید خود را به عنوان سگ های مزرعه در سراسر کشور آغاز کردند. شغل آنها شامل شکار حیوانات وحشی ، محافظت از اموال در برابر مزاحمان حیوانات بود. شهرک نشینان با توجه به ذهنیت “سگ هرچه بزرگتر باشد بهتر است” در کشور خود ، سگی بزرگتر از آنچه در انگلیس بود ، تولید کردند.

در سال 1898 UKC ، نام این سگ ها را پیت بول تریر آمریکایی نامید. AKC تصمیم گرفت نژاد را در اوایل دهه 1930 به رسمیت بشناسد – اما با نام جدید.

پیت بول ها اغلب در طول جنگ جهانی اول و دوم به عنوان نمادی از شجاعت و میهن پرستی آمریکایی مورد استفاده قرار گرفتند. به همین دلیل در ان زمان تصویرشان در بسیاری از پوسترها دیده می شد.

این سگها در بسیاری از کشورها از جمله انگلستان ، استان انتاریو کانادا و بسیاری از حوزه های قضایی محلی ایالات متحده تحت ممنوعیت و محدودیت هستند.

ویژگی های ظاهری و اندازه پیت بول تریر اصیل

پیت بول دارای مرکز ثقل کمی است و  قد بلند به نظر می رسد. عضلات گردن و سر رشد خوبی دارند. چشم ها کوچک هستند.

این سگ با توجه به اندازشان کمی سنگین است و وزن آن حدود 55 تا 70 پوند (16 تا 55 کیلوگرم). و قد انها بین 17 تا 19 اینچ (43 تا 55 سانتی متر).

پوشش این نژاد کوتاه و براق است. هر رنگی در پیت بول تریر ها قابل قبول است ، اگرچه پوشش انها اغلب 80 درصد سفید ، مشکی و برنزه یا جگری می باشد.

کشور :
امریکا
وزن :وزن نرها:16 تا 55 کیلوگرم
وزن ماده ها: 14 تا 36 کیلوگرم
قد :ارتفاع نر ها 45 تا 53 سانتی متر
ارتفاع ماده ها : 43 تا 50 سانتی متر
طول عمر :12-15 سال

خصوصیات و ویژگی های سگ پیت بول تریر

پیت بول ها با اعتماد به نفس و کاملاً آگاه از محیط پیرامون خود به همین دلیل ناظران بسیار خوبی هستند و شما را از حضور غریبه ها آگاه می کنند.

شهامت آنها بی نظیر است و آنها با تمام وجود از خانواده خود دفاع خواهند کرد

مانند هر سگ دیگری ، پیت بول تریرهای آمریکایی به اموزش نیاز دارند – در معرض قرار گرفتن با افراد مختلف ، مناظر ، صداها و تجربیات جدید – معاشرت به شما کمک می کند تا توله سگ شما با تغییر محیط دچار استرس و ترس نشود.

سگ خود را همیشه با قلاده به بچرخانید و اجازه ندهید آزادانه پرسه بزند. این سگها ممکن است مبارزه ای را شروع نکنند ، اما وقتی به چالش کشیده شوند عقب نشینی نمی کنند.

به دلیل چابکی و هوش این نژاد ، صاحبان Pit Bull باید در خانه حصارکشی مناسب داشته باشند تا از هرگونه فرار آکروباتیک جلوگیری کنند.

مراقبت و نگهداری از پیت بول ها

انتظار داشته باشید که حدود یک ساعت در روز را به پیاده روی ، بازی یا ورزش دیگری با این سگ ها اختصاص دهید. در حالی که آنها مردم را دوست دارند ، پیت بول ها با توجه به جثه و حجم عظله بسیار قدرتمند هستند و اگر به حال خود رها شوند می توانند لجباز باشند.

آموزش اطاعت را زود شروع کنید و آن را در طول زندگی سگ ادامه دهید. آموزش پایه و اساس یک رابطه قوی با پیت بول با شما است.

نباید پیت بول  را برای مدت طولانی در خارج خانه رها کرد زیرا آنها نمی توانند سرما را به خوبی تحمل کنند. حتی بدون در نظر گرفتن آب و هوا ، این سگ ها به عنوان سگ خانگی بهترین عملکرد را دارند. آنها وابستگی شدیدی به خانواده های خود دارند و در صورت تنها ماندن برای مدت طولانی دچار اسرگی می شوند.

دوتا پیت بول تریر در کنار هم

بیماری های مرتبط با نژاد پیت بول ها

پیت بول تریرهای آمریکایی به طور کلی سالم هستند ، اما مانند همه نژادها ، آنها مستعد ابتلا به برخی از بیماری ها هستند. همه پیت بول تریرهای آمریکایی به هیچ یک یا همه این بیماری ها مبتلا نخواهند شد ، اما اگر از این نژاد نگهداری می کنید ، مهم است که از آنها آگاهی داشته باشید.

  • دیسپلازی مفصل ران (HD): این وضعیت ناهنجاری در مفصل ران است. بسته به شدت بیماری می تواند بسیار دردناک باشد. سگ هایی که قرار است پرورش داده شوند باید از 2 سالگی پرتوهای ایکس از باسن انها اطمینان حاصل شود که این بیماری را ندارند.
  • آلرژی: آلرژی در پیت بول تریر و  امریکن استافوردشایر تریر کاملاً رایج است. آلرژی های پوستی به طور معمول توسط عوامل محیطی مانند کک ، چمن ، گرده و گرد و غبار ایجاد می شود.همچنین می توانند به غذا مرتبط باشد ، اما این مورد کمتر رایج است. مواد حساسیت زای غذایی معمول شامل گوشت گاو ، برنج ، گندم و ذرت است. آلرژی می تواند باعث خارش شدید و ناراحتی شود ، به این معنی که سگها گاهی اوقات شروع به حفاری و جویدن اجسام می کنند تا زمانی که خونریزی کند. این خطرناک است. برای درمان آلرژی ، باید علت را شناسایی و در صورت امکان از محیط زندگی سگ ان خارج کرد. یک دامپزشک می تواند در این زمینه به شما کمک کند و همچنین به شما اطلاع می دهد که با دارو می توانید علائم آلرژی را کنترل کنید.
  • کم کاری تیروئید: این اختلال در عملکرد غده تیروئید است که باعث افزایش وزن ، ضعف کت ، مشکلات تولید مثل و سایر مسائل می شود. این بیماری معمولاً در سگهای میانسال اتفاق می افتد و با داروهای روزانه که باید در طول زندگی سگ ادامه یابد ، قابل کنترل است.
  • بیماری قلبی: بیماری های قلبی به چندین شکل این سگ ها را تحت تأثیر قرار می دهد که تنگی آئورت شایع ترین آن است. تنگی آئورت نوعی نقص مادرزادی قلب است ، یعنی چیزی است که سگ با آن متولد می شود. بعضی از سگها هیچ علامتی ندارند و یا فقط علائم جزئی دارند ، در حالی که ممکن است انرژی کمی داشته باشند یا حتی به طور ناگهانی بمیرند.با اشعه ایکس می توان تاین بیماری را شخیص داد.

رژیم غذایی

مقدار روزانه توصیه شده: 1.5 تا 2.5 فنجان غذای خشک با کیفیت بالا که به دو وعده تقسیم شود.

توجه: میزان غذای سگ شما به اندازه ، سن ،  متابولیسم و ​​سطح فعالیت وی بستگی دارد. سگ ها مانند انسان ها هستند و همه اسنان ها به یک مقدار غذا احتیاج ندارند ، یک سگ فعال بیش از یک سگ بی تحرک نیاز به غذا دارد.

کیفیت غذای سگ که خریداری می کنید نیز تفاوت ایجاد می کند – هرچه غذای سگ بهتر باشد ، مقدار کمتری از آن را باید در کاسه سگ خود بریزید.

برای جلوگیری از چاقی ، غذای سگ خود را اندازه بگیرید و وعده های غذایی را هر روز در زمان معین بدهید.

اگر پیت بول ها بیش از حد تغذیه شوند ممکن است دچار اضافه وزن شوند ، بنابراین شما باید از یک برنامه منظم غذایی تبعیت کنید.برای یک رژیم غذایی سالم از دستورالعمل های دامپزشک خود پیروی کنید.

سخن پایانی

داشتن یک سگ یک تجربه بسیار با ارزش است. سگ شما می تواند سالها عشق ، همراهی و وفاداری را برای شما فراهم کند. خرید یک سگ یک تصمیم مهم است که نیاز به فکر و بررسی دقیق دارد.قبل از اینکه تصمیم بگیرید آیا پیت بول تریر آمریکایی برای شما مناسب است ، حتما تحقیقات زیادی انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر با سایر مالکان ، پرورش دهندگان معتبر صحبت کنید.

نکته : حتما سگ خود را از یک پرورش دهنده معتبر خریداری کنید ، تا سگ ها را در شرایط مطلوبی پرورش دهد.اگر قصد خریدسگ را دارید به صفحه فروش سگ مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب