اموزش حیواناتاموزش سگ

تربیت سگ پیت بول با روش های مناسب و اصولی

وقتی صحبت از آموزش پیت بول به میان می آید، بسیاری از مردم از اموزش دادن به پیت بول سر باز میزنند. پیت بول ها شهرت بدی دارند ولی حقیقت این است که وقتی پیت‌بول‌ها به‌خوبی تربیت شوند و اجتماعی شوند، حیوانات خانگی بسیار خوبی هستند. با توجه به سطح انرژی و قدرت بالای این نژاد، پیت بول ها برای همه مناسب نیستند. اما اگر تصمیم به خرید انها گرفته اید و به این نتیجه رسیده اید پیت بول برایتان گزینه مناسبی است، حتما باید اموزش را جدی بگیرید. پیت بول ها اغلب در آموزش اطاعت عالی عمل می کنند.

امروزه با داشتن بسیاری از روشهای مختلف آموزشی، انتخاب روش مناسب برای آموزش توله سگ پیت بول ممکن است گیج کننده باشد.

فریب ظاهر سخت پیت بول تریر ها را نخورید: حقیقت این است که آنها موجوداتی دوست داشتنی و کاملاً نرم هستند. آموزش صحیح ، استفاده از جوایز و تشویق ، به ایجاد یک پیوند قوی کمک می کند و باعث می شود روند آموزش برای توله سگ پیت بول سرگرم کننده باشد.

توجه داشته باشد پیت بول ها باتوجه به سطح انرژی و قدرت بالای خود مناسب همه نیستند.

نکاتی اجمالی و مقدماتی جهت اموزش پیت بول ها

پیت بول ها به تهاجمی بودن شهرت دارند و به همین دلیل در برخی کشورها ممنوع شده اند. با اینکه انرژی و قدرت بالایی دارند اما فوق العاده باهوش هستند و سریع یاد می گیرند.

آنچه بیشتر مردم در مورد پیتبول می‌دانند از گزارش‌های جنگ سگ‌ها و حملات ناشی می‌شود، در حالی که این گزارش‌ها درست هستند، یک پیت‌بول خوب آموزش‌دیده می‌تواند یک حیوان خانگی خوب برای خانواده باشد.

اگر صاحب یک پیت بول هستید یا قصد دارید آن را تهیه کنید، این نکات را بررسی کنید تا به شما کمک کند آنها را به عنوان حیوانات خانگی خوب در خانواده آموزش دهید.

  • توله سگ پیتبول خود را زودتر اجتماعی کنید: اجتماعی شدن از سن پایین باید در اولویت باشد. اجازه دهید توله سگ با انواع مختلف افراد در مکان های مختلف راحت باشد. اجازه دهید توله سگ در معرض مردان، زنان، کودکان و سایر حیوانات قرار گیرد. اجتماعی شدن اولیه مهمترین بخش برنامه آموزشی پیت بول است.
  • در اموزش از تشویقی استفاده کنید: پیت بول ها بدنی عضلانی قوی دارند و تمرین آنها با تنبیه هرگز نتیجه نمی دهد. در عوض، آموزش مبتنی بر پاداش یک نتیجه عالی به ارمغان می آورد و آنها را مشتاق یادگیری می کند.
  • پیتبول خود را طوری آموزش دهید که سگ های دیگر را بپذیرد: پیتبول ها به طور طبیعی نسبت به سگ های دیگر کم تحمل اند. از این رو، آموزش دستورات ابتدا جهت کنترل بسیار مفید است. دستوراتی مانند «بمان»، «ایست» و «بیا» مفید هستند.سگی که به خوبی آموزش دیده باشد، در برابر هر گونه حواس پرتی یا واکنشی نسبت به سایر سگ ها یا انسان ها، دستورالعمل ها را می پذیرد و از شما اطاعت می کند.

از همان اوایل در سنین کم معاشرت با دیگر حیوانات را شروع کنید

معاشرت را اولویت اصلی خود قرار دهید ؛ معاشرت اولیه مهمترین مولفه در برنامه آموزشی توله سگ شما است.

پیت بول ها اندکی مستعد رفتارهای تهاجمی نسبت به سگهای دیگر هستند. معاشرت های اولیه می تواند از این مشکل جلوگیری کند.

سگ خود را در محیط های مختلف در معرض سگ های متنوع قرار دهید و هر بار که سگ شما با سگ جدیدی روبرو می شود به سگ خود پاداش دهید. این سگ شما را تشویق می کند تا ارتباطات مثبتی با سگهای دیگر برقرار کند. برای معاشرت سگ خود با مردم از همان پروتکل پیروی کنید.

اجتماعی شدن زمانی موثثر است که بین شش تا 16 هفته اتفاق بیفتد. با این حال ، برای شروع هیچ وقت دیر نیست.

مهمترین ویژگی توله سگها این است که ، آنها مانند یک بوم خالی هستند که می توانید بر روی آن کار کنید تا نقش های مناسب را ایجاد کنید. کاری که در این مدت انجام می دهید بسیار مهم است.

بازی کردن سه پیت بول با هم

برای آموزش پیت بول از پاداش استفاده کنید

دادن پاداش به شما امکان برقراری ارتباط واضح با سگ خود را می دهد. شما تصمیم می گیرید که سگ شما چه کاری انجام دهد و هنگامی که سگ اقدام مطلوب را انجام می دهد با دادن پاداش به او اطلاع دهید.

وقتی به سگ خود برای انجام صحیح کارها پاداش می دهید ، احتمال تکرار این رفتارهای خوب بیشتر است زیرا تبدیل به هدف ، برای سگتان می شود تا رضایت شما را جلب کند.

برای پاداش دادن به رفتار خوب سگ خود می توانید از تعریف و تمجید ، دادن خوراکی  یا انجام کاری که سگتان از ان لذت می برد.

در این روش نیازی نیست که شما با لحن قوی صحبت کنید ، از قدرت خود استفاده کنید یا خود یا یکی از اعضای خانواده را در معرض خطر بالقوه قرار دهید.

اموزش دستورات به پیت بول

از آنجا که پیت بول ها سابقه پرورش به عنوان سگ های جنگنده را دارند ، اکثر اوقات تحمل سایر سگ ها را ندارند. با آموزش دستورات ، شما می توانید سگ خود را در هنگام حضور در میان سگهای دیگر کنترل کنید.

دستوراتی که می توانند به شما کمک کنند شامل ماندن ، آمدن و فراخوان اضطراری است. برای اطمینان از اینکه سگ شما به دستورات شما پاسخ خواهد داد ، حتی اگر سگهای دیگر حواس او را پرت کنند ، در موقعیت های مختلف برای تمرین دستورات وقت بگذارید.

مهم است که سگ شما بتواند به همان دستورالعمل هایی که در موقعیت های مختلف هستید به همان اندازه که در اتاق نشیمن شما جواب می دهد ، پاسخ دهد. از این مرحله آموزش برای ثبات و جلوگیری از حوادث استفاده می شود.

تمرین و اموزش در شرایط مختلف با سطوح مختلف حواس پرتی به شما کمک می کند که کنترل بیشتری نسبت به رفتار سگتان داشته باشد. شما می خواهید سگتان در هر کجا و هر زمان که دستور می دهید بماند ، نه فقط در اتاقی که آن را آموزش داده اید.

برای درک اینکه چرا ثبات در اموزش مهم است ، ابتدا باید بتوانید تفکر سگ خود را درک کنید. سگها قادر به تعمیم دستورات در فضاهای مختلف نیستند. به معنای ساده یعنی که سگ شما هنگام شنیدن دستور در آشپزخانه  معنای “نشستن” را بفهمد ، اما ممکن است درک نکند که در مکان دیگری به همین معنی است.

تمرین پیت بول

آیا عقیم کردن، پیتبول را آرام می کند؟

عقیم کردن تصمیمی است که فقط باید پس از صحبت با دامپزشک خود بگیرید، اما به طور کلی، در مورد مزایایی که عقیم کردن پیتبول تریر شما می تواند ارائه دهد، توافق نظر حاصل شده است.

عقیم کردن پیتبول تریر ممکن است باعث بهبود رفتار نسبت به سایر حیوانات و کاهش پرخاشگری شود. عقیم کردن همچنین می تواند تمایل پیتبول شما به فرار را کاهش دهد. به طور کلی، عقیم کردن پیتبول باعث تغییرات چشمگیر در رفتار انها نمی شود، اما فواید زیادی برای سلامتی دارد.

می دانم که ممکن است از این پاسخ کمی ناامید شوید، اما توصیه می کنم برای دریافت جزئیات، ادامه این پست کوتاه را بخوانید.

عقیم کردن مزایای بسیار دیگری را برای پیتبول تریر شما ارائه می دهد. قابل تامل است که در ادامه این بحث قصد توضیح آن را دارم.

در اینجا قصد دارم این اطلاعات را برای شما تجزیه کنم:

چگونه می دانید که یک پیتبول قصد حمله دارد؟

پیتبولی که دندان های جلویش را نشان می دهد نشانه دیگری از حمله پیتبول است. “دهان کوتاه” اصطلاح دیگری برای نشان دادن دندان های جلویی سگ است. همچنین، این نشانگر قصد واضح یک پیتبول برای گاز گرفتن را نشان می دهد.

سخن پایانی

پیت بول ها واقعاً هیچ فرقی با سایر سگ ها در مورد آموزش ندارند. برای آموزش پیت بول خود وقت بگذارید ، تا شما عضوی خوشبخت و سالم از خانواده خواهید داشت که واقعاً سفیر نژاد خود است.

اگر در جلوگیری از پرخاشگری سگ خود نسبت به سگ های دیگر مشکل دارید، با یک مربی کار کنید.

نکته : حتما سگ خود را از یک پرورش دهنده معتبر خریداری کنید، تا سگ ها را در شرایط مطلوبی پرورش دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا