اموزش حیواناتاموزش سگ

تربیت سگ پیت بول با روش های مناسب و اصولی

امروزه با داشتن بسیاری از روشهای مختلف آموزشی و فلسفه ، انتخاب روش مناسب برای آموزش توله سگ پیت بول ممکن است گیج کننده باشد.

فریب ظاهر سخت پیت بول تریر ها را نخورید: حقیقت این است که آنها موجوداتی دوست داشتنی و کاملاً نرم هستند. آموزش صحیح ، استفاده از جوایز و تشویق ، به ایجاد یک پیوند قوی کمک می کند و باعث می شود روند آموزش برای توله سگ پیت بول سرگرم کننده باشد.

ابته توجه داشته باشد پیت بول ها باتوجه به سطح انرژی و قدرت بالای خود مناسب همه نیستند.

پیت بول ها به دلیل پرخاشگری شهرت بدی پیدا کرده اند ، درصورتی که یک پیت بول کاملاً آموزش دیده می تواند یک همراه شیرین و وفادار باشد ؛ اما متأسفانه ، آنچه بسیاری از مردم در مورد پیت بول می دانند ناشی از داستان ها و اخباری است که درباره این نژاد گفته شده.

آموزش هر سگ برای رفاه حال مهم است ، یک پیت بول آموزش دیده می تواند سفیر نژاد خود باشد ، به جهانیان نشان دهد که پیت بول می تواند حیوانات خانگی فوق العاده ای باشد. پیت بول ها بسیار باهوش و مشتاق برای یادگیری هستند. آنها غالباً در آموزش بسیار خوب عمل می کنند.

از همان اوایل در سنین کم معاشرت با دیگر حیوانات را شروع کنید

اگر یک توله سگ پیت بول دارید یا قصد دارید به زودی یک از آن ها را خریداری کنید ، معاشرت را اولویت اصلی خود قرار دهید ؛ معاشرت اولیه مهمترین مولفه در برنامه آموزشی توله سگ شما است.

پیت بول ها اندکی مستعد رفتارهای تهاجمی نسبت به سگهای دیگر هستند. معاشرت های اولیه می تواند از این مشکل جلوگیری کند.

سگ خود را در محیط های مختلف در معرض سگ های متنوع قرار دهید و هر بار که سگ شما با سگ جدیدی روبرو می شود به سگ خود پاداش دهید. این سگ شما را تشویق می کند تا ارتباطات مثبتی با سگهای دیگر برقرار کند. برای معاشرت سگ خود با مردم از همان پروتکل پیروی کنید.

اجتماعی شدن زمانی موثثر است که بین شش تا 16 هفته اتفاق بیفتد. با این حال ، برای شروع هیچ وقت دیر نیست.

مهمترین ویژگی توله سگها این است که ، آنها مانند یک بوم خالی هستند که می توانید بر روی آن کار کنید تا نقش های مناسب را ایجاد کنید. کاری که در این مدت انجام می دهید بسیار مهم است.

بازی کردن سه پیت بول با هم

برای آموزش پیت بول از پاداش استفاده کنید

دادن پاداش به شما امکان برقراری ارتباط واضح با سگ خود را می دهد. شما تصمیم می گیرید که سگ شما چه کاری انجام دهد و هنگامی که سگ اقدام مطلوب را انجام می دهد با دادن پاداش به او اطلاع دهید.

وقتی به سگ خود برای انجام صحیح کارها پاداش می دهید ، احتمال تکرار این رفتارهای خوب بیشتر است زیرا تبدیل به هدف ، برای سگتان می شود تا رضایت شما را جلب کند.

برای پاداش دادن به رفتار خوب سگ خود می توانید از تعریف و تمجید ، دادن خوراکی  یا انجام کاری که سگتان از ان لذت می برد.

در این روش نیازی نیست که شما با لحن قوی صحبت کنید ، از قدرت خود استفاده کنید یا خود یا یکی از اعضای خانواده را در معرض خطر بالقوه قرار دهید.

اموزش دستورات به پیت بول

از آنجا که پیت بول ها سابقه پرورش به عنوان سگ های جنگنده را دارند ، اکثر اوقات تحمل سایر سگ ها را ندارند. با آموزش دستورات ، شما می توانید سگ خود را در حضور سگهای دیگر کنترل کنید.

دستوراتی که می توانند به شما کمک کنند شامل ماندن ، آمدن و فراخوان اضطراری است. برای اطمینان از اینکه سگ شما به دستورات شما پاسخ خواهد داد ، حتی اگر سگهای دیگر حواس او را پرت کنند ، در موقعیت های مختلف برای تمرین دستورات وقت بگذارید.

مهم است که سگ شما بتواند به همان دستورالعمل هایی که در موقعیت های مختلف هستید به همان اندازه که در اتاق نشیمن شما جواب می دهد ، پاسخ دهد. از این مرحله آموزش برای ثبات و جلوگیری از حوادث استفاده می شود.

تمرین و اموزش در شرایط مختلف با سطوح مختلف حواس پرتی به شما کمک می کند که کنترل بیشتری نسبت به رفتار سگتان داشته باشد. شما می خواهید سگتان در هر کجا و هر زمان که دستور می دهید بماند ، نه فقط در اتاقی که آن را آموزش داده اید.

برای درک اینکه چرا ثبات در اموزش مهم است ، ابتدا باید بتوانید تفکر سگ خود را درک کنید. سگها قادر به تعمیم دستورات در فضاهای مختلف نیستند. به معنای ساده یعنی که سگ شما هنگام شنیدن دستور در آشپزخانه  معنای “نشستن” را بفهمد ، اما ممکن است درک نکند که در مکان دیگری به همین معنی است.

تمرین پیت بول

سخن پایانی

پیت بول ها واقعاً هیچ فرقی با سایر سگ ها در مورد آموزش ندارند. تفاوت ناشی از برداشت عمومی از پیت بول است. برای آموزش پیت بول خود وقت بگذارید ، تا شما عضوی خوشبخت و سالم از خانواده خواهید داشت که واقعاً سفیر نژاد خود است.

نکته : حتما سگ خود را از یک پرورش دهنده معتبر خریداری کنید ، تا سگ ها را در شرایط مطلوبی پرورش دهد.اگر قصد خرید پیت بول تریر را دارید به ادرس https://petfile.ir/pit-bull-terrier مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا