دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

اموزش حیواناتاموزش سگ

اشتباه رایج صاحبان سگ که هنگام آموزش مرتکب می شوند

هر سگی به آموزش و معاشرت اولیه نیاز دارد. اگر تصمیم دارید که سگ خود را تربیت نکنید ، آن را در معرض آسیب قرار دهید! این مقاله بکارتان نمی اید.

ایا تا به حال از خودتان پرسیده اید اموزش هایی که ارائه می دهید از چه ساختاری تبعیت می کند؟ تصور نکنید که تمرین به عنوان یک کار روزمره است. وقتی به طور مثبت انجام شود ، آموزش برای سگ ها سرگرم کننده است.

اطلاعات زیادی در مورد نحوه آموزش سگ وجود دارد. با استفاده از روشهای مختلف می توانید هرکاری را به حیوان خانگی خود بیاموزید ، اما اشتباهات زیادی وجود دارد كه صاحبان هنگام آموزش سگ خود مرتكب می شوند.

این اقدامات نادرست بسیار رایج هستند و می توانند تأثیر بسزایی در موفقیت شما داشته باشند. برای جلوگیری از سرخوردگی ، ما برخی از اشتباهات آموزش سگ را برای شما جمع آوری کرده ایم. قبل از اینکه برنامه تمرینی خود را شروع کنید ، مطمئن شوید که چه کاری نباید انجام دهید.

در اینجا اشتباهات رایجی وجود دارد که باید هنگام آموزش ، از آنها اجتناب کنید.

1. تکرار فرمان

یکی از بزرگترین مشکلات تکرار در دستورات زمانی است که سگ شما به نشانه ای پاسخ نمی دهد ، بنابراین شما مدام آن را تکرار می کنید.این امر بخصوص در میان افراد تازه وارد  دیده می شود. آنها یک دستور مانند “بیا” را می دهند ، و وقتی سگ نمی یاید ، آنها دستور را بارها و بارها تکرار می کنند.

به طور مثل شما کلمه “بیا” را می گوید. سگ شما اطاعت نمی کند ، بنابراین شما مدام آن را تکرار می کنید. خیلی زود و پشت سر هم ، تا زمانی که پنج یا شش بار کلمه را بگویید. با تکرار دستورات ، به حیوان خانگی خود یاد داده اید که مجبور نیست بلافاصله پاسخ دهد – و نشانه شما اکنون “بیا ، بیا ، بیا” است. ضروری است که فقط یک بار دستور بدهید.

اگر حواس سگ شما پرت است و فکر نمی کنید که او گوش دهد ، بهتر است که اصلاً این دستوری را ندهید. در عوض ، ببینید آیا می توانید توجه او را جلب کنید. این به شما کمک می کند از تکرار در دستورات جلوگیری کرده و سگ خود را آموزش دهید.

اگر سگ شما باز هم پاسخ نداد ، دستور را تکرار نکنید. آنها را به جای دیگری ببرید و دوباره امتحان کنید. اگر هنوز پاسخی دریافت نکردید ، وقت آن است که دوباره تمرین کنید و رفتار را یاد دهید.

2. فرمان دادن برای خلاف علایق سگ

اتفاقی که بسیاری از مربیان اولین بار در آن گرفتار می شوند.زمانی است که به طور تصادفی دستوری را می دهند که از نظر سگ شما منفی است ،  به عنوان مثال ، شما بالاخره به سگ خود آموخته اید “بیا” ، اما اکنون ، از آن استفاده می کنید تا او را برای حمام احضار کنید – چیزی که او متنفر است. در صورتی که میاید و به دستور شما پاسخ می دهد.

روز بعد ، شما از سگ خود می خواهید که بیاید ، و او مردد است. شاید او اصلا نیاید. اگر سگ شما واقعاً دوست ندارد ، هنگام شروع آموزش از کارهایی که خلاف علاقه اش هست خودداری کنید. وقتی دستورات را به خوبی یاد گرفت ، شاید در گذر زمان بتوانید از پس آن بر بیایید ، اما نه وقتی او دستورات را یاد می گیرد.

3. عدم تمرین در بین کلاس ها

سگ شما ممکن است سریع یاد بگیرد ، اما اگر تمرین نکنید همه چیز بی فایده است.  اطمینان حاصل کنید که نه فقط در مرحله توله سگ ، همگام با آموزش هستید. شما باید تا آخر عمر با سگ خود تمرین کنید.

عدم تمرین در بین کلاسهای آموزشی نیز اشتباه بزرگی است که مالکان مرتکب می شوند. اگر هفته ای یک بار در یک کلاس شرکت می کنید ، اطمینان حاصل کنید که هر روز تمرین  ها را مرور می کنید اما برای کوتاه مدت ، برای بیشتر توله سگها ، با جلسات 5 تا 10 دقیقه ای شروع کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

اگر مدت طولانی تمرین کنید ، سگ شما خسته می شود و دیگر علاقه ای به یادگیری اموزش جدیدی ، ندارد. نیازی نیست که درس را در یک روز یادبگیرد. آموزش یک فرآیند است و به زمان نیاز دارد.

اشتباهات رایج در اموزش سگ

4. وقتی ناامید هستید کار نکنید

سرانجام ، وقتی حالتان بد است ، تمرین نکنید. حوصله ما وقتی بدخلق می شویم  کم تحمل می شویم و احتمال دارد از سگ خود عصبانی شویم که چرا در اولین تلاش همه چیز را کامل نمی کند. اگر روز بدی در محل کار خود داشتید ، با سگ خود بازی کنیدمی تواند یک روش درمان باشد تا حالتان بهتر شود!

5.اموزش را به یک مکان محدود نکنید

احتمالاً شما در خانه به سگتان بسیار آموزش می دهید ، اما آموزش خود را به یک مکان محدود نکنید. سگ شما یاد خواهد گرفت که در خانه  چگونه رفتار کند ، اما به محض اینکه بیرون بروید ، جلب توجه آنها بسیار دشوارتر خواهد شد.

بیرون ، در خانه های دیگر که بازدید می کنید یا حتی در یک فضا باز حواس او را ممکن است به دیگر حیوانات پرت شود، اموزش در فضاهای متفاوت به سگ شما یاد می هد که رفتار را با ثباتی از خود نشان دهد.

نکته :

اگر توله سگ شما انگیزه غذایی داشته باشد ، برای شروع اموزش بسیار عالی است. ولی پاداش را حتماً به تعریف و تمجید ، اسباب بازی یا بازی تغییر دهید.

اگر در تمامی اموزش ها از تشویقی های غذایی استفاده کنید ، سگ شما ممکن است رفتار و دستورات شما را هنگامی که غذا همراه دارید انجام دهد.

سخن پایانی

معاشرت به سگ اجازه می دهد تا به چیزهای محیط مانند کودکان ، بزرگسالان  ، حیوانات دیگر ، اشیا، ، محیط ها و موقعیت های مختلف عادت کند.

بدون اجتماعی شدن مناسب ، سگها می توانند ترس را از خود بروز دهند. از آن بدتر ، عدم اجتماعی شدن می تواند منجر به مجموعه ای از مشکلات رفتاری شود.

چه اشتباهات دیگری دیده اید که مردم هنگام آموزش سگهای خود مرتکب می شوند؟ آیا نکاتی در مورد آموزش سگ برای مبتدیان دارید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب