دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

اموزش حیواناتاموزش سگ

فراهم کردن شرایط اموزشی برای توله سگ

روش های زیادی برای آموزش توله سگ شما وجود دارد ، و خبر خوب این است که توله سگ شما قطعا می خواهد یاد بگیرد! قبل از اینکه اجازه دهید شما و خانه را به طور کامل اداره کند ، حتما قوانین خانه را به آنها بیاموزید و از حوادث جلوگیری کنید.

پرورش توله سگ با چالش هایی همراه است. به طور معمول 4-6 ماه طول می کشد تا یک توله سگ به طور کامل در خانه آموزش ببیند ، اما برخی از توله سگ ها ممکن است یک سال طول بکشد.این زمانی که ما به شما می گوییم تقریبی است و عدد دقیقی نیست.

توله سگها انرژی فراوانی دارند  که اغلب به شدت در مورد محیط پیرامون خود کنجکاو هستند. زندگی با توله سگ تفاوتی با زندگی با کودک نوپای انسان ندارد – وقتی از توله سگ مراقبت می کنید ، او را از دردسر دور نگه دارید ، رفتار مناسب را به او تعلیم دهید و با خیال راحت درباره جهان به او بیاموزید ، تمامی این کار ها به صبر و حوصله زیادی نیاز دارد.

اگر به تازگی توله سگ گرفته اید یا در حال آماده شدن هستید که یگ توله سگ خانه بیاورید ، باید برای مسئولیت جدید آماده باشید.

در اینجا همه مواردی وجود دارد که باید هنگام شروع خانه داری برای توله سگ جدید خود به آنها فکر کنید.

1.فضای خانه خود را برای نگهداری از توله سگ اماده کنید

تأمین نظارت مداوم برای توله سگ کنجکاو و پرانرژی شما غیرممکن است ، بنابراین مهم است که قبل از اوردن توله سگ به به منزل ، خانه خود را آماده کنید. سیمهای برق را ایمن کرده و گیاهان یا مواد بالقوه سمی مانند لوازم تمیز کننده و حشره کش ها را از دسترس خارج کنید.

هر آنچه را كه ممكن است وسوسه ای برای جویدن یا بلعیدن باشد ، برداشته و دریچه ها ، یا هر روزنه دیگری را كه باعث گم شدن یا گیر افتادن وی شود ، ببندید. این نه تنها به امنیت او کمک می کند ، بلکه اضطراب شما را از برای خطر افتادن توله سگ از بین می برد.

شما باید فضای مشخصی را برای ان ها تعیین کنید اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا فضای کافی برای ایستادن ، چرخیدن و دراز کشیدن داشته باشد.

با انداختن یک اسباب بازی یا چند تکه غذا می توانید او را وسوسه کنید تا وارد فضای مشخص شده شود. هرچه خیال او از رفتن به داخل فضایی که شما برایش تعبیه کردید راحت تر باشد ، در حین آموزش سریع تر عادت می کند.

ولی حتما جایی را که می توان توله سگ را در آن محدود کرد و از حیوانات خانگی و کودکان دیگر دور نگه داشت. برای برخورد با هرگونه حادثه حتماً تهیه کنید که شامل یک تخت سگ ، آب و غذای او و یک یا دو اسباب بازی باشد. این منطقه به عنوان یک پایگاه ، یک فضای امن که می تواند به آرامیبا دیگر اعضای خانواده شما اشنا شود در نظر گرفته می شود.

سگ داخل جعبه

لوازم مورد نیاز شما

برای شاد و سالم نگه داشتن توله سگ خود باید تعدادی از وسایل را تهیه کنید.

 • ظروف غذا و آب کاسه های آشپزخانه معمولی برای توله سگهای پر سر و صدا ایمن نیستند
 • غذای توله سگ با کیفیت بالا و غذاهای سالم سگ
 • آب تازه و تمیز
 • یک قلاده برای پیاده روی
 • یک جعبه حمل  سگ
 • یک تخت سگ
 • برس یا شانه سگ
 • شامپوی مخصوص برای توله سگ
 • مسواک سگ و خمیر دندان ایمن برای سگ
 • اسباب بازی های ایمن برای توله سگ
 • کیف مسافرتی برای نگهداری وسایل ضروری او هنگام مسافرت

تغذیه توله سگ

عناصر غذایی و انرژی توله سگها نسبت به سگهای بالغ متفاوت است. به دنبال یک غذای توله سگ با کیفیت بالا باشید که مخصوص رشد توله سگ ساخته شده باشد. مقدار مناسب غذا به عواملی مانند سن ، اندازه و نژاد بستگی دارد. بهتر است با دامپزشک خود در مورد مقدار و چند بار تغذیه در طول روز با توجه به شرایط سگتان مشورت کنید.

نژادهای کوچک زودتر از نژادهای بزرگتر به بلوغ جسمی می رسند ؛ نژادهای بزرگتر می توانند دو سال کامل طول بکشد تا به بلوغ جسمی برسند و باید در این مدت باید متناسب باید غذای توله سگ ها تغذیه کنند. همچنین برای جلوگیری از عوارضی مانند نفخ معده و تجمع پروتئین یا کلسیم اضافی ، که می تواند منجر به بیماری هایی مانند دیسپلازی مفصل ران شود ، باید هر روز وعده های غذایی متعدد با مقادیر کنترل شده به آنها داده شود.

یک برنامه تغذیه ای ساختار یافته برای توله سگ های نژاد بزرگ شما می تواند چیزی شبیه به این باشد:

 • شش تا دوازده هفتگی: چهار وعده در روز
 • سه تا شش ماهگی: سه وعده در روز
 • شش ماه به بالا: دو وعده در روز

شما نمی توانید این برنامه را نسخه برای همه سگ ها بدانید شما باید با توجه به شرایط سگتان از دامپزشک برنامه غذایی بگیرید.

آموزش و معاشرت

وقتی صحبت از آموزش خانگی و تنظیم قوانین رفتار مناسب می شود ، مهم است که با توله سگ خود صبور باشید و از رفتار های مثبت برای ایجاد ارتباطات شاد استفاده کنید.

به طور کلی بهتر است رفتارهای ناخواسته را نادیده بگیرید ، یا توله سگ خود را با یک “نه” ساده اما قاطع اصلاح کنید. هرگز توله سگ خود را نزنید و فریاد نزنید – این فقط او را گیج می کند و احساس اضطراب و ترس را در انها ایجاد می کند.

هنگامی که او رفتاری منفی داشت سعی کنید او را به سمت چیز مثبت هدایت کنید. به عنوان مثال ، اگر او در حال جویدن چیزی است که نباید بجود ، او را به سمت یکی از اسباب بازی هایش هدایت کنید.

معاشرت مناسب عنصر اصلی موفقیت در پرورش توله سگ است. برای اینکه او به یک سگ کاملاً اجتماعی تبدیل شود ، باید در معرض  افراد ، مکان ها ، تجربیات و موقعیت های جدید قرار بگیرد.

در حالی که باید منتظر بمانید تا او همه واکسیناسیون خود را انجام دهد قبل از اینکه او را در مجامع عمومی بیرون بیاورید یا اجازه دهید به حیوانات دیگر نزدیک شود ، می توانید بلافاصله با توله سگ خود معاشرت کنید و به راحتی با او بازی کنید و او را با افراد جدید ، دیدنی ها ، صداها ، بوها آشنا کنید.

سلامتی توله سگ

یکی از اولین اقداماتی که پس از به دست آوردن توله سگ خود انجام می شود ، برنامه ریزی ویزیت سلامتی با دامپزشک است. اگر در حال حاضر دامپزشکی مستقر ندارید ، از اطرافیان سوال کنید. خانواده ، دوستان و همکاران شما احتمالاً می توانند توصیه های زیادی به شما ارائه دهند.

در اولین قرار ملاقات ، دامپزشک توله سگ شما را از نظر هر گونه مشکل سلامتی یا انگلی ، بررسی می کند و احتمالاً برنامه ای برای کنترل انگل ، مانند کک ، کنه به شما پیشنهاد می دهد.

او همچنین یک برنامه واکسیناسیون تعیین می کند ، که می تواند با افزایش سن خطر سلامتی و مشکلات  را کاهش دهد.

دامپزشک شما همچنین می تواند به هر گونه سال یا نگرانی در مورد مراقبت از توله سگ  پاسخ دهد ، از جمله اینکه چه نوع غذایی برای او مناسب است و چه مقدار باید به او بدهید.

دامپزشک در مورد جنبه های مراقبت از توله سگ مانند مسواک زدن و اصلاح ناخن به شما مشاوره دهند و حتی می توانند نحوه انجام صحیح آن را به شما نشان دهند.

اگر از یک پرورش دهند معتبر سگ خود را خریداری کنید به شما تاییدیه دامپزشکی باید ارائه دهد اگر قصد خرید توله سگ دارد ما به شما پت فایل را معرفی می کنیم شما می توانید به صفحه فروش توله سگ مراجعه کنید.

بازی با توله سگ ها

خارج از آموزش و سلامت عمومی ، توله سگها به توجه و ورزش نیاز دارند. خبر خوب این است که این همیشه به معنای پیاده روی در اطراف بلوک ، دویدن در کل محله یا سفر به پارک سگ نیست.

بازی با توله سگ شما اغلب برای حفظ سلامتی همچنین ایجاد پیوند بین هر دوی شما خوب است. بازی هایی مانند طناب کشی ه می توانند در خانه انجام شوند تا انرژی  خود را بسوزانند.

اطمینان حاصل کنید که هر روز 15-30 دقیقه وقت بگذارید تا علاوه بر اینکه  قدم بزنید یا اجازه دهید در حیاط خانه شما بازی کند ، با او بازی کنید.

سگ در حال بازی کردن

آراستن و تمیز نگهداشتن توله سگ

حتی سگ هایی که هر چند هفته یکبار به اصلاح نیاز ندارند به نوعی نظافت نیاز دارند. شروع روند آراستگی در حالی که توله سگ شما هنوز جوان است ، کار را برای شما بسیار آسان خواهد کرد. نظافت شامل برس زدند ، مسواک زدن ، اصلاح ناخن ها و استحمام او است.

شما می توانید به طور کامل یک آرایشگر حرفه ای برای کوتاه کردن مو یا دامپزشک برای اصلاح ناخن پیدا کنید. استحمام توله سگ خود به خودی خود یک دردسر سخت است ، بنابراین با مقدار زیادی حوله (و لباس هایی که از خیس شدن آن نمی ترسید) آماده شوید و آرام آرام شامپو و آب را به او معرفی کنید.

مسواک زدن وی برای بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی عجیب به نظر می رسد ، اما می تواند تا حد زیادی از دهان سگ شما محافظت کند.

سخن پایانی

تربیت توله سگ کار ساده ای نیست ، ولی نتیجه ی بسیار لذت بخشی دارد.داشتن یک سگ تربیت شده می تواند حس خوبی را برای شما رقم بزند.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جلوگیری از اشتباهات رایج ، ممکن است بخواهید مقالات ما را در مورد اشتباهات رایج در مورد اموزش سگ بررسی کنید.

ایا شما تجربه اموزش توله سگ را داشته اید با ما و دیگران در بخش کامنت به اشتراک بگذارید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب