دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

نژاد های سگ

سگ کن کورسو

کن کورسو یک سگ با جثه متوسط تا بزرگ است – دارای اسکلت بندی درشت ، محکم و عضلانی. این نژاد قدیمی که به ان ماستیف ایتالیایی نیز گفته می شود، طبق مستندات Kennel Club American یا ( AKC) سابقه طولانی در شکار حیوانات بزرگی مانند گراز وحشی دارد همچنین در محافظت و نگهبانی به خوبی عمل می کنند.

به گفته جامی-لین ، بنیانگذار Veterinary Housecall Care در منطقه شیکاگو ، صاحبان احتمالی باید قبل از خرید کن کورسو به دقت فکر کنند.به نظر می رسد که ماستیف های ایتالیایی به عنوان سگ های اجرای قانون ، سگ های نگهبان ، سگ های ردیاب بکار گرفته می شوند.

بهترین مالک سگ های کن کورسو کسانی هستند که در آموزش سگ تجربه داشته باشند. این نژاد برای کسی که برای اولین بار می خواهد داشتن سگ را تجربه کند مناسب نیست.ماستیف های ایتالیایی به رهبری احتیاج دانرد که بتواند بدون استفاده از زور او را با قاطعیت و ثبات هدایت کند.

تمام صفات و ویژگی های نژاد سگ کن کورسو با ذکر جزئیات در این مقاله گفته شده با خواندن مقاله شما شناخت کاملی نسبت به این نژاد پیدا می کنید!

اطلاعات بیشتر در مورد کن کورسو

Cane Corso یک نژاد ماستیف از ایتالیا است. انها سگ قدرتمند با نیازهای ویژه است. برای مبتدیان ، او نژادی غول پیکر است و وزن آن تا 120 پوند(55 کیلوگرم) هم می رسد. او برای شکارهای بزرگ و نگهبانی از اموال پرورش یافته. Cane Corso دارای سر بزرگ با پوشش کوتاه به رنگ های سیاه ، روشن و تیره خاکستری وجود دارد. سایه های روشن و تاریک حنایی ؛ و قرمز هر یک از این رنگ ها ممکن است یک الگو داشته باشد: رگه های نامنظم رنگ روشن و تیره.

همانطور که گفته شد ،از ماستیف های ایتالیایی انتظار نداشته باشید که با همه کسانی که ملاقات می کند ارتباط برقرار کند: او علاقه ای به افراد یا سایر حیوانات خارج از خانواده اش ندارد. Cane Corso قبل از هر چیز یک سگ نگهبان است.

خوابیدن کن کورسو رو چمن

تاریخچه سگ های کن کورسو

ایتالیا محل تولد دو نژاد از نوع ماستیف است: نژاد ماستیف ناپلی و Cane Corso. هر دو از سگهای جنگ رومی تبارند. پس از سقوط امپراتوری روم ، کن کورسو به عنوان یک مزرعه دار ، نگهبان گله ، محافظت از اموال و خانواده همچنین برای شکار (به ویژه حیوانات بزرگ و خطرناک مانند گراز وحشی) به کار گرفته می شد.

صنعتی شدن باعث انحطاط Cane Corso شد و جنگهای جهانی اول و دوم تقریباً منجر به مرگ بسیاری از ان ها شد، تا دهه 1970 ، فقط تعداد کمی از این نژاد در مناطق دور افتاده جنوب ایتالیا باقی مانده بودند.

اما از دهه 1970 علاقه مندان به این سگ برای از سرگیزی پرورش کن کورسو تلاش کردند. انجمن Amatori Cane Corso در سال 1983 تشکیل شد و فدراسیون Cynologique Internationale نژاد را در سال 1996 به رسمیت شناخت.

شخصی به نام مایکل سوتیله ماستیف ایتالیایی را در سال 1988 به ایالات متحده وارد کرد.فدراسیون بین المللی Cane Corso در سال 1993 در ایالات متحده تشکیل شد و سگهای بیشتری از ایتالیا وارد کردند. ICCF در سال 2003 به دنبال شناخت نژاد توسط باشگاه Kennel Club آمریکا انتخاب شد و نام خود را به انجمن Cane Corso آمریکا تغییر داد. این نژاد در سال 2010 به رسمیت شناخته شد و در میان سگهای ثبت شده توسط AKC رتبه 51 را دارد.

اندازه کانه کورسو ها

کشور :

ایتالیا
قد :62 تا 70 سانتی متر (نر)
58 تا 66 سانتی متر (ماده)
وزن:45 تا 55 کیلوگرم (نر)
40 تا 45 کیلوگرم (ماده)
طول عمر :10 تا 12سال

مشخصات رفتاری ماستیف ایتالیایی

ویژگی های شخصیتی کن کورسو ها می تواند یک شمشیر دو لبه باشد. Corso با داشتن یک مالک مطمئن و با تجربه که از رهبری خوبی برخوردار است و از پرسه زدن سگ جلوگیری می کند ، می تواند یک سگ خانوادگی عالی باشد که هرگز به نابجا پرخاشگری نمی کند  ، اما در دستان یک فرد تازه کار و بی تجربه می تواند پرخاشگر شود و برای عموم مردم خطرناک باشند . در ماه July ، دو کن کورسو پس از حمله موجب کشته شدن یک دزد شدند.

رهبری قاطع به معنای ضربه زدن به سگ نیست. این نه تنها پیام اشتباهی را ارسال می کند بلکه می تواند برای یک سگ بزرگ و قدرتمند نیز خطرناک باشد.

کن کورسو ها در صورت اموزش ، مطیع و مهربان هستند. برای داشتن یک سگ ایده ال باید از همان کودکی معاشرت و آموزش را شروع کنید.اموزش و اجتماعی کردن سگ در سنین پایین و قرار گرفتن در معرض افراد مختلف ، مناظر ، صداها و تجربیات –  قبل از چهار ماهگی. به شما کمک می کند تا در بزرگسالی نسبت به رفتار سگتان کنترل بیشتری داشته باشید همچنین اطمینان حاصل کنید که توله سگ Corso شما از غریبه ها ، کودکان ، حیوانات دیگر نمی ترسد

طبق استاندارد نژاد ایتالیایی ، Corso در هنگام نزدیک شدن غریبه ها باید بی تفاوت باشد و فقط در صورت وجود تهدید واقعی باید واکنش نشان دهد.

کن کورسو در حال نگهبانی

مراقبت و نگهداری از کن کورسو

Cane Corso به طور کلی سالم است ، اما مانند همه نژادها مستعد ابتلا به برخی از بیماری هاست. همه کن کورسو ها به هیچ یک یا همه این بیماری ها مبتلا نخواهند شد ، اما اگر از این نژاد نگهداری میکنید مهم است که از آنها آگاهی داشته باشید.

Corso می تواند مستعد دیسپلازی مفصل ران باشد. ناهنجاری های پلک مانند آنتروپیون ، اکتروپیون و چشم گیلاس. جرب demodectic (که می تواند ارثی باشد) ؛ و پیچ خوردگی معده که به آن نفخ شکم نیز گفته می شود.

انتظار می رود پرورش دهندگان در صورت فروش سگ تاییدیه دامپزشکی ارائه دهند. پت فایل تمامی سگ های خود را با تاییدیه دامپزشکی به فروش می رساند اگر قصد خرید کن کورسو  را دارید می توانید به صفحه، فروش کن کورسو مراجعه کنید.

این نژاد برای داشتن فرم و هیکل مناسب به فعالیت بدنی زیادی نیاز دارد. هر روز حداقل یک مایل (1 تا 1.5 کیلومتر) ، صبح و عصر برای پیاده روی سریع یا آهسته به بیرون ببرید.

اسکلت بندی آنها تا حدود 18 ماهگی به صورت کامل تکامل نیافته است ، بنابراین در حالی که برای سوزاندن انرژی توله سگ خود به پیاده روی میروید ، این پیاده روی باید کوتاهتر و کندتر باشد.

هرگز اجازه ندهید کن کورسو شما دچار اضافه وزن شود.سعی کنید فضای باغ و یا حیاط را محصور کنید و ان جا با ان ها مشغول بازی شوید.

رژیم غذایی کانه کورسو ها

مقدار غذای روزانه توصیه شده: اگر از غذای خشک با کیفیت بالا استفاده می کنید ، احتمالاً Corso شما 4 تا 5 فنجان در روز می خورد.

توجه: میزان مصرف غذای سگ شما به اندازه ، سن ، متابولیسم و ​​سطح فعالیت وی بستگی دارد. یک سگ بسیار فعال بیش از یک سگ بی تحرک به غذا احتیاج دارد. کیفیت غذای سگ نیز تفاوتی ایجاد می کند – هرچه غذای سگ بهتر باشد ، مقدار کمتری از آن را باید در کاسه سگ ریخته شود.

برخی از سگ ها مستعد اضافه وزن هستند ، بنابراین میزان کالری و میزان وزن سگ خود را بررسی کنید.ما پیشنهاد می کنیم حتما برای داشتن یک رژیم غذایی مناسب به دامپزشک مراجعه کنید.

به یاد داشته باشید که بعد از اینکه توله سگ جدیدی را به خانه خود اوردید ، می توانید از او در برابر یکی از رایج ترین مشکلات سلامتی محافظت کنید: چاقی، نگه داشتن کن کورسو با وزن مناسب یکی از ساده ترین راه ها برای افزایش طول عمر انهاست.

نظافت کن کورسو ها

نظافت Cane Corso به دلیل پوشش کوتاه بسیار آسان است ، اگرچه اندازه ان ها بزرگ است. موهای براق او را هفته ای یک بار با برس بکشید یا دستمال مزطوب تمیز کنید.

بقیه موارد مراقبت های اساسی است. هر هفته گوش های او را چک کنید و در صورت نیاز تمیز کنید. ناخن های پا را به طور منظم و معمولاً هر ماه کوتاه کنید و مرتباً با استفاده از مسواک نرم و خمیر دندان سگ را مسواک بزنید تا دندان و لثه سالم باشد. نظافت و آراستگی برای Cane Corso ها در سن پایین بسیار ضروری است ، زیرا به طور مسالمت آمیز می آموزد که نظافت جزئی از برنامه انهاست.

سخن اخر:

اگر به دنبال داشتن کن کورسو هستید حتما تجربه های لازم را برای داشتن و نگهداری ان ها فرا بگیرید تا بتوانید از داشتن یک سگ قدرتمند لذت ببرید.همانطور که گفته شد و بسیار تاکید داشتیم اموزش کن کورسو هاست حتما اموزش و معاشرت را در همان سنین پایین شروع کنید.

اگر شما تجربه داشتن کن کورسو را دارید با ما و دیگران در بخش کامنت به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب