دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

نژاد های سگ

سگ باکسر

در اصل سگهای باکسر پرورش داده می شدند تا سگهایی با اندازه متوسط برای نگهبان باشند. امروزه ، اگرچه آنها بخشی از گروه سگ های کار در AKC هستند ، اما باکسرها بیشتر تمایل به زندگی در خانه ها در کنار خانواده دارند. گفته شد ، آنها دارای سطح انرژی بالایی هستند و به ورزش زیادی نیاز دارند.

باکسر یک نژاد پرانرژی ، باهوش ، ورزشکار و وفادار است که دارای خصوصیات رفتاری شیرین و بازیگوش است و آن را به یک همراه ایده آل تبدیل می کند.

باکسرها غریزه ی بالایی در محافظت از خانواده دارند و از آنها سگهای خانوادگی فوق العاده ای می سازد ، علی رغم سابقه جنگنده بودن انها. باکسرها در ایالات متحده محبوبیت فوق العاده ای پیدا کرده اند ، اما این نژاد به اروپای قرن شانزدهم برمی گردد.

تمام صفات و ویژگی های سگ باکسر با ذکر جزئیات در این مقاله گفته شده با خواندن مقاله شما شناخت کاملی نسبت به این نژاد پیدا می کنید!

اطلاعات بیشتر در مورد سگ های باکسر

باکسرها سگهایی بزرگ ، عضلانی با سر مربع شکل هستند. زمانی که به چشمان آنها نگاه می کنید شیطنت و لذت در آنجا منعکس شده است.

به دلیل ماهیت بازیگوش و انرژی بی حد و حصرشان ، باکسرها تا سه سالگی کاملاً بالغ نمی شوند.

بوکسور معمولی باهوش ، هوشیار ، و نترس ، در عین حال بسیار مهربان است. آنها به خانواده خود وفادار هستند و دوست دارند با آنها بازی کنند ، اما همچنین سرسخت نیز هستند ، به خصوص اگر سعی کنید از روش های خشن در آموزش استفاده کنید.

به شرط آنکه ورزش بدنی و تحریکات ذهنی مورد نیاز آنها را تأمین کنید.و اهل انجام ورزش کافی در قالب پیاده روی یا دویدن هستید ، آنها می توانند حتی با زندگی در آپارتمان سازگار شوند ، به شرطی که بتوانند انرژی ان ها را تخلیه کنید.ولی ما زندگی اپارتمانی را برای باکسر ها پیشنهاد نمی کنیم.

boxer ها از آلمان نشأت گرفته اند و پس از جنگ جهانی اول به ایالات متحده آورده شدند. کت های کوتاه و براق آنها چشمگیر است: اغلب باکسرهای سفید مورد اقبال عمومی واقع نمی شوند ، زیرا از نظر ژنتیکی مشکلاتی از جمله، ناشنوایی را دارا هستند.

سگ باکسر در فضای باز فصل پاییز

باکسرها به دلیل عشق زیاد و وفاداری به خانواده هایشان مشهور هستند. آنها اغلب در ابتدا، نسبت به غریبه ها بی اعتماد اند ، اما تهاجمی نخواهند بود مگر اینکه تهدیدی را برای خانواده هایشان احساس کنند.

صاحبان باکسر در سرتاسر جهان از رفتارهای خنده دار سگ محبوبشان لذت خاصی می برند قطعا با دیدن ان ها لبخند را به لب خواهید آورد. سگ های باکسر دارای روحیه بالا ، شاد و پرانرژی هستند ، آنها گاهی اوقات مانند گربه ها رفتار می کنند.boxer ها همچنین وقتی چیزی می خواهند یا هیجان زده می شوند صدای منحصر به فردی به نام “وو-وو” تولید می کنند.

سگ های باکسر به دلیل قدرت و شجاعت خود ، در ارتش و پلیس و همچنین کارهای جستجو و نجات استفاده گسترده ای دارند. هنگامی که باکسرها به طور خاص برای کار نگهبانی آموزش می بینند ، ناظران بسیار خوبی هستند و یک متجاوز را به بهترین شیوه مهار می کنند.

باکسرها همچنین در اطاعت ، چابکی  بسیار عالی عمل می کنند.نباید باکسرها را برای مدت طولانی در خارج از خانه رها کنید. بینی کوتاه آنها هوای گرم را در تابستان به طور موثر خنک نمی کند و پوشش کوتاه آنها باعث گرم شدن آنها در زمستان نمی شود.

سگ های boxer انتخاب خوبی برای همه افراد نیستند ، اما اگر شما آماده اید که باکسر خود را از نظر جسمی و روحی تحریک کنید ، باکسر ممکن است سگ مناسب شما باشد!

حقایقی درباره باکسر ها که باید بدانید

 • باکسورها سگهایی با انرژی بالا هستند و به ورزش زیادی نیاز دارند. اطمینان حاصل کنید که وقت ، میل و انرژی لازم را دارید تا به آنها بازی و فعالیت مورد نیاز را بدهید.
 • آموزش اولیه و مداوم بسیار حیاتی است – قبل از اینکه باکسر شما بیش از حد بزرگ شود
 • باکسرها اگرچه بزرگ هستند اما “مناسب فضای باز” نیستند. بینی کوتاه و موهای کوتاه آنها باعث ناراحتی در هوای گرم و سرد می شود و باید از آنها در خانه نگهداری شود.
 • باکسرها به آرامی بالغ می شوند و چندین سال مانند توله سگهای سرخوش عمل می کنند.
 • سگ های باکسر باید در کنار خانواده خود باشند ! اگر بیش از حد  تنها بمانند یا در حیاط خانه دور از خانواده نگه داشته شوند ، می توانند بدخلقی کنند.
 • اگرچه موهای کوتاهی دارند ، اما در بهار ریزش مو را تجربه می کنند.
 • بوکسورها باهوش هستند و به تمرینات و اموش پاسخ خوبی می دهند. آنها همچنین دوست ندارند به سختی با آنها رفتار شود. اگر بتوانید boxer خود را سرگرم کنید ، بزرگترین موفقیت را کسب کرده اید.

تاریخچه سک های باکسر

اجداد باکسرها را می توان در نژادهای مختلف سگ در سراسر اروپا در قرن شانزدهم جستجو کرد ، اما این نژاد در چند صد سال گذشته در آلمان توسعه و پرورش یافته است. باکسرها تقریباً به همه نژادها از نوع بولداگ مربوط هستند.آنها یکی از اولین نژادهایی بودند که به عنوان سگ پلیس در آلمان استخدام شدند.

اجداد بوکسور Bullenbeisser آلمانی – سگی از نژاد Mastiffs و Bulldog بود.که قرن ها برای شکار خرس ، گراز وحشی و آهو استفاده می شد. وظیفه Bullenbeisser گرفتن و نگه داشتن طعمه تا رسیدن شکارچیان بود. با گذشت زمان ، Bullenbeissers شغل خود را  از دست داد و مورد استفاده کشاورزان و قصابان برای نگهبانی و گله داری گاو ها قرار گرفت.

سگ های باکسر که امروزه می شناسیم در اواخر قرن نوزدهم پرورش یافتند. مردی به نام گئورگ آلت یک ماده Bullenbeisser به نام فلورا را پرورش داد و یک سگ محلی از منشا ناشناخته داشت که از ترکیب این دو نژاد آغازی بود برای پرورش باکسری که امروز می شناسیم.

سال های 1890

در سال 1894 ، سه آلمانی به نام های رابرت ، کونیگ و هوپنر تصمیم به تثبیت نژاد و نمایش آن در نمایشگاه سگ ها گرفتند. این کار در سال 1895 در مونیخ انجام شد و سال بعد آنها اولین باشگاه باکسر را تاسیس کردند.

این نژاد در اواخر دهه 1890 در سایر مناطق اروپا شناخته شد. در حدود سال 1903 ، اولین باکسرها به ایالات متحده وارد شد.

اولین باکسر در سال 1904 در آمریکا ثبت شد ، سگی به نام آرنولف گراندنز. در سال 1915 ، کلوپ لانه های آمریکایی (AKC) اولین قهرمان باکسر ، Sieger Dampf v Dom ، متعلق به فرماندار و خانم لمان از نیویورک را به رسمیت شناخت.

وقتی جنگ جهانی اول آغاز شد ، باکسرها به ارتش اعزام شدند ،و به عنوان سگ های پیام رسان ، بسته حمل می کردند همچنین به عنوان سگ های نگهبان خدمت می کردند.

باشگاه باکسرر آمریکا (ABC) در سال 1935 تشکیل شد و در همان سال مورد قبول AKC قرار گرفت. در روزهای آغازین ، در باشگاه بحث و جدال زیادی در مورد استاندارد باکسر وجود داشت. در سال 1938 ، سرانجام این باشگاه استاندارد جدیدی را تصویب کرد. آخرین بازنگری در این استاندارد در سال 2005 انجام شد. امروز باکسر در میان 155 نژاد و گونه ثبت شده توسط AKC در رتبه 7 قرار دارد.

ویژگی ظاهری و اندازه استاندارد باکسر ها

طول نرها به طور معمول از شانه 22.5 تا 25 اینچ(57 تا 63 سانتیمتر) است و وزن آنها حدود 70 پوند(31 کیلوگرم) است.و ماده ها به طور معمول از شانه 21 تا 23.5 اینچ (53 تا 58 سانتی متر)  و وزن آنها حدود 60 پوند(27 کیلوگرم) است.

کشور : المان
قد :57 تا 63 سانتی متر (نر)
53 تا 60 سانتی متر (ماده)
وزن :27 تا 32 کیلوگرم (نر)
25 تا 29 کیلوگرم (ماده)
طول عمر :10 تا 12 سال

خصوصیات و ویژگی های رفتاری سگ باکسر

باکسر ها اغلب خوشحال و یک همراه مهربان و وفادار هستند که برای یک خانواده فعالمی تواند انتخاب خوبی باشد. boxer ها علی رغم اینکه از آنها برای جنگ سگ ها استفاده می شد ، معمولاً موجوداتی ملایم و بدون تمایلات تهاجمی هستند.

همه ی سگها می توانن رفتار های مخرب و تهاجمی از خود نشان دهند که در صورت اموزش درست و صحیح این مشکل رفع می شود.

از Boxer به عنوان سگ نگهبان یاد می شود ، یعنی آنها هوشیار و مراقب هستند. وقتی آنها برای شما بازیگوشی نمی کنند  ، از وقار و اطمینان برخوردار هستند. با غریبی با احتیاط استقبال می کند ،آنها فقط در دفاع از خانواده و خانه خود پرخاشگر هستند.

خصوصیات رفتاری، تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله وراثت ، آموزش و معاشرت قرار می گیرد. باکسر ها در سنین پایین کنجکاو و بازیگوش هستند ، مایلند به مردم نزدیک شوند.

اگر قصد خرید دارید حتما عکس  پدر و مادر ،  یا سایر اقوام سگ را مشاهده کنید برای ارزیابی توله سگ هنگام بزرگ شدن بسیار می تواند مفید باشد.شما می توانید برای خرید به صفحه فروش سگ باکسر مراجعه کنید.

مانند هر سگی ، باکسرها در سنین پایین به اجتماعی شدن زودهنگام – قرار گرفتن در معرض افراد مختلف ، مناظر ، صداها و تجربیات – نیاز دارند. معاشرت به شما کمک می کند تا انها رفتار مناسب تری هنگام برخورد با دیگران از خود بروز دهند.

سگ باکسر در حیاط حصارکشی شده

مراقبت و نگهداری از باکسر ها

باکسرها سگ های خانگی هستند. بینی کوتاه و پوشش کوتاهشان برای زندگی در فضای باز نامناسب است ، اگرچه آنها از داشتن حیاط حصارکشی شده برای بازی لذت می برند.

باکسرها عاشق بازی هستند. برای تقویت عضلات و رفع نیاز آنها به ورزش ، برنامه ریزی کنید که با آنها حداقل دو بار در روز به مدت نیم ساعت بازی کنید،ورزش روزانه کافی بهترین راه برای جلوگیری از رفتار های مخرب و ناهنجاز است.

آموزش برای باکسر ها ضروری است. آنها آنقدر بزرگ و قوی هستند که اگر نتوانید نسبت ب رفتارشان کنترل داشته باشید ، می توانند به طور تصادفی اسیب برسانند.

آموزش به باکسر ها باید از روشهای  انگیزشی در قالب بازی و جوایز غذایی باشد. قبل از اینکه آموزش را شروع کنید ، آنها را کمی با یک پیاده روی پرشور متمرکز کنید.صبر ، راز آموزش باکسرهاست.

مشکلات سلامتی در boxer ها

پرورش دهندگان مسئول تلاش می کنند تا بالاترین استانداردهای نژادی را که توسط کلوپ های پرورشگاهی مانند باشگاه (AKC) ایجاد شده است ، حفظ کنند.

سگهایی که با این استانداردها پرورش می یابند کمتر احتمال دارد از مشکلات بهداشتی برخوردار باشند. با این حال ، برخی از مشکلاتمی تواند به صورت ارٍثی ایجاد شود.

به یاد داشته باشید که معاینات منظم دامپزشکی بخش مهمی در سلامت سگ شماست. دامپزشک شما ممکن است علائم اولیه مشکلات سلامتی را قبل از اینکه بر سگ شما تأثیر بگذارد ، تشخیص دهد.

باکسرها به طور کلی سالم هستند ، اما مانند همه نژادها مستعد ابتلا به برخی از بیماری ها هستند.

در اینجا چند مشکل ذکر شده است که شما و دامپزشک باید مراقب آنها باشید:

 • سرطان: باکسرها مستعد ابتلا به تومورهای ماست سل ، لنفوم و تومورهای مغزی هستند. بوکسرهای سفیدسفید ممکن است دچار آفتاب سوختگی شوند و حتی ممکن است به سرطان پوست مبتلا شوند. اگر باکسور شما رنگ روشن دارد ، هنگام بیرون رفتن ضد آفتاب استفاده کنید(ضدآفتاب هایی وجود دارند که به طور اختصاصی برای سگ ها فرموله شده اند).
 • تنگی آئورت / تنگی زیر آئورت (AS / SAS): این یکی از رایج ترین نقایص قلبی است که در باکسرها مشاهده می شود. تنگی در زیر دریچه آئورت باریک می شود و قلب را مجبور می کند برای تأمین خون بدن بیشتر کار کند. این وضعیت می تواند باعث غش و حتی مرگ ناگهانی شود. این یک بیماری ارثی است ، به طور معمول ، یک متخصص قلب و عروق دامپزشکی پس از تشخیص سوفل قلب ، این بیماری را تشخیص می دهد. سگها با این شرایط نباید پرورش داده شوند.
 • کاردیومیوپاتی بوکسور (BCM): کاردیومیوپاتی آریتمی باکسر (BAC) ، آریتمی بطنی خانوادگی (FVA) و کاردیومیوپاتی بطن راست آریتموژنیک (ARVC) نیز نامیده می شود. BCM یک بیماری ارثی است. قلب سگ به دلیل اختلال در هدایت الکتریکی ، گاهی به صورت نامنظم (آریتمی) می تپد. این می تواند باعث ضعف ، فروپاشی یا مرگ ناگهانی شود. از آنجا که تشخیص این شرایط دشوار است ، می تواند باعث مرگ غیر منتظره شود.
 • دیسپلازی مفصل ران: این یک بیماری وراثتی است که در آن استخوان ران به راحتی در مفصل ران قرار نمی گیرد. بعضی از سگها در یک یا هر دو پای عقب خود احساس درد و لنگش می کنند ، اما ممکن است در سگ مبتلا به دیسپلازی مفصل ران علائم ناراحتی را مشاهده نکنید. با پیر شدن سگ ، آرتروز می تواند ایجاد شود. دیسپلازی مفصل لگن ارثی است ، اما همچنین می تواند توسط عوامل محیطی مانند رژیم غذایی با کالری بالا یا ایجاد شود.
 • کم کاری تیروئید: کم کاری تیروئید به دلیل کمبود هورمون تیروئید ایجاد می شود و ممکن است علائمی ایجاد کند که شامل ناباروری ، چاقی همراه با کمبود انرژی باشد. موهای سگ ممکن است درشت و شکننده شود و شروع به ریزش کند.
 • دیستروفی قرنیه: این به چندین بیماری چشم اشاره دارد که غیر التهابی و ارثی هستند. یک یا چند لایه از قرنیه در هر دو چشم معمولاً تحت تأثیر قرار می گیرند ، در بیشتر نژادها ، دیستروفی قرنیه به عنوان یک منطقه مات در مرکز قرنیه یا نزدیک به حاشیه ظاهر می شود. معمولاً دردناک نیست مگر اینکه زخم قرنیه ایجاد شود.

رژیم غذایی

یک رژیم غذایی باکسر ایده آل باید برای نژادی با اندازه متوسط و با انرژی بالا تنظیم شود. برای سگ خود به دنبال غذایی با کیفیت بالا باشید تا بتواند بهترین شانس را برای زندگی سالم داشته باشد.

اگر باکسرها بیش از حد تغذیه شوند ممکن است دچار اضافه وزن شوند ، بنابراین شما باید از یک برنامه منظم غذایی تبعت کنید. معمولاً دو وعده در روز توصیه می شود. برای یک رژیم غذایی سالم از دستورالعمل های دامپزشک خود پیروی کنید.

مانند همه سگها ، نیازهای غذایی باکسر از توله سگ به بزرگسالی تغییر خواهد کرد.

ظاهر باکسر از روبرو

سخن پایانی

مانند هر نژاد دیگری ، اگر فکر می کنید باکسر برای شما سگ مناسبی است ، قبل از تهیه نژاد ، تحقیقات زیادی انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر با دامپزشکان ، سایر دارندگان باکسور ، پرورش دهندگان معتبر باکسر و صحبت کنید.داشتن یک سگ یک تجربه بسیار با ارزش است. سگ شما می تواند سالها عشق ، همراهی و وفاداری را برای شما فراهم کند. خرید یک سگ یک تصمیم مهم است که نیاز به فکر و ملاحظه دقیق دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب