دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

نژاد های سگ

سگ ژرمن شپرد

سگ ژرمن شپرد یکی از محبوب ترین نژادهای سگ در آمریکا است – به دلایل بسیار زیادی. آنها سگهای هوشمند و توانمندی هستند. ارادت و شهامت آنها بی نظیر است. و آنها به طرز شگفت انگیزی همه کاره هستند.

این نژاد همچنین با نام سگ چوپان المانی شناخته می شود.

ژرمن ها در هر کاری که آموزش دیده باشند سرآمد هستند: کار راهنما و کمک به معلولان ، پلیس و خدمات نظامی ، گله داری ، جستجو و نجات ، کشف مواد مخدر ، مسابقات ، آنها همچنین سگهای محافظ بسیار خوبی هستند.

سگهای چوپان آلمانی  سگهای نجیب ، کوشا ، وفادار و بسیار باهوش هستند. اندازه آنها بزرگ است و دارای ساختاری کاملاً کارآمد و ورزشی است که باعث می شود هم قدرتمند و هم چابک باشند.

تمام صفات و ویژگی های ژرمن شپرد المانی با ذکر جزئیات در این مقاله گفته شده با خواندن مقاله شما شناخت کاملی نسبت به این نژاد پیدا می کنید!

اطلاعات بیشتر در مورد سگ های ژرمن شپرد

سگ های ژرمن شپرد ، که در انگلیس و مناطقی از اروپا با نام آلزاتین نیز شناخته می شود ، در میان 10 نژاد محبوب سگ در ایالات متحده قرار دارد و احتمالاً یکی از شناخته شده ترین نژادهای سگ در جهان است.

آنها بخشی از شهرت خود را مدیون یک توله سگ کوچک هستند که در طی جنگ جهانی اول توسط سردار لی دانکن که ان را یک کارخانه تولید گلوله و بمب در فرانسه پیدا کرد.در پایان جنگ ، دانکن توله سگ را به زادگاهش لس آنجلس بازگرداند ، او را آموزش داد و به یکی از معروف ترین سگهای نمایش تبدیل کرد. رین تین تین در ده ها فیلم سینمایی ظاهر شد و در اوج محبوبیتش ، هر هفته 10 هزار نامه از هوادارها می گرفت.

ژرمن شپرد علاوه بر حضور فیلم های سینمای فعالیت های دیگری نیز داشته – هدایت نابینایان ، تعقیب مجرمان ، استشمام مواد غیرقانونی ، خدمت در ارتش ،گله داری، تنها برخی از مشاغل این نژاد است.

سگ های چوپان المانی حتی به عنوان قهرمان ملی نیز شناخته می شوند. ژرمن شپرد ها سگ های جستجو و نجات بودند که پس از حملات تروریستی 11 سپتامبر در ویرانه های مرکز تجارت جهانی می گشتند و به دنبال بازماندگان و مأموران نجات و خانواده ها بودند.

ژرمن شپرد از نیم رخ

ژرمن شپرد ممکن است برخی از بهترین صفات سگ ها را در خود داشنه باشد، اما برای همه مناسب نیست. این سگ که در اصل برای گله داری پرورش داده شده ، یک سگ پرانرژی است که به فعالیت و ورزش زیادی احتیاج دارد. بدون فعالیت و تحرک ، آنها احتمالاً کسل و حتی رفتار های ناخوشایند از خو بروز می دهند ، مانند پارس کردن و جویدن وسایل.

البته جویدن وسایل دلایل متفاوتی دارد شما می توانید با مراجعه به صفحه چگونه مشکل جویدن لوازم توسظ سگ ها را حل کنیم؟ اطلاعات مناسبی بدست بیاورید.

پرورش دهندگان آمریکایی غالباً هدفشان ایجاد سگ های نمایشی است طرفداران می گویند ژرمن شپرد های آمریکایی آرامتر از همتایان آلمانی خود هستند ، اما منتقدان می گویند این سگ ها برخی از استعدادهای خود را برای کار در کارهای سنتی از دست داده اند و بیشتر در معرض مشکلات رفتاری مانند اضطراب جدایی هستند.

از طرف دیگر ، پرورش دهندگان آلمانی باید آزمایشات زیادی را انجام دهند تا ثابت کنند که آنها با معیارهای جسمی و روحی نژاد شناخته می شوند. سگهای ژرمن شپرد از آلمان دارای شخصیت پرانرژی و فعال تری هستند.

تاریخچه سگ چوپان المانی

ژرمن شپرد نژادی نسبتاً جدید است و قدمت آن به سال 1899 برمی گردد و وجود ژرمن ها مدیون یک مرد به نام: کاپیتان ماکس فون استفانیتس ، یک کاپیتان حرفه ای در سواره نظام آلمان با هدف ایجاد یک نژاد آلمانی که به عنوان یک سگ گله بی نظیر باشد.

قرن ها پیش از آمدن فون استفانیتس ، کشاورزان در آلمان ، مانند سایر مناطق اروپا ، برای محافظت از گله های خود به سگ ها اعتماد می کردند. برخی از سگها به دلیل مهارت خود افسانه ای بودن همانطور که فون استفانیتس اشاره می کرد ، هیچ کس سگهای گله منطقه را به نژادی مشخص تبدیل نکرده بود.

در سال 1898 ، فون استفانیتس از زندگی نظامی بازنشسته شد و دومین کار خود را آغاز کرد : آزمایش با پرورش سگ برای ایجاد یک سگ برتر گله آلمانی. استفانیتس تکنیک های تولید مثل انگلیسی ها را مطالعه کرد ، به خاطر سگ های گله استثنایی آنها مورد توجه قرار گرفت و به سراسر آلمان سفر کرد ، در نمایشگاه های سگ ها شرکت کرد و سگ های گله آلمانی را مشاهده کرد.

فون استفانیتس سگهای بسیار خوبی را نظاره می کرد ، سگ هایی ورزشکار ، باهوش یا توانمند. چیزی که او نمی دید سگی بود که همه آن صفات را داشته باشد.

یک روز ، در سال 1899 ، فون استفانیتس در حال بازدید از یک نمایشگاه سگ بود که سگی با ظاهر گرگ توجه او را جلب کرد. وی بلافاصله سگی را به نام هكتور لینكشراین خریداری كرد. بعدها Horand v Grafeth تغییر نام داد ، هیکل و هوش بالای این سگ چنان فون استفانیتس را تحت تأثیر قرار داد که او جامعه ای را ایجاد کرد – نژاد Verein fur deutsche Schaferhunde – نژادی از فرزندان هوراند.

اگرچه او قصد داشت نژادش به عنوان سگ گله کار کند ، اما با رشد صنعتی آلمان ، فون استفانیتس مصمم شد که نژادش به عنوان یک سگ کارگر معرفی شود و تصمیم گرفت که آینده این سگ در مراکز پلیس و خدمات نظامی فعال باشد.

چهره ژرمن شپرد از روبرو

کاربر ژرمن ها در جنگ جهانی

فون استفانیتس با استفاده از روابط نظامی خود ،دولت آلمان را متقاعد كرد كه از این نژاد استفاده كند. در طول جنگ جهانی اول ، چوپان آلمانی به عنوان یک سگ صلیب سرخ ، پیام رسان ، امدادگر ، نگهبان ، حامل لوازم و نگهبان خدمت می کرد.

اگرچه ژرمن شپرد قبل از جنگ به ایالات متحده راه پیدا كرد ، اما زمان جنگ بود كه این نژاد در ایالات متحده مشهور شد و نیروهای متفقین به رشادت و هوش سگ اشاره كردند.

یک سگ از این دست یک توله سگ پنج روزه بود که توسط یک سرباز آمریکایی از لس آنجلس از یک لانه پر از بمب در فرانسه جدا شد. سرلشکر توله سگ را به خانه برد ، آموزش داد و به یکی از شناخته شده ترین ستاره های چهار پا هالیوود تبدیل کرد: رین تین تین ، که در 26 فیلم ظاهر شد و به محبوبیت نژاد در آمریکا کمک کرد.

اگرچه متفقین تحت تأثیر سگهای آلمانی قرار گرفتند ، اما آنها از ریشه آلمانی سگ چندان راضی نبودند. در زمان جنگ همه چیز آلمانی انگ زده شد ، و در سال 1917 ، کلوپ لانه های آمریکایی (AKC) نام نژاد را به سگ چوپان تغییر داد.

در انگلیس ، این سگ به نام سگ گرگ آلزاتیک به نام منطقه مرزی آلزاس-لورین آلمان و فرانسه تغییر نام یافت. AKC در سال 1931 دوباره به استفاده از نام اصلی سگ ژرمن شپرد روی آورد. تا سال 1977 طول کشید تا باشگاه کنی انگلیس نیز همین کار را کرد.

پرورش ژرمن شپرد در امریکا و المان

فون استفانیتس از نزدیک درگیر توسعه نژاد بود و از اوایل سال 1922 ، او از برخی صفات در حال ظهور در سگها مانند ضعف مزاج و تمایل به پوسیدگی دندان نگران شد. وی یک سیستم کنترل کیفیت دقیق ایجاد کرد: قبل از تکمیل هرد ژرمن شپرد ، آنها نیاز به گذراندن آزمایشات زیادی از هوش ، خلق و خو ، ورزشکاری و سلامتی داشتند.

از طرف دیگر ، پرورش دهنده های آمریکایی ، سگ ها برای برنده شدن در نمایش سگ ها پرورش داده می شدند و پرورش دهندگان بیشتر به ظاهر و نحوه راه رفتن سگ ها یا نحوه حرکت آنها تأکید می کردند.

پس از جنگ جهانی دوم ، چوپان های آلمانی نژاد آمریکایی و آلمانی تفاوت فاحشی پیدا کردند. در مقطعی ، ادارات پلیس و ارتش ایالات متحده واردات سگ های کارگر ژرمن شپرد را آغاز کردند ، زیرا چوپان های آلمانی که در خانه خود به سر می برند در تست های عملکرد موفق نبوده و گرفتار شرایط سلامتی ژنتیکی بودند.

در چند دهه گذشته ، برخی از پرورش دهندگان آمریکایی شروع به تأکید بر توانایی های نژاد و نه فقط ظاهر ، واردات سگ های کارگر از آلمان برای افزودن به برنامه تولید مثل خود کردند.

اندازه ژرمن شپرد ها

کشور :


المان
قد :60 تا 66 سانتی متر (نر)
55 تا 60 سانتی متر (ماده)
وزن :29 تا 40 کیلوگرم (نر)
22 تا 31 کیلوگرم (ماده)
طول عمر :7 تا 12 سال

خصوصیات و مشخصات رفتاری ژرمن شپرد

شخصیت ژرمن شپرد گوشه گیر است اما معمولاً پرخاشگر نیست. آنها بلافاصله دوست با کسی دوستن نمی شوند ، اما یک بار که دوست شوند ، بسیار وفادار هستند. و در صورت تهدید ، می توانند قدرتمند و محافظان بسیار خوبی باشند ، و آنها ناظران عالی هستند.

این نژاد بسیار باهوش و قابل آموزش با داشتن شغلی برای انجام کار – هر شغلی می تواند. ژرمن شپرد را می توان تقریباً برای هر کاری آموزش داد ، از هشدار دادن ناشنوا به زنگ در گرفته تا کمک به افراد نابینا.

چیزی که آنها در آن مهارت ندارند ، تنها ماندن برای مدت طولانی است. بدون همراه – و همچنین ورزش و فرصتی برای به کار انداختن هوش – بی حوصله و ناامید می شوند.

یک ژرمن چوپان که کمتر تحت ورزش است و خانواده او را نادیده می گیرند ، احتمالاً انرژی فرو خورده خود را از راه هایی که دوست ندارید ، تخلیه می کنند.

مانند هر سگ ، ژرمن شپرد نیز در جوانی و سنین پایین به اجتماعی شدن زودهنگام – قرار گرفتن در معرض افراد مختلف ، مناظر ، صداها و تجربیات – نیاز دارد.

معاشرت به شما کمک می کند تا تا در بزرگسالی نسبت به رفتارشان کنترل بیشتری داشته باشید.

پرش ژرمن شپرد از روی مانع

مراقبت و نگهداری از سگ های چوپان المانی

برای به دست آوردن یک سگ سالم ، هرگز توله سگ را از یک پرورش دهنده غیرمجاز ، خریداری نکنید.و به دنبال یک پرورش دهنده معتبر باشید که تاییدیه دامپزشکی ارائه دهند اگر قصد خرید ژرمن شپرد را دارید به صفحه فروش سگ ژرمن شپرد مراجعه کنید.

در گذشته ژرمن ها در طور روز به کله داری مشغول بودند. این بدان معنی است که آنها انرژی زیادی دارند که با ورزش روزانه نیاز به تخلیه انرژی دارند.

اگر آنها را برای مدت طولانی بدون ورزش تنها می گذارید ، انتظار دردسر را داشته باشید. بی حوصلگی و کم تحرکی منجر به مشکلات رفتاری – مانند حفاری و پارس می شود. ژرمن شپرد به شدت نیاز به ورزش دارد هم از نطر بدنی (دویدن آهسته ، هم زدن در پارک سگ ها) و هم ذهن (ورزش های تمرینی مانند چابکی یا مسابقات اطاعت).

مانند بسیاری از نژادهای گله ، ژرمن شپردها پارس می کنند. پارس لزوماً مشکلی ایجاد نمی کند ، اما در صورت دلزدگی سگ ممکن است باشد. یادگیری دستور “آرام” باید بخشی از آموزش اطاعت هر چوپان آلمانی باشد.

ژرمن شپرد دوست دارد جویدن کند و فک قدرتمند آنها می تواند بیشتر مواد را از بین ببرد. اگر آنها چیز اشتباهی را برای قنداق انتخاب کنند ، می توانند به دندانهایشان آسیب برسانند ، چیزی را که باعث مریض شدن آنها می شود را ببلعند و یا حتی خفه شوند. با دادن اسباب بازی و استخوان های ایمن برای جویدن سگ و وسایل خود ، آنها را در هنگام بازی با آنها سرگرم کنید.

رژیم غذایی

رژیم غذایی ژرمن شپرد باید برای نژادی در ابعاد بزرگ با انرژی و ورزش بالا تنظیم شود. برای مشاوره در مورد تغذیه سگ ژرمن شپرد و اندازه صحیح آن باید با دامپزشک یا متخصص تغذیه حرفه ای مشورت کنید. نیازهای غذایی آنها با رشد از توله سگ به بزرگسالیتغییر خواهد کرد.

با این وجود باید مراقب و مراقبت ویژه ای از تغذیه و ورزش توله سگ خود داشته باشید. ژرمن شپردها در سنین چهار تا هفت ماهگی بسیار سریع رشد می کنند و این امر آنها را مستعد ابتلا به اختلالات استخوانی می کند. آنها در یک رژیم غذایی با کیفیت و کم کالری به خوبی عمل بخوبی رشد می کنند.

بیش از حد غذا دادن به ژرمن چوپانمی تواند باعث ایجاد مشکلات مفصلی و همچنین سایر شرایط سلامتی شود.آنها را فعال نگه دارید و به جای اینکه مواد غذایی را همیشه در دسترس بگذارید ، وعده های غذایی منظم آنها را سرو کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب