دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

اموزش حیواناتاموزش سگ

چگونه مشکل جویدن لوازم توسظ سگ ها را حل کنیم؟

اگرچه سگها برای دیدن جهان از بینایی و حس بویایی خود بسیار استفاده می کنند ، اما یکی از روشهای مورد علاقه آنها برای گرفتن اطلاعات جدید ، جویدن است.برای توله سگها و سگها طبیعی است که هنگام کشف جهان ، اشیا را بجوند.

خوشبختانه جویدن را می توان به وسایل مناسب هدایت کرد بنابراین سگ چیزهایی را که برای شما ارزش قائل است از بین نمی برد.

با این حال ، تا زمانی که آنها یاد نگرفته باشند که چه چیزی می توانند بجوند و چه چیزی را نمی توانند، مسئولیت شماست که تا آنجا که ممکن است شرایط را مدیریت کنید.

چرا توله سگها همه چیز را می جوند؟

مشکلاتی که می توانند باعث جویدن های مخرب شود شامل اظطراب جدایی، گرسنگی،دندان درآوردن توله سگ،استراس و ناامیدی سگ باشد.

بیشتر اوقات جویدن یک رفتار کاملاً طبیعی برای سگها در هر سنی است. هر دو سگ وحشی و خانگی ساعت ها به جویدن استخوان می پردازند. این فعالیت باعث می شود که فک آنها محکم و دندان هایشان تمیز باشد. سگ ها عاشق جویدن استخوان ، چوب و هر چیز دیگری هستند که در دسترس است. آنها برای سرگرمی می جوند ، و برای رفع اضطراب می جوند.

مانند نوزادان ، توله سگها هنگام دندان درآوردن احساس ناراحتی می کنند ، و دندان قروچه یا جویدن درد را تسکین می دهد.برای سگهای مسن نیز ، این روش برای تقویت فک و تمیز کردن دندان است. جویدن همچنین با کسالت مقابله می کند و می تواند اضطراب خفیف را برطرف کند.

گرسنگی نیز می تواند یکی از دلایلی باشد که سگ شما شروع به جویدن وسایل می کند سگی که رژیم کم کالری دارد ممکن است در تلاش برای یافتن منابع اضافی تغذیه ، اشیا را جویده و از بین ببرد.

چرا توله سگها همه چیز را می جوند؟

چگونه جلوی جویدن های مخرب را بگیریم؟

در حالی که رفتار جویدن طبیعی است ، اما سگ ها گاهی رفتار جویدن خود را به سمت موارد نامناسب هدایت می کنند. هر سگی در هر سنی باید انواع مختلفی از اسباب بازی های جویدنی مناسب و جذاب را داشته باشند. با این حال ، فقط تهیه چیزهای مناسب برای جویدن برای جلوگیری از جویدن نامناسب کافی نیست. سگ ها باید یاد بگیرند چه چیز خوبی برای جویدن است و چه چیزی نیست. آنها باید به روشی ملایم و انسانی آموزش داده شوند.

شرایط پزشکی دیگری به غیر از دندان درآوردن وجود ندارد که باعث جویدن وسایل در توله سگ شود ، اما فقط برای اطمینان  به دامپزشک مراجعه کنید.روش های مختلفی وجود دارد که می تواند از ایجاد مشکل توله سگ جلوگیری کرد.اشیایی را که ممکن است توله سگ شما تصمیم به جویدن بگیرد ، بردارید یا منتقل کنید.

ببینید ممکن است چه چیزی می تواند برای جذاب باشد. سیم های برق ، گیاهان آپارتمانی ، سطل های زباله ، اسباب بازی های کودکان و سایر مواردی را که نمی خواهید توله سگ شما بجوید یا واژگون کند ، بردارید یا آنها را بپوشانید.

برای سگ خود اسباب بازی تهیه کنید

جویدن به توله سگها این امکان را می دهد تا دردهای دندان درآوردن را تسکین دهند و کسالت را برطرف می کند. برای این که توله سگ شما عادت به جویدن نامناسب را نداشته باشد ، مطمئن شوید که چیزهای مناسبی را برای جویدن در اختیار او قرار داده اید.

اسباب بازی هایی که برای توله سگها به خوبی کار می کنند ، اسباب بازی های لاستیکی با یک مرکز توخالی است.به توله سگ خود کفش قدیمی به عنوان بازی ندهید. احتمالاً باعث ایجاد سردرگمی بین کفش های مناسب و کفش های ممنوع می شوید.

در مورد ایمنی مواردی مانند اسباب بازی های پشمی، و سایر جویدنی های خوراکی اختلاف نظر وجود دارد. قبل از دادن هر یک از این موارد به توله سگ خود حتما با دامپزشک خود صحبت کنید.

(احتیاط کنید: فقط به سگ خود استخوانهای طبیعی بدهید که بطور خاص برای جویدن فروخته می شود. به او استخوانهای پخته شده بال مرغ ندهید)

 اسباب بازی سگ

اسباب بازی های سگ خود را عوض کنید

از آنجا که توله سگها برای رفع خستگی شروع به جویدن می کنند ، بهتر است هر چند وقت یکبار اسباب بازی های سگ خود را عوض کنید. یک توله سگ به دنبال چیز جدید و جالبی است که بتواند دندان هایش را در آن فرو کند.

وقتی می بینید توله سگ شما شروع به جویدن چیز نامناسبی می کند ، آن را سرزنش نکنید. در عوض ، توله سگ را از جسم دور کرده و به چیزی که می خواهید بجود را در اختیارش قرار دهید. اسباب بازی توله سگ خود را با فشردن یا تکان دادن برایش، جالب تر کنید.

نکته : به انواع اسباب بازی هایی که او را برای مدت طولانی سرگرم است ، توجه کنید و به ارائه آن ادامه دهید.

فعالیت بدنی و ورزش را برای سگ جدی بگیرید

حتما برای سگ خود زمانی را برای بازی و نوازش اختصاص دهید. اگر تمام واکسیناسیون توله سگ های خود را انجام داده اید ، پیاده روی ها را بخشی از برنامه روزانه سگ خود قرار دهید. اگر توله سگ شما به حال خود رها شود ، شروع به جستجوی راه هایی برای سوزاندن انرژی می کند. این منجر به یک رفتار مخرب می شود.

سگهای بی حوصله به دنبال راهی برای سرگرمی خود هستند و جویدن یکی از گزینه هاست. برای جلوگیری از جویدن مخرب ، مطمئناً روش های زیادی برای ورزش ذهن و بدن سگ می توانید فراهم کنید.

فعالیت بدنی و ورزش برای سگ

نتیجه گیری:

سگها باید یاد بگیرند که چه می توانند بجوند و چه چیزهایی که نمی توانند بجوند.
تمام تلاش خود را برای نظارت بر سگ خود در تمام ساعات بیداری انجام دهید تا زمانی که از کنترل رفتار جویدن وی اطمینان حاصل کنید.

اگر می بینید که چیزی را که نباید لیس می زند ، با کلمه اختصاری مانند “نه نه” ، آن را از دهان سگ خارج کرده و چیزی را که مناسب است به ان بدهید. سپس او را با خوشحالی تشویق کنید. جلوگیری از جویدن در سگ ها کار سختی نیست فقط نیاز به حوصله و اموزش صحیح دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب