دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

مشکلات رفتاری حیواناتمشکلات رفتاری سگ ها

ایا سگ شما دچار استرس می شود؟چگونه تشخیص دهیم که سگ دچار استرس شده

باور کنید یا نکنید ، سگ های ما دچار استرس می شوند. شرایط و درجات این ممکن است از سگ ، به سگ دیگر متفاوت باشد زیرا هیچ دو یک رفتار مشابه را از خود بروز نمی دهند.

همچنین ، مانند انسان ها ، سگ ها نیز می توانند استرس خود را به روش های مختلف نشان دهند. برای اینکه یک صاحب سگ مسئولیت پذیر باشید ، باید علائم پریشانی سگ خود را درک کنید تا اطمینان حاصل کنید که می توانید یک زندگی شاد و سالم را با هم حفظ کنید.

برای یادآوری ، “هر یک از این توصیه ها برای هرگز نباید جایگزین مشاوره دامپزشک شود.” اگر یک یا چند مورد از این موارد در زندگی حیوان خانگی شما ظاهر شده و هیچ نشانه ای توقف ندارند ، لطفاً در اسرع وقت سگ خود را به دیدن دامپزشک ببرید.

  • سگها از زبان بدن و علائم هشدار دهنده برای برقراری ارتباط با انسان که دچار استرس هستند استفاده می کنند.
  • غرغر کردن ، پارس کردن و گام برداشتن از علائم این است که ممکن است چیزی باعث استرس سگ شما شود.
  • صاحبان سگ باید یاد بگیرند که عوامل پیشگیری از سگ و علائم هشدار دهنده را برای جلوگیری از استرس در آینده شناسایی کنند.

سگها در درجه اول با استفاده از زبان بدن ارتباط برقرار می کنند ، بنابراین برای انسان مهم است که آنچه را که می خواهند به ما بگویند درک کنند.

یادگیری روشهای خاص ارتباطی سگهای ما می تواند اضطراب آنها را کاهش دهد و از وقوع موقعیت های بالقوه خطرناک جلوگیری کند. چندین علامت هشدار دهنده وجود دارد که باید به آنها کمک کنید تا به شما کمک کند تا تشخیص دهد آیا سگ شما تحت فشار است.

مشکلات در هضم غذا

انصافاً ، دلایل زیادی می تواند منجر به مشکلات در هضم شود. از آنجا که سگ ها معمولاً مانند انسان غذا نمی خورند ، مشکلات گوارشی می تواند علائم بسیاری از بیماری ها باشد.

با این حال ، اگر علائمی مانند یبوست ، اسهال یا سایر مشکلات هضم بیش از دو تا سه روز طول بکشد ، ممکن است عوامل استرس زای خارجی وجود دارد که در سلامت کلی سگتان نقش دارد.

برای تشخیص بهتر حتما به دامپزشک مراجعه کنید. آنها می توانند علت مشکلات سگ شما را شناسایی کرده و به شما کمک کنند عوامل استرس زا را پیدا کنند.

غرغر کردن و پرخاشگری

غرغر کردن یک روش واضح برای تشخیص اینکه سگ شما ناراحت  است یا خیر. این می تواند به این معنی باشد که کسی در فضا و قلمرو او قرار دارد ، احساس خطر می کند. معمولاً به این معنی نیست که پرخاشگرانه باشد اما اغلب هشدار دهنده است که سگ شما احساس ناراحتی می کند.

بسیاری از افراد سعی می کنند سگ خود را از غر زدن منصرف کنند. اما اگر سگی به خاطر آن به دردسر بیفتد ، احتمال دارد از هشدارهای آینده چشم پوشی کرده می تواند منجر به خیلی از اتفاق ها ناخوشایند شود.

توله سگ خود را به خاطر غر زدن مجازات نکنید. در عوض ، به آنها احترام بگذارید به عنوان مثال ، اگر سگی بیش از غذا غر می زند ، هنگام غذا خوردن با آرامش به آنها غذا دهید.

سگها می توانند هنگام استرس ، درد و یا رو به رو شدن با برخی از شرایط پزشکی ، پرخاشگرانه عمل کنند. برای یافتن علت به دامپزشک مراجعه کنید. در صورت ادامه پرخاشگری ، ممکن است لازم باشد یک مربی حرفه ای پیدا کنید.

شما می توانید با مراجعه به مقاله جلوگیری از رفتار های پرخاشگرانه سگ اطلاعات مفیدی بدست بیاورید.

سگ مضطرب و پراسترس

زبان بدن

اغلب می شنوید که مردم می گویند سگ ها غیرقابل پیش بینی هستند زیرا نمی توانند با خانواده انسانی خود ارتباط برقرار کنند. این کاملاً درست نیست سگ ها روش های خاص خود برای برقراری ارتباط دارند که والدین سگ باتجربه و مراقب می توانند آن را شناسایی کنند.

گوش ، چشم و موقعیت دم فاکتورهای کلیدی برای تفسیر وضعیت روانی سگ شما هستند و برای تعیین فشار روانی سگ شما مهم هستند. با این حال ، علائم دیگری که ممکن است متوجه نشوید شامل مواردی مانند خارش ، ریزش بیش از حد مو ، لرزش ،  خمیازه کشیدن و لیسیدن .

باز هم ، هیچ یک از این علائم – جدا یا با هم – راهی مطمئن برای تشخیص اینکه آیا سگ شما دچار استرس شده است نیست. با این حال ، اگر می بینید که حیوان خانگی شما رفتار جدیدی از خود نشان می دهد و مرتباً این کارها را انجام می دهد ، ممکن است وقت آن باشد که آنها را به دامپزشکی برسانید تا مشکلات بهداشتی دیگری مانند آلرژی ، بیماری های پوستی و موارد دیگر راب ررسی.

كتابهاي كاملي در زمينه زبان بدن سگ و “علائم آرام بخش” وجود دارد كه اصطلاحي است كه توسط مربی سگ نروژی تورید روگاس نوشته شده است. روگاس متوجه شد که سگها بیش از 30 راه برای جلوگیری از  استرس خود دارند و سعی می کنند خود را آرام کنند.

علائم استرس مانند گوش های جمع شده ، دم جمع شده ،  لیس زدن لب ها ، خمیازه کشیدن و نفس نفس زدن است. سگ شما همچنین ممکن است از تماس چشمی جلوگیری کند یا نگاه خود را دور کند. این معمولاً در سگی دیده می شود که “مقصر” به نظر می رسد. با این حال ، توله سگ در واقع نسبت به صدا و زبان بدن شما واکنش نشان می دهند.

فقط به زبان بدن اعتماد نکنید. همچنین ، برخی از سگ ها ممکن است از هیجان این رفتار ر از خود بروز دهند.

تغییر رفتار در سگ

اینکه سگ شما قبلاً در خانه آموزش دیده باشد ، رفتن به یک فضای محبوس یکی دیگر از علائم مهم یک حیوان تحت فشار است. ممکن است این اتفاق یک یا دو بار موضوع بزرگی نباشد ، اما اگر این امر به یک عادت تبدیل شود ، زمان آن است که تحقیقات بیشتری را در این باره انجام دهید.

بررسی کنید که آیا دلیلی وجود دارد که سگ شما نمی خواهد بیرون برود. آیا سگ جدیدی در منطقه وجود دارد؟ یا حیوان وحشی؟

بی حوصلگی و خواب زیاد

اگر سگ شما کمتر یا بیشتر از حد نرمال می خوابد ، ممکن است مشکلی پیش بیاید. مانند انسان ها ، سگ ها وقتی احساس استرس می کنند می توانند در برنامه خواب دچار اختلال شوند.به طور کلی سگ ها زیاد می خوابندد شما می توانید با مراجعه به مقاله چرا سگ های زیاد می خوابند اطلاعات جالبی را مطالعه کنید.

بی خوابی یا بی حالی بیش از حد نیز ممکن است نشانه وجود موارد شدیدتر باشد ، بنابراین اگر این مشکلات همچنان ادامه دارد ، توله سگ خود را در اسرع وقت به دامپزشک ببرید.

به یاد داشته باشید ، این علائم شاخص استرس تضمینی نیستند.هیچ کس ، سگ شما را بهتر از شما نمی شناسد ، اما اگر یک یا چند مورد از این موارد در سگ شما تکرار می شود ، لطفاً آنها را در اسرع وقت نزد دامپزشک خود ببرید. هرچه زودتر این کار را انجام دهید ، سگ شما زودتر به شرایط عادی برمی گردد.

سگ نگران و مضطرب

قدم زدن

هنگامی که سگ ها عقب و جلو می روند ، نشانه آن است که نمی توانند ساکن شوند زیرا چیزی آنها را تحت فشار قرار می دهد. اگر این اتفاق در زمان وعده های غذایی یا برای مدت کوتاهی رخ دهد ، ممکن است مسئله خاصی نباشد. اما ، توجه به اینكه سگ شما چه رفتاری را انجام می دهد می تواند به شما سرنخی درباره اینكه چه چیزی اضطراب او را تحریک می كند ، بدهد.

در سگهای مسن ، گام زدن ممکن است نشانه زوال عقل باشد. اگر این مورد را در حیوان خانگی بزرگ خود مشاهده کردید ، بلافاصله با دامپزشک صحبت کنید.

توجه: با تمام این علائم ، همه چیز هنوز به هر سگ و شرایط بستگی دارد. به عنوان مثال ، بعضی از سگها هنگام بازی غر می زنند یا “حرف می زنند”. این می تواند به این معنی باشد که آنها بیش از حد هیجان زده می شوند و به استراحت نیاز دارند ،آشنایی با زمان استرس سگ مهم و اساسی است. در صورت نگرانی  باید با یک مربی حرفه ای سگ صحبت کنید.

چگونه سگ را آرام کنیم

صاحبان سگ همچنین باید در رفتار خود تأمل کنند تا ببینند چگونه ممکن است در استرس موثر باشند. برخی از راه هایی که صاحبان ممکن است باعث تحت فشار قرار دادن سگ های خود شوند عبارتند از: ندادن دستورات واضح ، خیره شدن مستقیم به آنها یا مجازات بی مورد آنها.

بهترین راه برای آرام کردن سگ شما این است که چه چیزی باعث استرس او می شود ، سپس ان عامل را از بین ببرید. روش دیگر ، با یک مربی حرفه ای کار کنید.

به کودکان بیاموزید که چگونه با سگ رفتار کنند. اگر می دانید که سگ شما در مورد حوادث خاص تحت فشار قرار می گیرد ، ان ها را معرض حوادث قرار ندهید

حرف آخر؟ توجه به زبان بدن سگ می تواند شروع بسیار خوبی باشد که قادر خواهید بود سیگنال های استرس آنها را بخوانید و اضطراب آنها را در کمترین زمان کاهش دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب