اموزش حیواناتاموزش سگ

جدول زمانی آموزش توله ژرمن شپرد : از 8 هفته تا 2 سال

یک سگ ژرمن شپرد (GSD) که به خوبی آموزش دیده است زندگی با آن لذت بخش است، یکی از دلایل زیادی که باعث می شود این نژاد دومین نژاد سگ محبوب آمریکا باشد. مطمئن شوید که بهترین های این نژاد قابل توجه را به نمایش می گذارید، با آموزش توله سگ ها شروع می شود، زمانی که GSD شما بسیار تاثیرگذار است.

پیدا کردن توله سگی که برای شما مناسب است

پیدا کردن یک پرورش دهنده خوب و اخلاقی یکی از مهم ترین راه ها برای اطمینان از شروع صحیح در به دست آوردن توله سگی است که بهترین مناسب برای شما و خانواده شما باشد. پرورش دهندگان شخصیت و انگیزه توله های خود را مشاهده می کنند و می توانند توله سگ مناسب را با فرد یا خانواده مناسب مطابقت دهند.

اگر بدنبال یک ژرمن شپرد هستید به صفحه خرید ژرمن شپرد مراجعه نمایید.

نادیا آدامز از سگ های ژرمن شپرد Oher Tannen به مدت 15 سال یک پرورش دهنده GSD بوده است و اظهار می کند: “یک سگ ژرمن شپرد با تربیت خوب بسیار باهوش است، در تمجید و ستایش رشد می کند و می خواهد صاحبش را راضی کند. این ترکیب آنها را بسیار قابل آموزش می کند که یکی از جذاب ترین ویژگی های این نژاد است.

سطح بالای هوش و تمایل قوی این نژاد به این معنی است که GSD شما باید از سنین پایین آموزش مداوم و مداومی دریافت کند. GSD خسته کننده یک GSD مخرب است. آدامز می‌گوید: «به گفته آدامز، اگر صاحب آن زمان خوبی را به سگ اختصاص دهد، به خصوص در اولین سال حیاتی زندگی، آسمان حد است.»

شما می توانید از این جدول زمانی به عنوان یک راهنما استفاده کنید تا مطمئن شوید که در مراحل مهم زندگی توله سگ خود به تمام اهداف مورد نظر خود می رسید.

از 8 تا 16 هفته

هدف آموزشی شماره 1: اجتماعی شدن

توله سگ های همه نژادها یک پنجره اجتماعی شدن حیاتی دارند که در هفته های 12 تا 16 زندگی بسته می شود و توله سگ GSD شما نیز از این قاعده مستثنی نیست. در واقع، برای GSD ها که ذاتاً نگهبانان محافظ هستند، اجتماعی شدن بسیار مهم است تا توله سگ شما یاد بگیرد که کدام غریبه ها دوستانه هستند و نه تهدید.

GSD ها بسیار مراقب هستند و توله سگ شما نشانه ها و واکنش های شما را در مورد افراد جدید و موقعیت های جدید دریافت می کند. در طول این دوره بحرانی، قرار گرفتن در معرض انواع مختلف افراد در موقعیت‌های غیر تهدیدآمیز به توله سگ شما کمک می‌کند تا در میان غریبه‌های دوستانه اعتماد به‌نفس داشته باشد تا ترس یا پرخاشگر. و حتی در زمان های فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی، همچنان می توانید با خیال راحت توله سگ خود را اجتماعی کنید.

جامعه پذیری مناسب را نمی توان برای این نژاد بیش از حد مورد تاکید قرار داد. همانطور که آدامز اشاره می کند، “پایه اکثر آموزش ها اعتماد به نفس است. بسیار مهم است که توله سگ GSD از سنین پایین به بعد به خوبی اجتماعی شود. قرار دادن ایمن توله سگ در معرض مناظر، صداها و بوهای جدید برای رشد کاملاً حیاتی است. اجتماعی شدن خوب به معنای اعتماد به نفس است.»

مربی معتبر سگ و ارزیاب CGC، Jacqui Foster، CPDT-KA، این احساس را تکرار می کند: “من تمایل دارم بیشتر به سمت ایجاد اعتماد به نفس در توله سگ متمایل شوم. برای این کار، بازی‌های کوتاه، سرگرم‌کننده و سه دقیقه‌ای را توصیه می‌کنم که توله‌سگ را با صاحب و همچنین در سر و صدا، سطوح عجیب و غریب و ناهموار، اعضای خانواده و غیره در طول روز درگیر کند. یک توله سگ با اعتماد به نفس توله سگ شادی است.»

در طول این دوره، مطمئن شوید که GSD خود را در معرض بسیاری از عناصر مختلف زندگی روزمره و روال‌هایی قرار دهید که می‌خواهید در بزرگسالی به آن‌ها توجه کنند. به عنوان مثال، GSD ها برای کنترل ریزش و حفظ سلامت پوست و پوست، به ویژه در آن زمان های فصلی (معمولا دو بار در سال) که این سگ ها “کت های خود را باد می کنند” به نظافت منظم نیاز دارند. بنابراین باید توله سگ خود را با ابزارهای اولیه نظافت، مانند شانه، برس، و ناخن گیر، در اوایل معرفی کنید – در ابتدا به آرامی پیش بروید و آن را به یک تجربه سرگرم کننده تبدیل کنید.

هدف آموزشی شماره 2: آموزش جعبه

این همچنین زمان خوبی برای آموزش جعبه است که آدامز نیز توصیه می کند. مربی GSD و علاقه‌مند به ورزش‌های سگ، الکسا هاگود، LVMT، موافق است: «شکستن جعبه، حتی زمانی که مختصر باشد، می‌تواند به توله‌سگ کمک کند تا با رفتن به داخل جعبه و گذراندن زمان تنهایی آشنا شود.» او خاطرنشان می کند که این می تواند به کاهش خطر ابتلا به اضطراب جدایی توله سگ کمک کند، و توصیه می کند که از جعبه برای دفعات تغذیه (به مدت پنج تا ده دقیقه در داخل جعبه) و در مواقعی که صاحبش نیاز به انجام کارهای روزانه دارد، استفاده کنید.

هدف آموزشی شماره 3: آموزش خانگی

آموزش جعبه ابزاری ارزشمند برای تسهیل آموزش در خانه است، که تقریباً همه GSD ها به سرعت و به راحتی آن را انجام می دهند. در واقع، بسیاری از دارندگان GSD متوجه خواهند شد که این یکی از ساده ترین نژادها برای آموزش خانگی است، البته تا زمانی که نظارت و هماهنگی دائمی وجود داشته باشد.

از 3 تا 9 ماهگی

هدف آموزشی شماره 1: آموزش اطاعت را آغاز کنید

اخلاق کاری سگ ژرمن شپرد افسانه ای است و شما می توانید با آموزش اولیه و مداوم بهترین ویژگی های کاری سگ خود را تشویق کنید. GSD ها در اطاعت عالی هستند، بنابراین از سنین پایین شروع به آموزش دستورات اولیه مانند نشستن، پایین رفتن و ماندن به توله سگ خود کنید. ثبت نام در کلاس اطاعت توله سگ می تواند هم برای آموزش این دستورات و هم برای اجتماعی شدن بسیار مفید باشد، و هنوز زود نیست که به آموزش CGC نیز فکر کنید.

هدف آموزشی شماره 2: یادآوری

آموزش GSD خود را شروع کنید تا در اسرع وقت تماس بگیرید. برای به دست آوردن یک یادآوری قابل اعتماد، زمان، تمرین و صبر زیادی نیاز است، اما این مهارت ارزشش را دارد، زیرا ممکن است روزی جان سگ شما را نجات دهد.

هدف تمرینی شماره 3: کنترل تکانه

یادگیری کنترل تکانه های آنها برای همه توله سگ ها مهم است و برای GSD، می تواند یکی از مهم ترین راه ها برای مهار رفتارهای مشکل ساز باشد که این نژاد در صورت حوصله شدن مستعد آن است: رفتارهایی مانند پارس کردن بیش از حد، کندن زمین، تهاجمی. جویدن و تعقیب نامناسب (به دلیل طعمه کردن، GSDها همه چیز را از گربه گرفته تا ماشین تعقیب می کنند).

کلید کنترل تکانه این است که سگتان را وادار کنید تا روی شما تمرکز کند. این تأثیرات مفیدی برای بقیه تلاش های آموزشی شما خواهد داشت، به ویژه در ورزش های سگ AKC مانند اطاعت و رالی.

قبل از گرفتن غذا، بازی با یک اسباب‌بازی هیجان‌انگیز، بیرون رفتن برای بازی یا هر فعالیت مورد علاقه دیگر، از توله سگ خود بخواهید بنشیند. همانطور که توله سگ GSD شما در آموزش اطاعت پیشرفت می کند و دستورات بیشتری می داند، می توانید برای دریافت غذا یا بازی به دستورات یا ترفندهای پیشرفته تری نیاز داشته باشید.

از 9 ماه تا 24 ماه

سگ‌های نژادها و اندازه‌های مختلف در سنین مختلف بالغ می‌شوند، و در حالی که یک سالگی معمولاً به عنوان پایان توله‌گی در نظر گرفته می‌شود، سگ ژرمن شپرد ممکن است قبل از دو یا سه سالگی به سطح بلوغ بالغ نرسد (و نرها تمایل دارند. دیرتر از ماده ها به این مرحله برسند). بنابراین ادامه کار بر روی کنترل تکانه، بهبود مهارت‌های اطاعت، و پیشرفت به سمت آموزش در فعالیت‌های متمرکزتر مانند ردیابی، کار با عطر، کار حفاظتی، چابکی و گله‌داری – که همگی (و بیشتر) از قابلیت‌های این نژاد هستند – باید در تمام طول مدت ادامه یابد. این دوره و سپس با رسیدن GSD شما به بزرگسالی تقویت شود. این همچنین زمان خوبی برای انتقال از غذای توله سگ به غذای سگ نژاد بزرگ است.

به خاطر داشته باشید که این نژادی است که با کار و آموزش مداوم و مداوم شکوفا می شود و دوست دارد شغلی داشته باشد – یا کارهای زیادی را انجام دهد. اگر بتوانید GSD خود را با خروجی هایی برای هوش و تطبیق پذیری آنها فراهم کنید، هم شما و هم سگتان از مزایای آن بهره مند خواهید شد.

توصیه می کنیم اگر بدنبال یک مربی مجرب هستید به صفحه اموزش سگ مراجعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا