دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

اموزش حیواناتاموزش سگ

اموزش دستور حمله به سگ

آیا شما میخواهید که سگتان با فرمان حمله از شما محافظت کند ؟ اگر جوابتان بله هست قرار است اینجا 15 مرحله تضمینی برای فرمان پذیر کردن سگتان برای حمله را بیاموزید.

یک سگ به عنوان حیوان خانگی بسیار دوست داشتنی است. اما کنار نگه داشتن آنها به عنوان حیوانات خانگی ، بسیاری از ما واقعاً چیزهای بیشتری از سگ هایمان می خواهیم.

اجازه بدید از شما این سوال رو بپرسم; تصور کنید که یک سارق در شب بی صدا به خانه شما وارد شده و اشیای قیمتی را با خود حمل میکند و بعداً متوجه شدید که سگ شما سارق را مشاهده کرده است.

اما کاملا بی صدا و بدون هیچ عکس العملی تنها تماشا می کند.

ما حقیقت این است که ، بیشتر ما سگها را به عنوان حیوانات خانگی و همدم نگه می داریم نه به عنوان نگهبان. ولی در مواقع ضروری مثل حالتی که براتون مثال زدیم از آنها انتظار محافظت و پرخاشگری داریم. دوست عزیز سگ شما هیچوقت نمی تواند یک سگ گارد باشد مگر اینکه آن را آموزش دهید حتی اگر نژاد سگ شما نژادی است که از توانایی محافظت ذاتی برخوردار است هنوز هم باید آن را به خوبی آموزش دهید – تا از دستورات شما اطاعت کند.

در این مقاله نکات مهمی را درباره چگونه آموزش دادن سگتان برای حمله با فرمان شما خواهیم داشت. البته ممکن است سگ شما به صورت طبیعی تهاجمی باشد اما من اطمینان دارم دوست نخواهید داشت که اگر سگ شما به کسانی که نباید حمله کند و به فرمان شما گوش ندهد، شما دوست خواهید داشت تا زمانی که به سگتان دستور میدهید تا یک مهاجم رو بگیرد او فورا عمل کند پس مراحل زیر را بگذرانید تا به نتیجه مطلوب برسید.

نکاتی اجمالی جهت آموزش حمله سگ به افراد غریبه

آموزش سگ برای حمله به افراد غریبه یک موضوع حساس است و می‌تواند بسیار خطرناک باشد اگر به درستی انجام نشود. مهم است که بدانید که این فرآیند باید توسط یک متخصص آموزش حرفه‌ای انجام شود. هدف اصلی آموزش سگ‌ها در این زمینه باید تمرکز بر حفاظت و دفاع بر علیه خطرات ممکن باشد، نه فقط حمله به کسانی که “غریبه” به نظر می‌رسند.

بعضی از نکات اجمالی در این زمینه عبارتند از:

 1. تقویت رفتار مناسب: آموزش باید بر تقویت رفتارهای مثبت و مناسب تمرکز کند. به عنوان مثال، سگ باید بیاموزد که چگونه به حضور افراد غریبه با آرامش و خویشتن‌داری واکنش نشان دهد، تا زمانی که خطری وجود داشته باشد.
 2. دستورات اساسی: سگ باید دستورات اساسی مانند “بایست”, “نشست”, و “برگرد” را بلد باشد قبل از اینکه به آموزش حمله یا دفاع بپردازید. این دستورات می‌توانند به کنترل سگ در شرایط پیچیده کمک کنند.
 3. آموزش تشخیص: سگ باید بتواند تشخیص دهد که کی خطری وجود دارد و کی ندارد. این می‌تواند با آموزش سگ به تشخیص برخی از رفتارها، حرکات یا صداهای خاص که نشان‌دهنده‌ی خطر هستند، انجام شود.
 4. کنترل شرایط: در هر زمان، باید قادر باشید که سگ را کنترل کنید. این به این معناست که سگ باید فوراً برای شما بایستد هنگامی که دستور داده می‌شود، حتی در حین حمله.
 5. استفاده از تجهیزات ایمن: هنگام آموزش سگ برای حمله یا دفاع، استفاده از تجهیزات مانند یک کمربند ایمنی، یک بند یا حتی یک لباس محافظ برای سگ، می‌تواند به جلوگیری از آسیب‌های احتمالی کمک کند.

در نهایت، باید تاکید کنم که آموزش سگ برای حمله نیازمند مهارت و دانش فراوان است و باید توسط یک متخصص حرفه‌ای انجام شود. در بسیاری از کشورها، آموزش سگ‌ها برای حمله بدون دلیل معتبر ممنوع است و ممکن است قانونی نباشد.

یک سگ نگهبان برای محافظت از اموال شما و خانواده شما باید آموزش ببیند. برخلاف آنچه ممکن است فکر کنید، به بیشتر سگ های نگهبان آموزش داده نمی شود که حمله کنند. در عوض، تکنیک‌های مقابله به آنها آموزش داده می‌شود، مانند نحوه نگهبانی کردن و نحوه آگاه کردن شما از یک غریبه یا خطر بالقوه در ملک شما.

تربیت سگ شما به عنوان سگ نگهبان مقداری زمان و حوصله می خواهد، اما نتیجه آن سگی خواهد بود که از شما در برابر تهدید محافظت می کند.

چگونه سگ خود را برای حمله با دادن فرمان آماده کنیم با آخرین متدهای سال 2022

1- از یک دستکش محافظ استفاده کنید که نه تنها دست ، بلکه کل بازوی شما را نیز بپوشاند. این یک اقدام ایمنی لازم برای جلوگیری از آسیب است.

2- ابتدا به سگتان بگویید بشیند، اگر دستورات ساده ای مانند بیا ، بنشین ، توقف کن ، بدو ، و بایست را به آن یاد نداده اید ، پس باید قبل از آموزش دستور “حمله” ، ابتدا آنها را به او بیاموزید.

3- پس از نشستن سگ ، با دستکش  بر روی صورت او آرام ضربه بزنید. این روش تحریک سگ و آزمایش صبر او است. این کار را ادامه دهید تا زمانی که سگ شما ازعصبانیت به دستکش حمله کند. (الان دلیل مهم بودن پوشیدن دستکش مناسب را متوجه می شوید)

4- به محض حمله سگ به دستکش ، کلمه “حمله” را با صدای بلند بگویید. شما این کار را می کنید زیرا می خواهید به سگ خود بفهمانید که کلمه “حمله” به معنای واقعی چیست.

5- حال برای اینکه به سگتان بفهمانید که کار درست را انجام داد و به کلمه “حمله” عادت کند یک تشویقی بدهید حالا یا از نوع کلامی یا یک خوراکی ولی اینکار برای همیشه لازم نیست ، اما با دادن چند کلوچه یا غذای دیگر به سگ خود پاداش دهید. اما اگر سگ شما اغلب با غذا انگیزه می گیرد و با آن سریعتر یاد می گیرد ، پس باید مقداری به او پیشنهاد دهید.

6- مراحل 3 – 5 را تکرار کنید تا زمانی که مطمئن شوید سگ شما معنی کلمه حمله را درک کرده است. این را زمانی می فهمید اگر سگ شما به سرعت به دستور “حمله” پاسخ دهد و بلافاصله به بازوی دارای دستکش حمله کند و دستور را بشنود.

آخرین متدهای اموزشی جهت فرمان حمله به سگ

7- در فاصله کمی از سگ خود بایستید و دستور “حمله” را بدهید. ببینید چگونه پاسخ می دهد. اگر متوجه  نشد ، مراحل 3 – 5 را چند بار تکرار کنید. اما اگر حمله کند ، این نشان می دهد که با دستور آشنا شده است.

8- کمی استراحت کنید تا به سگ بخاطر درک فرمان شما یک بار دیگر پاداش دهید.
9- مراحل 7 و 8 را برای پنج تا هفت بار دیگر تکرار کنید. این کار برای اطمینان از این است که سگ شما واقعاً بر این فرمان تسلط یافته است.

10- اکنون وقت آن است که به سگ نشان دهیم چگونه به متجاوز حمله کند (وگرنه ، هر وقت بگویید “حمله” ، به دنبال بازوی شما خواهد رفت).
11- یک عروسک بسیار بزرگ تهیه کنید یا یک کاریکاتور انسانی بسازید و آن را در فاصله دور قرار دهید. سپس به سمت متجاوز “جعلی” بروید و فریاد بزنید “حمله”.اگرچه سگ شما ممکن است در ابتدا تلاش کند به سمت شما بیاید ، اما با دیدن انگشت شما در مسیر آن قرار می گیرد.

12- به سگ خود با خوراکی ها یا راه دیگری پاداش دهید.

13-مرحله 10 را تکرار کنید ، متجاوز جعلی خود را در نقاط مختلف قرار دهید و هر بار که به سگ خود دستور می دهید به آن اشاره کنید. این کار را تکرار کنید تا زمانی که متقاعد شوید سگ شما بر این فرمان مسلط شده است و دیگر به دنبال بازوی شما نخواهد آمد.

14- مرحله 13 را تکرار کنید ، اما در حالی که سگ به دنبال متجاوز می رود ، کلمه “توقف” را فریاد بزنید تا ببینید آیا مطیع است یا خیر. اگر آن را با دستور “توقف” آشنا کرده باشید باید فوراً متوقف شود این مرحله بسیار ضروری است زیرا به سگ شما می آموزد که گاهی اوقات ممکن است بخواهید جلوی حمله به یک متجاوز را بگیرید و پس از دستور اولیه ، جلوی آن را بگیرید.

مراحل پایانی جهت اموزش دستور حمله

15- به عنوان آخرین یادداشت ، من معتقدم که با این مراحل ، شما سگ خود را با موفقیت از یک حیوان صرفاً خانگی به یک سگ نگهبان فداکار تبدیل خواهید کرد که فقط در صورت دستور شما حمله می کند.

سخن پایانی در مورد اموزش دستور حمله به سگ

آموزش یک سگ محافظ یا مهاجم نیاز به صبر، احتیاط و تخصص بسیار بالایی دارد.

یک سگ نگهبان با انضباط می تواند از توانایی های طبیعی خود برای دفاع از شما و محافظت از خانواده و عزیزانتان استفاده کند.

یک سگ نگهبان آموزش دیده از طریق پارس یا غرغر کردن ، مالک خود را از حضور یک غریبه یا مزاحم مطلع کند. سگهای محافظ معمولاً برای حمله به فرماندهی یا رفتار بیش از حد تهاجمی نسبت به یک غریبه آموزش نمی بینند. بنابراین ، سگهای محافظ معمولاً سگهای تهاجمی خیلی خوبی نیستند.

سگهای حمله اغلب توسط پلیس و نیروی انتظامی مورد استفاده قرار می گیرند. آنها برای حمله به فرمان و پاسخگویی تهاجمی به تهدیدات احتمالی یا مزاحمان آموزش دیده اند.

اکثر سگهای حمله به خوبی آموزش دیده اند و تا زمانی که صاحب آنها به آنها دستور ندهد ، به روشی تهاجمی عمل نخواهند کرد. سگهای حمله که به خوبی آموزش ندیده اند ، می توانند بدون هشدار حمله کرده و خطر جدی برای انسان و سایر حیوانات باشند.

بعید به نظر می رسد که یک مالک به سگ تهاجمی احتیاج داشته باشد.

به طور کلی ، یک سگ نگهبان خوب باید از مالک  خود محافظت کند و در عین حال مطیع دستورات صاحبش باشد.

با سگ خود معاشرت کنید. معاشرت مناسب برای تربیت سگ شما به عنوان یک سگ نگهبان خوب ضروری است. وقتی سگ شما به خوبی معاشرت کند ، در محیط طبیعی خود راحت خواهد بود.  بهترین زمان برای معاشرت یک توله سگ ، سن او بین سه تا دوازده هفته است.
بیش از دوازده هفته سن ، توله سگها به طور فزاینده ای نسبت به موقعیت های جدید احتیاط می کنند و بنابراین معاشرت اجتماعی بسیار دشوارتر می شود.

در طول دوره اجتماعی شدن ، شما باید توله سگ خود را از ملاقات با افراد جدید و تعامل در محیط های جدید عادت دهید.به توله سگ خود هر بار که تجربه معاشرت خوبی داشت،  پاداش دهید (به عنوان مثال نوازش کردن ، رفتارها ، وقت بازی اضافی).

توجه : پروسه اموزش سگ بسیار مهم و ضروری است شما نباید از اموزش سرباز زنید زیرا می تواند در اینده برایتان مشکل ساز شود

امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد هر سوال یا پیشنهادی دارید در بخش کامنت با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

 1. سلام من سگم ۵ماهه هست موقعی کسی رد میشه یا نزدیک محیط میشه خودشو پاره میکنه ولی وقتی طرف نزدیکش میره واسش دم تکون میده

  1. سلام وقتتون بخیر
   مجیدعزیز قطعا سگ شما نیاز به اموزش داره و باید زیر نظر یک مربی اموزش های مبتدیو پیشرفته رو سپری کنه

   1. سلام سگ من یک سال نیمشه در مقابل کسایی که براش دست بلند میکنن یا چوبی دستشونه پارس میکنه اما دستور حمله رو اجرا نمیکنه ایا اموزش پذیر هست با توجه به سنش؟؟؟؟

    1. باید با چوب یا چیزی که ازش می‌ترسه سرش رو ناز کنی.

     یا به یه غریبه بگی دستش رو بالا ببره و بعد نازش کنه آروم آروم عادت میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب