دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

خزندگانلاکپشت ها

توضیحات جامع درباره لاک پشت یونانی

لاک پشت های یونانی بومی جنوب اروپا ، آفریقای شمالی و جنوب غرب آسیا هستند و به عنوان حیوانات خانگی نیز نگهداری می شوند و شخصیت مهربان انها،همراهانی دوست داشتنی هستند.

لاک، لاک پشت های یونانی پوسته مایل به زرد و قهوه ای تیره تا سیاه دارند.نگهداری از ان ها به طور کلی راحت است ، به شرطی که صاحبان نیازهای ویژه ان ها را برآورده کنند.صاحبان باید بدانند در صورت خرید لاکپشت یونانی انها می توانند بیش از 50 سال عمر کنند، بنابراین نگهداری از آنها تصمیمی نیست که به راحتی گرفته شود باید قبل از خرید همه مسائل و جوانب را در نظر بگیرید.

خصوصیات رفتاری لاک پشت های یونانی

مانند بسیاری از خزندگان که به عنوان حیوانات خانگی نگهدداری مشود ، لاک پشت های یونانی ترجیح می دهند توسط انسان اداره نشوند. دست زدن به لاک ان ها بسیار برایشان استرس زا است و می تواند بر سلامتی آنها تأثیر منفی  بگذارد.بعضی از لاک پشت ها حتی اگر سرشان را بلند کنند ممکن است گاز بگیرند.

هنگامی که مجبور هستید به لاک ان ها دست بزنید ، مانند خارج کردن آن از محفظه خود برای تمیز کردن ، این کار را به آرامی انجام دهید.

در بیشتر موارد ، لاک پشت های یونانی در صورت برآورده شدن نیازهایشان ، موجوداتی دوست داشتنی و ملایم هستند. وقتی آنها صاحبانشان را شناختند ، بسیار اجتماعی می شوند. آنها اغلب درست به سمت مردم می روند ، به خصوص اگر کسی را با غذا ببینند.

فضا و محیط مناسب برای نگهداری از لاکپشت یونانی

لاک پشت های یونان نسبتاً کوچک اند اما برای ورزش به فضای کافی احتیاج دارند. بسیاری از دارندگان لاک پشت ترجیح می دهند از وان های بزرگ یا محفظه های چوبی به جای استفاده از مخازن ماهی برای مسکن استفاده کنند.

محوطه ای با حداقل 3 فوت (91 سانتیمتر) در 6 فوت (182 سانتیمتر) با دیواره هایی در حدود 18 اینچ(45 سانتیمتر) مناسب است ، هرچند هر چقدر فضا بزرگتر باشد همیشه بهتر است.

اطمینان حاصل کنید که روزانه مواد غذایی نخورده و سایر مواد زائد قابل مشاهده را از محفظه خارج می کنید و همه سطوح محفظه را با تمیز کننده ایمن خزندگان بصورت هفتگی بشویید.

اگر درجه حرارت 75 درجه فارنهایت یا گرمتر است ، به لاک پشت خود اجازه دهید برخی اوقات خارج از منزل تحرک داشته باشید. با این حال ، بسیار مهم است که هرگز لاک پشت خود را بیرون نگذارید. لاک پشت ها می توانند سریعتر از آنچه تصور می کنید فرار کنند و در مخفی شدن بسیار خوب هستند. به علاوه ، شکارچیانی مانند گربه های وحشی و شاهین می توانند آنها را شکار کنند.

مالچ ، تراشه های چوب خاکشیر و مخلوط های خاکی گزینه های مناسب بستر برای لاک پشت های یونان هستند. فقط اطمینان حاصل کنید که غذایی که می خورند در بشقاب یا سطح دیگری ارائه شده است ، به این ترتیب آنها به طور اتفاقی تراشه ها را نمی خورند.

لاک پشت یونان در محیط باز

حرارت محیط

لاک پشت های یونانی محیطی را انتخاب می کنند که بین 75 تا 90 درجه فارنهایت باشد. یک قسمت از محوطه لاک پشت شما باید از لامپ حرارتی استفاده شده باشد که در طول روز دمایی بین 95 تا 100 درجه فارنهایت را حفظ کند. در شب ، دمای محفظه می تواند بین 70 تا 80 درجه فارنهایت باشد. این لاک پشت ها اگر در بیرون نگه داشته شوند ، می توانند دمای شب را که تا حدود 65 درجه فارنهایت کاهش می یابد ، تحمل کنند. در طبیعت ، آنها معمولاً در دمای سردتر زمستان به خواب زمستانی می روند.

لاک پشت علاوه بر یک لامپ حرارتی له، به نورپردازی UVB برای حدود 12 ساعت در روز نیز نیاز دارد. این نور باعث تولید ویتامین D در لاک پشت می شود ، که به متابولیسم کلسیم و تقویت استخوان ها کمک می کند. بدون لامپ UVB یا نور طبیعی خورشید کافی ، لاک پشت شما ممکن است دچار ناهنجاری های استخوانی شود.

رطوبت محیط

لاک پشت های یونان به میزان رطوبت بین 40 تا 60 درصد نیاز دارند. برای رطوبت محفظه از رطوبت سنج (رطوبت سنج) استفاده کنید. رطوبت هوا را با غبارآلود کردن لاک پشت هر روز یا به دفعات مورد نیاز حفظ کنید. به علاوه ، نگه داشتن ظرف آب لاک پشت شما در هر زمان باعث افزایش رطوبت می شود.

تغذیه و رژیم غذایی

لاک پشت های یونان گیاهخوار هستند و بهترین عملکرد آنها با رژیم غذایی حاوی فیبر زیاد و پروتئین است. انواع سبزیجات تیره و برگ و سایر سبزیجات باید بیشتر رژیم لاک پشت شما باشد: سبزیجات یخی ، جعفری ، جعفری تازه ، سبزیجات قاصدک ، کدو سبز ، کلم بروکلی و هویج خرد شده.

هر روز چند گزینه مختلف از سبزیجات را به لاک پشت خود بدهید.آنها می توانند مقدار کمی میوه مانند تمشک خرد شده ، توت فرنگی یا سیب بخورند. اما این نباید بیش از 10 درصد از رژیم غذایی را تشکیل دهد.

شما می توانید رژیم لاک پشت خود را با یک مکمل غذایی تکمیل کنید. همچنین پودر کلسیم اغلب توصیه می شود تا مطمئن شوید لاک پشت شما کلسیم کافی دریافت می کند. برای حفظ سلامت به توصیه دامپزشک در مورد مکمل و تغذیه توجه کنید.

همچنین یک ظرف آب باید به اندازه کافی بزرگ و در دسترس باشد تا لاک پشت شما بتواند از ان بنوشد، برای حفظ تمیزی روزانه باید در صورت لزوم آب را عوض کنید.

تغذیه و رژیم لاک پشت یونان

مشکلات بهداشتی و رفتاری

مانند بسیاری از لاک پشت ها، پوسیدگی پوسته معمولاً در لاک پشت های یونانی یافت می شود. معمولاً به دلیل عفونت قارچی ، پوسیدگی پوسته می تواند باعث تغییر شکل همراه با درد شود که در صورت عدم درمان جان حیوان را تهدید می کند.

همچنین ، مانند دیگر خزندگان ، لاک پشت های یونانی نیز مستعد ابتلا به بیماری متابولیک استخوان هستند. این بیماری ناشی از عدم تعادل در نسبت لاک پشت به کلسیم و فسفر است و منجر به ضعف کلی استخوان های آن می شود. این یک بیماری دردناک دیگر است که در صورت عدم درمان صحیح می تواند کشنده باشد.

علاوه بر این ، عفونت های تنفسی مانند بسیاری از خزندگان دیگر بر لاک پشت های یونانی تأثیر می گذارند. علائم شامل خس خس سینه و بی حالی است. رطوبت نامناسب اغلب مقصر این عفونت ها است.

از نظر رفتار به آنها توجه ،باید در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی داشته باشید. اما هشدار داده می شود که اگر لاک پشت احساس خطر کند ممکن است گاز بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب