دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

مراقبت از پرندگانمراقبت از حیوانات خانگی

چگونه به افزایش وزن پرنده خود کمک کنیم؟

کارهای زیادی هستند که برای افزایش وزن پرنده می توانید انجام دهید ولی اولین کاری که باید بعد از مشکوک شدن به کاهش وزن پرنده انجام دهید،تنظیم یک ملاقات با دامپزشک پرندگان در اسرع وقت است تا یک بررسی کامل انجام شود.تعدادی مشکلات سلامتی جدی می توانند باعث کاهش وزن در مرندگان شود. برای حفظ سلامت پرندگان لازم است با مشاهده ی هرگونه کاهش محسوس وزن در پرندگان،باید توسط دامپزشک کاملاً بررسی شود تا بیماری را تشخیص یا بیماری های دیگر را رد کند.

تشخیص دادن دلیل

احتمالا  دامپزشک شما بتواند دلیلی برای کاهش وزن پرنده شما پیدا کند و یک روش عملی را به شما توصیه کند تا حیوان خانگی خود را به وزن طبیعی او برگردانید.اگر این اتفاق بیفتد بدون شک باید از دستور دامپزشکتان پیروی کنید.اگر هیچ بیماری و مسئله ای در پرنده ی شما تشخیص داده نشود،ممکن است فقط به یک تغییر در رژیم غذایی نیاز داشته باشد تا بدنش به وضعیت ایده آل و سالم برگردد.گفتن غذاهای مورد علاقه ی پرنده می تواند در برنامه ریزی برای تحریک دوباره ی اشتهای او کمک زیادی بکند.

رژیم افزایش وزن

بادام زمینی به عنوان یک غذای پر از کالری و انرژی اثبات شده است و خوشبختانه اغلب پرندگان عاشق آن هستند. بالا بردن تعداد بادام زمینی در رژیم غذایی پرنده ،پروتئین و چربی مصرفی پرنده را افزایش می دهد و به کالری های دیگر کمک می کند تا وزن افزایش یابد. البته در مصرف آن زیاده روی نکنید. پرندگان بد غذا و حساس اند و فقط از کاسه ی خودشان و تنها غذاهای محبوبشان را می خورند حتی اگر در مخلوطی از غذاهای متنوع باشد‌.این می تواند از دلایل کمبود تغذیه ای باشد که برای حل آن در پرندگان عجیب و غریب ،استفاده از رژیم غذاهای گلوله ای شده توصیه می شود.

دادن بیشتر دانه های گل آفتابگردان به عنوان بخشی از شام یا غذا در طول روز، کار دیگری است که برای کمک به افزایش وزن پرنده می توانید انجام دهید.این دانه های خوشمزه و سرشار از چربی و پروتئین،غذای مورد علاقه ی بیشتر پرندگان است و شما مشکلی برای مجبور کردن پرنده به خوردن آنها ندارید.

ارزن نیز از دیگر خوراکی های محبوب و پرکالری بین پرندگان خانگی است.در دادن ارزن باید احتیاط شود زیرا شاید باعث افزایش وزن شود ولی به اندازه ی برخی گزینه های دیگر مغذی نیست.برای مقوی تر کردن می توانید آن را با دستورهای غذایی مثل نان مرغی تلفیق کنید. وجود عناصر اضافه شده شما را مطمئن می کند که پرنده از انواع ویتامین ها و مواد معدنی بهره مند میشود‌‌.

وزن پرنده‌ی خود را به طور روزانه مقایسه کنید.خرگاه متوجه نوسانی در وزن عادی پرنده ا هر اندازه و در هر جهتی شدید،بهترین کار مشورت با دامپزشک است تا مطمئن شوید رژیم غذایی در مسیر درستی پیش می رود.

انجام ندادن این کار می تواند تأثیرات مخربی بر روی پرنده‌ی  شما بگذارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب