دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

مراقبت از حیوانات خانگیمراقبت از سگ ها

آیا پوشاندن کت زمستانی برای سگ ها ضروری است؟

با پایین آمدن دمای هوا در زمستان،پدر و مادر سگ ممکن است کنجکاو باشند بدانند که آیا سگ در فصل سرما برای ایمن و گرم ماندن به کت زمستانی نیاز دارد یا نه.همه ی سگ ها به کت زمستانی نیاز ندارد و در برخی شرایط این یک لایه ی اضافه،به جای اینکه برای سگ مفید باشد بیشتر به او آسیب و صدمه می زند.با این حال اکثر سگ ها می توانند از داشتن یک لایه ی محافظ اضافی روی بدنشان استفاده ی مفیدی داشته باشند.در ادامه به مواردی که داشتن این لایه ی اضافی برای سگ ضروری است اشاره می کنیم.

چرا صاحبان حیوانات خانگی برای آنها کت زمستانی می خرند؟

گاهی پوشاندن یک کت زمستانی به سگ تصمیمی کاملا احساسی است.بیرون بردن سگ برای پیاده روی در دمای سرد می تواند به دلیل نگرانی شما برای سگتان از نظر روحی برای او آزار دهنده باشد.از آنجا که بیشتر سگ ها زمانی را برای بیرون رفتن برای دستشویی و آزاد کردن انرژی خود نیاز دارند،جای تعجب ندارد که صاحب آنها اقدامی امن انجام دهند تا بعد از کاری که نکرده است پشیمان نباشند.
در بعضی از موارد تصمیم گیری ممکن است بر اساس مد آن زمان انجام شود. در اوایل سال جاری انجمن محصولات حیوانات خانگی در آمریکا گزارش داد که در سال گذشته ۱۶.۰۱ میلیارد دلار برای خرید لباس مخصوص حیوانات خانگی مثل یقه ها،بند،اسباب بازی و محصولات فن آوری حیوانات خانگی هزینه شده است.این عدد نسبت به سال های گذشته هفت درصد بیشتر است.همانطور که امروزه در نسل های جوان داشتن مالکیت حیوانات خانگی دارد به فرزند پروری حیوانات خانگی تبدیل می شود، صنعت حیوانات خانگی نیز به سمت رویکرد و اقدامات انسانی تری در حال حرکت است.این صنعت برند های تجاری مختلف را وادار به ارائه کردن محصولات طراحی شده برای حیوانات خانگی از جمله انواع مختلف لباس برای سگ ها می کند.

ملاحظاتی قبل از قرار دادن کت زمستانی روی سگ

مشخصه های زیادی هنگام تعیین اینکه آیا باید کت زمستانی به سگ خودتان بپوشانید یا نه در تصمیم گیری شما نقش دارند.برای مثال باید سردی هوا را در نظر بگیرید،اینکه آیا امکان خیس شدن سگ وجود دارد یا خیر،و هوای بیرون چقدر آفتابی است.در صورت شک داشتن، کار امن تر را انجام دهید.شما می توانید هر زمان که احساس کردید سگ شما بیش از حد معمول گرم شده،کت را از تن او در بیاورید.هروقت در هوای سرد هستید و می بینید که سگ شما می لرزد،به دنبال گرما می گردد،سرعتش کم شده،به هر روشی مضطرب و نگران است و یا می لنگد؛ وقت آن است که به داخل خانه برگردید.
سن سگ ، وضعیت سلامتی و سازگاری او با دمای سرد نیز باید در نظر گرفته شود. سگ های مسن ، بسیار جوان و بیمار حتی در شرایط خفیف و وقتی هوا خیلی سرد تیست، می توانند در گرم نگه داشتن بدن خود مشکل داشته باشند ، در حالی که یک سگ بزرگسال سالم که به سرما عادت کرده باشد حتی اگر هوا خیلی سرد باشد می تواند بسیار خوشحال باشد.

لباس برای محافظت از سگ در برابر سرما

کدام سگ ها از داشتن کت زمستانی سود بیشتری می برند؟

سگ های کوچک نسبت به سگ های بزرگ فضای بیشتری برای از دست دادن گرما دارند،بنابراین همه ی چیزهای دیگر به جز اندازه ی آنها برابر است. سگ های کوچک نسبت به سگ های بزرگتر در دمای بالاتر از کت های زمستانی منفعت بیشتری دارند. چی واوا،توی تریر و مینیاتور پینشر تعدادی از نژادهایی هستند که این خصوصیات را بین سگ ها دارند.
چربی بدن در حفظ گرمای بدن می تواند به شما کمک کند در نتیجه یک سگ لاغر مثل نژاد ویپت یا گری هوند به خاطر یک کت زمستانی، بیشتر از یک سگ با اضافه وزن از شما تشکر می کند.سگ هایی با خز نازک به آسانی خیلی سریع سرد می شوند.بنابراین به راحتی برای داشتن یک کت زمستانی انتخاب می شوند.
از طرفی دیگر ، سگهای بزرگ با موهای بلند یا ضخیم که خزهایی دوتایی و ضخیم و خاص خودشان را دارند ، به ندرت به کت های زمستانی نیاز دارند. در حقیقت، وزن آن کت می تواند از خاصیت طبیعی که پوست و خز سگ ها در برابر سرما دارد کم کند. خز های تیره تر نیز نسبت به پوست و خز روشن می توانند گرمای بیشتری از خورشید جذب کنند.داشتن فعالیت گرمای زیادی تولید می کند در نتیجه سگی که در حال دویدن است از سگی که آرام گوشه ای نشسته است،بدن گرمتری خواهد داشت.نژاد های سگ های زیر به دلیل اندازه و یا خز متراکم و بلندی که دارند،به ندرت نیاز به پوشیدن کت زمستانی دارند و یا هرگز همچین نیازی ندارند؛
سگ هاسکی،نیوفاندلند،چائوچائو،پامرانین،کوموندور،هاوانس،برنیز مانتین،کالی ریش دار و گریت پیرنیس
قبل از گرفتن تصمیم برای پوشاندن یا نپوشاندن سگ با کت زمستانی،از دامپزشک توصیه هایی مخصوص به سگ خودتان بخواهید.

سگ با کت طوسی

انتخاب کت مناسب برای سگ

هنگامی که تشخیص دادید سگ شما می تواند و نیاز به پوشیدن کت زمستانی دارد،و دامپزشک این تشخیص شما را تایید کرد؛باید برای نوع کتی که سگ احتیاج دارد تصمیم بگیرید.اول از همه نوع موادی که کت سگ باید داشته باشد را مشخص کنید و از دامپزشک خود در رابطه با مواد سازگار با خز سگ خودتان سوال بپرسید.
برخی پارچه ها ممکن است باعث ایجاد آلرژی در سگ شما شود.در صورت مشاهده ی علائم آلرژیک زیر در سگ بلافاصله با دامپزشک خود تماس بگیرید:
خارش مکرر،عطسه،پوست ملتهب و قرمز،حالت تهوع و استفراغ،کهیر، تورم صورت، گوش ها، لب ها، پلک ها و اسهال همه از علائم آلرژیک هستند.
اندازه گیری سگ قبل از خرید کت زمستانی را در نظر داشته باشید زیرا اندازه ی کت به اندازه ی سگ شما بستگی دارد.برای اندازه گیری سگ از یک نوار اندازه گیری استفاده کنید که در تعیین مناسب بودن یک لباس خاص برای سگ شما کمک بزرگی می کند.شما باید مطمئن شوید که کت بیش از حد برای سگ تنگ نباشد،روی زمین نکشد،از تن سگ نیفتد و یا جلوی حرکت کردن عادی سگ شما را نگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب