دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

ابزیانماهی اب شور

توضیحات جامع درباره جراح ماهی زندانی(Convict Tang)

جراح ماهی زندانی از خانواده (Acanthurus) شاید رنگارنگ ترین ماهی آب شور نیست که می توانید پیدا کنید ، اما با داشتن راه راه های پر زرق و برق و شخصیت جذاب آنها ، این جراح ماهی های زندانی می توانند ماهی فوق العاده برای اکواریم شما باشند. راه راه های سیاه و سفید روی بدن ان ها به یک لباس فرم برای زندان هاست ، به همین دلیل Convict Tang ها را ماهی زندانی نامیده می شود.

در طبیعت ، Convict Tangs در اقیانوس ها زندگی می کنند و روزهای خود را در جستجوی غذا ، یعنی جلبک های دریایی  می گذرانند. Convict Tangs می تواند نسبت به سایر tangs ها تهاجمی باشد ، اما به طور معمول با سایر ماهی های غیرتهاجمی ارام است.

منشاء ماهی زندانی

Convict Tang گونه ای گسترده است که در آبهای گرمسیری در سراسر جهان یافت می شود ، از جمله هند و اقیانوس آرام ، جزایر هاوایی ، شرق اقیانوس آرام (جنوب خلیج کالیفرنیا از طریق مکزیک تا پاناما ، از جمله جزایر Revillagigedo ، جزیره Clipperton و جزایر گالاپاگوس). آنها در مناطق کم عمق صخره ای زندگی می کنند که تغذیه آنها از جلبک های دریایی است که روی صخره رشد می کنند. Convict Tangs اغلب برای  آکواریوم در هاوایی و سایر مناطق جنوب اقیانوس آرام جمع می شود.

رنگ جراح ماهی زندانی

Convict Tang ها بدنی سفید یا نقره ای با شش نوار عمودی مشکی دارند. بالای باله پشتی با یک رنگ زرد، رنگ آمیزی شده است.

Convict Tangs می تواند تا حدود 8 اینچ (20 سانتی متر) رشد کنند ، اما بسیاری از Convict Tangs موجود برای خرید کوچکتر هستند و طول آنهاکمتر از یک اینچ (2.54 سانتی متر) تا حدود 6 اینچ (15 سانتی متر) است.

رنگ جراح ماهی زندانی

ویژگی های رفتاری Convict Tangs

Convict Tangs می تواند انتخاب خوبی برای یک آکواریوم بزرگ آب شور باشد ، ماهی Convict Tangs می تواند با اکثر ماهی های زندگی مسالمت آمیزی داشته باشد ، اما این ماهی ها ممکن است در مورد سایر جراحان ماهی و همچنین ماهی هایی که از نوع مشابه هستند ، مشکلاتی داشته باشند.

برخی از متخصصان آبزی می توانند بیش از یک Convict Tangs را در کنار هم قرار دهند به شرطی که فضای ان ها به اندازه کافی بزرگ باشد (حداقل 100 گالن) ، اکواریم ماهی ها نباید زیاد شلوغ باشد.

مراقبت از جراح ماهی های زندانی

Convict Tangs هنگام خوردن غذا تمام جلبک های صخره ها را در تمام روز پیمایش می کنند، Convict Tangs به فضای کافی برای شنا نیاز دارند. اگرچه فضای اکواریم مهم است ، اما به همان اندازه طول اکواریم نیز اهمیت دارد. برای داشتن فضای کافی برای شنا ، Convict Tangs باید در مخازنی قرار داشته باشد که حداقل 100 گالن (هر چه بزرگتر بهتر) و حداقل 6 فوت (182 سانتیمنر) طول داشته باشد.

رژیم و تغذیه Convict Tangs

جراح ماهی زندانی ظریف و مستعد ابتلا به بیماری است – تغذیه مناسب می تواند به آنها کمک کند تا از عفونت های احتمالی جلوگیری کنند.

Acanthurus triostegus در درجه اول گیاهخوار است ، اگرچه بسیاری از ان ها از غذاهای گوشتی مانند میگوی میسیس و میگوی شور تغذیه می کنند.علاوه بر غذاهای گوشتی ، جلبک دریایی و غذاهای مبتنی بر جلبک دریایی به ان ها بدهید تا Convict Tang شماسالم باشند.

Convict Tang از جلبک هایی که روی صخره ها رشد می کنند نیز تغذیه می کنند. هنگامی که به خوبی از ان ها تغذیه کنند ، Convict Tangs مرجان را به حال خود رها می کند.

جراح ماهی زندانی به جستجوی غذا

پرورش محکومیت تانگ

Convict Tangs به راحتی در اسارت تولید مثل نمی کند.Convict Tangs در زیستگاه طبیعی خود تخم ریزی گروهی می کنند. هنگام غروب ، گروه های کوچکی از Convict Tangs از گروه های بزرگتر جدا می شوند. ماده ها تخمها را در آب آزاد رها می کنند و نرها آنها را بارور می کنند.

لاروهای Convict Tang به مدت تقریباً دو ماه در مرحله پلانکتونی شناور است، و پس از آن به مکان های پناهگاهی مانند استخرهای جزر و مدی راه می یابند. هنگامی که به اندازه کافی بزرگ شد ، اقدام به فعالیت می کنند.

نژادهای مشابه جراح ماهی زندانی

اگر Convict Tang را دوست دارید و به گونه های مشابه ماهی برای آکواریوم آب شور خود علاقه مند هستید گزینه های پایین انتخاب مناسبی هستد:

  • ماهی Kole Tang
  • ماهی Powder Brown Tang
  • ماهی Sailfin Tang
  • ماهی Yellow Tang

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب