دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

مراقبت از حیوانات خانگیمراقبت از گربه ها

گربه هایی با طول عمر زیاد

گرچه این امر بین گربه ها غیر عادی نیست که تا ۱۵ سال عمر کنند،ولی در بین نژادهای گربه ها برخی از آنها برای سال های. زیادی زندگی می کنند و همراه شما هستند.هیچ تضمینی وجود ندارد که گربه شما بتواند تا ۲۰ سالگی زندگی کند، زیرا طبیعت و پرورش هر دو از عوامل تعیین کننده در این موضوع هستند.اما انتخاب گربه ای با عمر طولانی و مراقبت عالی از گربه،احتمال داشتن یک همراه دوست داشتنی برای سال های طولانی را بالا می برد.تغذیه با کیفیت ، ورزش کافی و بررسی منظم سلامتی ،در تعیین طول عمر هر گربه نقش دارد‌. همچنین متخصصان توصیه می کنند که گربه ی خود را در خانه نگه دارید تا از بروز بیماری ها و آسیب دیدگی جلوگیری کند. این گربه ها از نژادهایی هستند که،سال های زیادی عمر می کنند:

سیامی

نژاد سیامی در اصل اهل تایلند هستند.سیامی یک گربه ی زیبا و چشمگیر است که برای قرن ها مردم را مجذوب خود کرده است.این نژاد به دلیل داشتن بدن دراز و باریک و نشانه های متمایز،در کنار صدا و رفتار اجتماعی طبیعی اش معروف است.برخی از سیامی ها به بیماری های دندان و دستگاه تنفس مبتلا می شوند ولی به طور کلی این نژاد مشکل سلامتی نگران کننده ای ندارد.میانگین طول عمر این نژاد ۱۲ تا ۲۰ سال است‌.سیامی ها ۱۰ تا ۱۲ اینچ طول و ۱۰ تا ۱۲ پوند وزن دارند.این گربه ها بدنی براق و چشمان بادامی شکل دارند.

بورمس

نژاد بورمس دورگه ای از یک گربه ی قهوه ای اهل برمه و یک سیامی است.این نژاد گربه ای بازیگوش،اجتماعی و ماجراجو است.همچنین این نژاد به طور کلی سالم است ولی استعداد ابتلا به بیماری تغییر شکل جمجمه و گلوکوم(آب سیاه) در آنها وجود دارد. با وجود این نگرانی های بهداشتی این نژاد به طور متوسط ۱۶ تا ۱۸ سال عمر می کند.گربه های بورمس ۱۰ تا ۱۲ اینچ طول و ۶ تا ۱۰ پوند وزن دارند.چشم های این گربه ها گرد و طلایی است و بدنی ماهیچه ای دارند.

ساوانا

گربه ی ساوانا ترکیبی از گربه ی آفریقایی و بخشی گربه ی خانگی است.نگهداری از این گربه فقط به کسانی که تجربه ی نگهداری از گربه را دارند،توصیه می شود.با وجود اینکه این نژاد به طور کامل اهلی نمی شوند ولی با مردم رفتاری دوستانه دارند.آنها تمایل به انجام کارهای غیر قابل پیش بینی،فعال و جسورانه دارند.این نژاد دورگه به طور کلی سالم است و طول عمری بین ۱۲ تا ۲۰ سال دارد.گربه ی ساوانا ۱۲ تا ۱۴ اینچ طول و ۲۰ تا ۳۰پوند وزن دارد.این نژاد بدنی لاغر و بلند و خز طلایی با نقطه ها و خال های سیاه رنگ دارند.

مائو مصری

مائو مصری به دلیل حضور در هنرهای مصر باستان به این نام شناخته می شود‌.این گربه نژادی زیبا است که مشخصه ی اصلی او داشتن خز خال خال است.مائو مصری به طور کلی در کنار مردم راحت است و خود را جزئی از خانواده می کند و انتطار دارد با او نیز همینطور برخورد شود.با اینکه برخی گربه ها از این نژاد مستعد بیماری قلبی اند ولی به طور متوسط ۱۲ تا ۱۵ سال عمر می کنند.گربه های مائو مصری ۸ تا ۱۰ اینچ طول و ۷ تا ۹ پوند وزن دارند.این نژاد چشمان سبز،گوش های بزرگ و بدنی ماهیچه ای دارند.

رگدال

ردگال گربه ای راحت و ملایم است و به طور معمول انسان ها و صاحبش را دوست دارد و تمایل دارد همه جا او را دنبال کند.این گربه ها به طور کلی سالم هستند ولی بعضی از آنها مستعد بیماری سنگ مثانه و بیماری های قلبی اند.با این وجود طول عمر آنها ۱۵ یا بیشتر از آن است.این نزاد ۹ تا ۱۱ اینچ طول و ۸ تا ۲۰ پوند وزن دارند‌.چشم های گربه های رگدال ابی و موهای آنها نیمه بلند است.

بالیایی

بالیایی در اصل یک نژاد با جهش ژنتیکی از نژاد سیامی است.تنها تفاوت بارز این دو نژاد در طول خز و موی آنها است.مانند سیامی،بالیایی نیز رفتاری دوستانه دارند و پر انرژی و خوش صحبت هستند.این گربه ها دوست دارند در کارهای خانه به شما کمک کنند و دخیل باشند.طول عمر این نژاد به طور میانگین بین ۱۲ تا ۲۰سال است.بالیایی ۶ تا ۷اینچ طول و ۸ تا ۱۲ پوند وزن دارد.این نزاد چشمان آبی و بدنی بلند و باریک دارد.

آبی روسی

آبی روسی گربه ای آرام و محفوظ است که تمایل دارد با خانواده اش مهربان باشد ولی به آنها نمی چسبد.این گربه را اغلب در مکانی آفتابی در حال استراحت می بینید یا بالاترین نقطه ای که بتواند آنجا را قلمروی خود بداند.این نژاد مستعد به داشتن بیماری های چشمی و سنگ مثانه اند و متوسط طول عمر آنها ۱۵ تا ۲۰ سال است.طول این نژاد ۸ تا ۱۰ اینچ و وزن انها ۸ تا ۱۲ پوند است.آبی روسی خز آبی-طوسی و چشم های سبز رنگ دارند.

بمبئی

گربه های بمبئی با این قصد پرورش یافته اند که شبیه به پلنگ های مینیاتوری باشند.این گربه ها به طور کل آسان گیر و دوست داشتنی و با محبت اند. آنها عاشق بازی کردن هستند و از قرار گرفتن روی پای فرد مورد علاقه ی خود لذت می برند.این نژاد به دلیل داشتن پوزه ی کوتاه،پاره شدن بیش از حد و بیماری قلبی،مستعد مبتلا شدن به بیماری های دستگاه تنفسی اند.طول عمر متوسط آنها ۱۲ تا ۱۶ سال است.گربه های بمبئی ۸ تا ۱۰ اینچ طول و ۸ تا ۱۵ پوند وزن دارند.این نژاد سر گرد،بدن ماهیچه ای و خز سیاه و براق دارند.

آمریکایی مو کوتاه

گربه ی آمریکایی مو کوتاه به دلیل آسان گیری و بازیگوشی بین خانواده ها و کودکان مشهور است.این گربه ها معمولا در سرگرم کردن خود ماهر اند و نیازی به توجه ندارند با این حال از بازی های تعاملی و اجتماعی استقبال می کنند.اکثر گربه های آمریکایی مو کوتاه به طور معمول سالم هستند ولی برخی ممکن است مستعد بیماری قلبی باشند.طول عمر این نژاد به طور متوسط ۱۵ تا ۲۰ سال است.۸ تا ۱۰ اینچ طول و ۱۰ تا ۱۵ پوند وزن دارند.

اسفینکس

وقتی حرف از مراقبت از اسفینکس می شود،این گربه می تواند توجه زیادی بخواهد.بی مو بودن این گربه ها باعث می شود تا آنها در هوای سرد نیاز به پوشیدن لباس داشته باشند و باید انها را مرتب شستشو داد تا چربی اضافی پوست آنها از بین برود.این نژاد مستعد بیماری های قلبی،مسائل عصبی و بیماری پوستی اند و به طور متوسط ۱۰ تا ۱۵ سال عمر می کنند.این نژاد ۸ تا ۱۰اینچ طول و ۱۰ تا ۱۲ پوند وزن دارند.

بعضی نژاد گربه ها از متوسط عمر یک گربه یعنی ۱۵ سال کمتر عمر می کنند.مثلا گربه ی مانکس بین ۸ تا ۱۴ سال و گربه سنگاپوری ۹ تا ۱۵ سال عمر می کنند.مانچکین به طور متوسط ۱۲ تا ۱۴ سال عمر می کند.صرف نظر از نژاد،گربه های خانگی که مجاز به بیرون رفتن از خانه اند کوتاه ترین عمر یعنی فقط بین ۲ تا ۵ سال را دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب