دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

نژاد های اسب

مشخصات نژاد اسب هافلینگر

هافلینگر اسبی، قوی، جمع و جور و بسیار محبوب در بین کودکان و بزرگسالان است. این اسب‌های کوچک ورزشکار و با استعداد هستند – آنها در پرش، سواری در مسیر و غیره به خوبی عمل می کنند. هافلینگ ها اغلب با مردم بسیار دوستانه هستند و اگرچه ممکن است کوتاهتر از سایر نژادهای سواری باشند، اما بسیار قدرتمند هستند.

بررسی اجمالی نژاد

  • وزن: 800 تا 1300 پوند
  • قد: 13.2 تا 15 دست
  • تیپ بدنی: اندام کوتاه و تنومند با سم و پاهای قوی
  • اطول عمر: 25 تا 30 سال
  • رژیم غذایی: گیاهخوار

تاریخچه و ریشه هافلینگر

هافلینگر از کوه‌های تیرول که امروز بین ایتالیا و اتریش قرار دارد سرچشمه می‌گیرد. در قرون وسطی، اسب‌هایی که سواران و دسته‌هایی را حمل می‌کردند مسیرهای باریکی را برای دسترسی به این کوه‌ها طی می‌کردند. این یک کار چالش برانگیز بود که نیاز به اسب های کوهستانی چابک، مطمئن و قوی داشت.

در سال 1874، یک کلت به نام فولی متولد شد. فولی توسط یک اسب نر نیمه عربی و از یکی از این مادیان های کوهستانی بود. فولی تبدیل به اسب نر پایه همه هافلینگرهای اصیل شد. نام این نژاد از دهکده ای به نام هافلینگ گرفته شد که در آن زمان یک قلمرو اتریش بود.

در سال 1958، هافلینگرها به آمریکا وارد شدند، جایی که این نژاد به سرعت در بین سوارکاران و رانندگان محبوب شد.

سایز هافلینگر

هافلینگرها اسب های فشرده ای هستند که به طور متوسط بین 13.2 تا 15 دست دارند. اگرچه ممکن است کوچک باشند، اما محکم و قوی هستند. اگرچه برخی از این اسب‌ها فقط به اندازه اسب هستند، اما می‌توانند به راحتی افراد بالغ را حمل کنند.

پرورش و موارد استفاده

در طول جنگ جهانی دوم، هافلینگر به گونه‌ای پرورش یافت که کوتاه‌قد و تنومند باشد، اما از آن زمان تمرکز پرورش به پرورش اسب‌های همه‌کاره‌ای معطوف شد که هم می‌توانند سوار شوند و هم سوار شوند، که بازتابی از ویژگی‌های نژاد مدرن رایج امروزی است.

هافلینگر به لطف تطبیق پذیری خود، فعالیت های مختلفی را انجام می دهد و در آن موفق می شود. این یک اسب درساژ، پرش و نمایش وسترن محبوب است. به اندازه کافی قوی و مستحکم است که می تواند به عنوان پایه خرک یا بسته بندی عمل کند. همچنین در رانندگی لذت بخش، راندن استقامتی و تریل سواری برتر است. خلق و خوی ملایم و شخصیت مردم دوست آن، آن را برای برنامه های سوارکاری درمانی نیز ایده آل کرده است.

رنگ ها و نشانه ها

این نژاد به خاطر کت شاه بلوطی طلایی و یال و دم کرم یا سفید رنگش شناخته شده است. کت Haflinger می تواند از طلایی روشن تا شاه بلوطی تیره تر یا شاه بلوطی جگری متغیر باشد. بسیاری از هافلینگرها همچنین دارای نقاط سفید در قسمت پایین پاها و صورت خود هستند.

ویژگی های منحصر به فرد هافلینگر

هافلینگر دارای ویژگی های منحصر به فرد بسیاری است. این به دلیل استحکام و ساختار جمع و جور خود شناخته شده است که مزایای زیادی را ارائه می دهد. یک هافلینگر می تواند بزرگسالان را حمل کند و در بسیاری از رشته ها رقابت کند، اما همان اسب برای حمل کودکان نیز مناسب و اندازه مناسبی است. هافلینگرها به مردم مدار بودن و خلق و خوی آرام شهرت دارند. آنها به دلیل خلق و خوی و تطبیق پذیری، اسب های خانوادگی ایده آلی هستند.

رژیم غذایی و تغذیه

اکثر هافلینگ ها نگهبانان آسانی هستند، بنابراین کلید حفظ سلامت آنها در یک رژیم غذایی با دقت انتخاب شده و کنترل شده است. اکثر این اسب ها به غلات کمی نیاز دارند یا اصلاً نیاز ندارند، اما اگر حجم کاری هافلینگر به داشتن غلات نیاز دارد، مهم است که یک گزینه کم قند و نشاسته را انتخاب کنید. هافلینگ ها به یونجه کمی نیز نیاز دارند، بنابراین تغذیه یونجه در یک تغذیه کند می تواند به ماندگاری بیشتر یونجه کمک کند.

در حالی که هافلینگ ها عاشق علف هستند، بسیاری از آنها نباید اجازه داشته باشند که از قندهای غنی آن لذت ببرند. بسیاری از هافلینگرها اگر در مرتع هستند نیاز به پوشیدن پوزه چرا دارند، و این امر به ویژه در صورتی که اسب دارای مشکلات متابولیک یا سابقه موسس باشد، مهم است.

مشکلات رایج سلامتی و رفتاری

در حالی که هافلینگرها اغلب با مردم رفتار دوستانه ای دارند و خلق و خوی نسبتاً آرامی دارند، برخی به دلیل آزمایش سواران خود و ایجاد نگرش کمی سرسخت شناخته می شوند. از آنجایی که این اسب ها بسیار قوی هستند، اگر تصمیم بگیرند از این قدرت برای پیگیری ایده های خود استفاده کنند، می توانند سوارکاران مبتدی را تحت تأثیر قرار دهند. آموزش حرفه ای و مدیریت مداوم می تواند به این امر کمک کند.

هافلینگرها معمولا سالم هستند، اما این نژاد مستعد ابتلا به برخی از مشکلات سلامتی بالقوه است:

  • لامینیت: این عارضه دردناک سم می تواند منجر به چرخش استخوان تابوت و فرورفتن آن شود و از دیواره سم جدا شود. این اغلب به دلیل خوردن بیش از حد علف یا غلات غنی توسط اسب ها ایجاد می شود.
  • سندرم متابولیک اسب: این وضعیت می تواند منجر به چاق شدن اسب، ایجاد مقاومت در برابر انسولین و در معرض خطر ابتلا به لامینیت شود. اسب های مبتلا به EMS برای حفظ سلامتی خود نیاز به نگهداری دقیق دارند.

آراستن

این نژاد به نظافت متوسط ​​نیاز دارد. یال ضخیم و دراز، پیشانی و دم آن می تواند به مراقبت و نگهداری بیشتری نیاز داشته باشد، به ویژه در زمستان ها و بهارهای گل آلود. گره‌زدایی منظم با یک گره‌گشای با کیفیت و شانه یال و دم می‌تواند به جلوگیری از شکستگی مو کمک کند.

هافلینگ ها به داشتن سم های بادوام و سالم معروف هستند، اما برای صاحبان مهم است که سم اسب خود را به طور منظم، از جمله قبل و بعد از سواری، انتخاب کنند. هافلینگر همچنین از کاری کردن و نظافت منظم سود می برد، که می تواند به درخشش طبیعی طلایی پوشش آن کمک کند.

اسب های هافلینگر قهرمان و مشهور

249 فولی، اسب نر متولد 1874، شاید معروف ترین هافلینگر باشد. Folie پدر بنیاد بود و همه Haflinger های امروزی دارای خطوط خونی هستند که می توان به او ردیابی کرد.
Prometea، فیلی که در سال 2003 به دنیا آمد، نتیجه یک کلون بود. دانشمندان ایتالیایی این ماهی را پرورش دادند و او اولین اسب شبیه سازی شده بود که به دنیا آمد.
آیا اسب هافلینگر برای شما مناسب است؟
هافلینگ ها می توانند انتخابی عالی برای بسیاری از سوارکاران باشند. جثه کوچک آنها سوار شدن و پیاده شدن آنها را آسانتر از اسبهای بزرگتر می کند و این واقعیت که بسیاری از این اسبها را هم می توان سوار کرد و هم سوار کرد نیز یک مزیت بزرگ است. هافلینگ ها معمولا آرام و یکنواخت هستند، و آنها را به گزینه ای کاربردی برای سوارکاران مبتدی یا کسانی که به دنبال افزایش اعتماد به نفس خود هستند تبدیل می کند. تطبیق پذیری این نژاد همچنین اگر به رشته های مختلف علاقه مند هستید، یا اگر به دنبال اسبی هستید که بتوانید با یک کودک یا یک دوست به اشتراک بگذارید، ایده آل است.

از آنجایی که هافلینگرها نگهبانان آسانی هستند، می توانید انتظار داشته باشید مقداری پول در هزینه های خوراک پس انداز کنید. تا زمانی که آماده باشید مصرف علف اسب را محدود کنید و با دقت رژیم غذایی مناسبی برای اسب خود ایجاد کنید، این نژاد می تواند افزودنی عالی برای انبار شما باشد.

چگونه هافلینگر را بپذیریم یا بخریم

هافلینگرها اسب های محبوبی هستند و یافتن یک اسب آموزش دیده و پرورش یافته با قیمت 5000 دلار یا بیشتر معمول است. اسب‌های نمایش رقابتی می‌توانند 10000 دلار، 20000 دلار یا بیشتر قیمت داشته باشند، اگرچه قیمت‌ها نیز بسته به موقعیت مکانی شما در کشور متفاوت است.

اگر می خواهید Haflinger بخرید، بهتر است به دنبال یک پرورش دهنده معتبر یا برنامه آموزشی باشید. هافلینگرها معمولا سالم هستند، اما همیشه سرمایه گذاری در یک امتحان پیش خرید و همراه داشتن یک مربی با استعداد برای ارزیابی هر اسب فروش مورد نظر خود را در نظر بگیرید.

گاهی اوقات متوجه خواهید شد که امداد اسب هافلینگرها را برای فرزندخواندگی در دسترس دارند. اگر به فکر پذیرش یک اسب هستید، سوالات زیادی در مورد سابقه، آموزش و خلق و خوی آن بپرسید تا مطمئن شوید که برای شما مناسب است. همچنین توصیه می‌شود هنگام پذیرش اسب، روی یک امتحان پیش‌خرید سرمایه‌گذاری کنید تا از مسائل بهداشتی مهم یا محدودیت‌هایی که اسب جدیدتان ممکن است داشته باشد آگاه باشید.

سوالات متداول درباره اسب هافلینگر

آیا اسب هافلینگر برای مبتدیان خوب است؟

اسب های هافلینگر معمولاً نژاد خوبی برای سوارکاران مبتدی نیستند. آنها اسب های باهوشی هستند که کنترل کننده های خود را آزمایش می کنند و اغلب از سواران بی تجربه بهره می برند. اما با تکنیک های آموزشی صحیح و مراقبت مناسب، هافلینگرها می توانند اسب های مناسبی برای سوارکاران مبتدی باشند.

اسب هافلینگر برای چه مواردی استفاده می شود؟

هافلینگ ها کاربردهای زیادی دارند، از جمله حمل بار های سبک، رشته های مختلف زیر زین مانند سوارکاری استقامتی،  سوارکاری درمانی و …. آنها همچنین هنوز توسط ارتش اتریش و آلمان برای کار در زمین های ناهموار استفاده می شوند.

قیمت هافلینگر چقدر است؟

هافلینگرها اسب‌های محبوبی هستند و یافتن اسب‌های آموزش‌دیده و پرورش‌یافته‌ای که به قیمت 5000 دلار یا بیشتر به فروش می‌رسد معمول است. اسب‌های نمایش رقابتی می‌توانند 10000 دلار، 20000 دلار یا بیشتر قیمت داشته باشند، اگرچه قیمت‌ها نیز بسته به موقعیت مکانی شما در کشور متفاوت است.

آیا هافلینگرها سرسخت هستند؟

هافلینگ ها نیز می توانند کاملاً سرسخت باشند. هافلینگ ها می دانند که باهوش هستند. این بدان معنی است که سرسختی خاصی در خلق و خوی آنها وجود دارد که می تواند دشوار باشد. اگر عادت بدی در آنها ایجاد شود و این به یک رفتار مشکل ساز تبدیل شود، تغییر دیدگاه اسب می تواند دشوار باشد.

یک هافلینگر چقدر سوارکار می تواند حمل کند؟

آنها می توانند تا 300 پوند را حمل کنند، اغلب از انها برای سوارکاری درمانی استفاده می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب