دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

نژاد های اسب

توضیحات جامع درباره اسب اندلسی (Andalusian)

وقتی اسب اندلس را می بینید ، نژادی است که هرگز نمی توانید فراموش کنید. یال و دم بلند و روان زیبای ان بسیار جلب توجه می کند. این نژاد همه کاره ،می توانید در بسیاری از ها به پیاده روی بپردازید ، در کلاس های تفریحی شرکت کنید و تجربه لذت بخشی را در کنارشان تجربه کنید.آندلوسی نژادی کاملاً متنوع است ، و آن را برای پرش ، پیست سواری بکار گرفت. این به لطف فرمان برداری آنهاست ، یک انتخاب محبوب برای رژه ها. همین ترکیب انعطاف پذیری و مهارت است که امروزه این نژاد را بسیار محبوب کرده است.

تاریخچه اسب های اندلسی

آندلس از اسب های ایبریایی اسپانیایی و پرتغالی تبار است و از استان اندلس ، جایی که نام خود را گرفته است ، سرچشمه می گیرد. همچنین با نام اسب اسپانیایی خالص یا PRE شناخته می شود ، اندلس با لوزیتانو که به نام پرتغال لوزیتانیا نامگذاری شده است ، ارتباط نزدیکی دارد.

تاریخچه اندلس هزاران سال طول می کشد و از اسب های ماقبل تاریخ که در زمان ماقبل تاریخ شبه جزیره ایبریا در اسپانیا زندگی می کردند سرچشمه گرفته است. اسب ایبری تحت تأثیر اسبی بود که توسط کاوشگران به شبه جزیره آورده شد و جای خود را به نژاد آندلوسی در دهه 1400 داد.

اسب ایبری به عنوان یک اسب جنگی فوق العاده شناخته می شد و اندلس آن میراث را ادامه داد. ارتشها به دلیل چابکی و سرعت آن از اندلس طرفداری می کردند و همین خصوصیات باعث می شد نژاد به یک اسب محبوب در بین سلطنتی اروپا تبدیل شود. با شکل گیری آکادمی های سوارکاری و رواج هنر سوارکاری ، اندلسی کوه محبوب خود را ایجاد کرد و نژادهایی مانند لیپیزانر ، خلیج کلیولند و کونمارا را تحت تأثیر قرار داد.

ویژگی های ظاهری اسب های اندلسی

اندلس ها اسب های قدرتمند و جمع و جوری هستند که به طور متوسط 15.1 دست (156 سانتی متر) ارتفاع دارند. اسب های نر تقریباً 1112 پوند(504 کیلو گرم) وزن دارند ، در حالی که وزن مادیان ها تقریباً 900 پوند(408 کیلوگرم) و قد ان ها 14.3 دست (154 سانتی متر) است.

دولت اسپانیا حداقل قد برای ثبت نام اسب اصیل را اسپانیا را 15.0 دست (60 اینچ ، 152 سانتی متر) برای مردان و 14.3 دست (59 اینچ ، 150 سانتی متر) برای مادیان ها تعیین کرده است – این استاندارد توسط انجمن پرورش دهندگان اسب اصیل اسپانیایی تعیین می شود.

تنوع رنگی در اندلسی ها

آندلوسی ها در رنگهای بسیاری از جمله رنگ سیاه ، شاه بلوط و پالومینو یافت می شود. اندلس با رنگهای کمیاب پوست بادمجان نیز ثبت شده.

ویژگی های ظاهری اسب های اندلسی

خصوصیات منحصر به فرد اسب اندلس

آندلوسی ها به دلیل بدن جمع و جور و انعطاف پذیری زیاد مفاصل باعث می شود که به خوبی رو به جلو حرکت کنید. این اسب ها به دلیل هوششان ، اغلب حرکت های دشوار را به راحتی و به سرعت می آموزند.

مشکلات بهداشتی و رفتاری

آندلوسی به خوش اخلاقی ، باهوش بودن مشهور است. اسب های اندلسی به طور کلی نژاد سالمی هستند اما مستعد برخی از مسائل بهداشتی هستند از جمله:

  • مشکلات روده کوچک: اندلس بیشتر از سایر نژادها با کاهش جریان خون در روده باریک روبرو می شوند.
  • لامینیت: اندلسایی هایی که مشکلات روده ای را تجربه می کنند نیز در معرض خطر بیشتری برای ایجاد لامینیت هستند ، یک بیماری بسیار دردناک که نیاز به مدیریت و درمان طولانی مدت دارد.
  • مسائل متابولیکی: اندلیس تمایل به مسائل متابولیکی مانند Cushing’s دارند که اغلب با افزایش سن اسب ظاهر می شوند. این مسائل اغلب نیاز به مدیریت دقیق رژیم غذایی دارد و ممکن است نیاز به دارو  نیز داشته باشند.

آراستن موها

آندلوسی ها به دلیل داشتن موهای ضخیم و روان ، نیاز به نظافت چشمگیری دارند. رطوبت  و نگهداری منظم برای سالم نگه داشتن این یالها و دم های طولانی لازم است.برخی از مالکان برای کمک به کمترین میزان گره خوردن ، گره ها را به طور روزانه می بافند.

مانند هر نژاد دیگری، اندلس نیز از نظافت منظم ،که می تواند به درخشش اسب کمک کند نیاز دارد. با وجود خاکستری یا سفید بودن بسیاری از اسب ها ، تمیز نگه داشتن آنها می تواند یک چالش باشد. اگر صاحب یک اسب با رنگ روشن تر هستید ، برای استحمام منظم یا معالجه لکه ها آماده باشید.

اسب های اندلسی

رژیم و تغذیه

اندلس تمایل به نگهداری آسان دارند و اغلب مستعد ابتلا به مشکلات متابولیکی هستند. رژیم غذایی اسب باید به دقت کنترل شود تا اطمینان حاصل شود که اسب وزن سالم را حفظ می کند.

اسب ها از یونجه با کیفیت بهره مند می شوند و ممکن است به مکمل دانه یا متعادل کننده جیره نیاز داشته باشند. ممکن است لازم باشد از چرا در چمنزارهای بسیار سرسبز تغذیه شوند ، خصوصاً در صورت بروز مشکلات متابولیکی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب