دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

گونه های پرندگان

طوطی آمازون پاناما همراه با توضیحات جامع(2020)

طوطی های آمازون پاناما بسیار گران قیمت و سبتاً کمیاب است که به خاطر شخصیت بازیگوش و غیرتهاجمی اش بسیار مشهوراند. این یک حیوان خانگی دوست داشتنی است که تعامل با مردم را دوست دارد. این طوطی سبز با اندازه متوسط ، وقتی با پشتکار آموزش می بیند ، می تواند سخنگوی خوبی باشد.

تاریخچه طوطی امازون پاناما

امازون پاناما ها از شمال کلمبیا تا غرب پاناما از جمله جزایر مروارید و کوئیبا گسترش یافته اند. مانند سایر گونه های طوطی آمازون ، این طوطی عمدتا در جنگل های بارانی ساکن هستند.

کنوانسیون تجارت بین المللی اعلام کرده گونه های در معرض خطر ، به صورت عجیب و غریب در تجارت حیوانات خانگی معامله می شوند ، همچنین آمازون پاناما جزوه گونه های در معرض خطر انقراض معرفی شده اند. اگرچه به دام انداختن ان ها غیرقانونی است ، اما از دست دادن زیستگاه و به دام انداختن غیرقانونی باعث کاهش قابل توجه جمعیت این پرنده شده است.

خصوصیات اخلاقی طوطی امازون پاناما

آمازون های پاناما پرندگانی سرگرم کننده و اجتماعی هستند که در سالهای اخیر به عنوان حیوانات خانگی محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. هوش بالای آنها ، بهمراه ماهیت بازیگوشی، آنها را به عنوان حیوان خانگی برای خانواده هامناسب می کند. آنها بسیار در یادگیری و صحبت کردن با استعداد هستند.

ماهیت اجتماعی آنها کمک می کند تا همراهانی لطیف و مهربان داشته باشید. در حالی که این یک پرنده دوست داشتنی است ، این یک گونه بسیار پرانرژی نیز هست ، بنابراین این پرنده به صاحبی احتیاج دارد که بتواند با آن همگام شود. باید هر روز فضای مطمئنی را پرواز کردن و بازی در خارج از قفس داشته باشد.

مانند تمام طوطی های آمازون ، آمازون های پاناما نیز ممکن است در دوران نوجوانی مرحله پرخاشگری موقتی را طی کنند. این پرنده برای پیمایش در این دوره چالش برانگیز به یک مربی طوطی مجرب نیاز دارد.

گفتار و آواز

این طوطی که سریعاً توانایی گفتگو را دارد ، به راحتی می تواند صداها را تقلید کرده و به یک سخنران عالی تبدیل شود. مانند اکثر طوطی های آمازون ، آنها اغلب حدود 10 دقیقه هنگام طلوع آفتاب و هنگام غروب آفتاب بسیار پر سر و صدا می شوند. این غریزه به عنوان یک ساعت در پرندگان ادامه دارد.

خصوصیات اخلاقی طوطی امازون پاناما

ویژگی های ظاهری طوطی پاناما

طول آمازون های پاناما به طور متوسط 12 تا 14 اینچ (از 31 تا 35 سانتی متر شامل دم) و وزن آن ها حدود 380 گرم است.

آنها پیشانی زرد همرا با رنگی آبی روی تاج خود دارند. منقار ان ها خاکستری با نوک تیره و پاهای آنها به رنگ شاخه درخت است.

آنها گاهی اوقات با آمازونهای تاج زرد اشتباه گرفته می شوند. با این حال ، پاناما کوچکتر است ، سایه سبز تیره تری دارد و منقار آنها فاقد نقاط نارنجی است. علاوه بر این ، بقیه منقار نسبت به طوطی های آمازون واقعی پاناما تیره هستند.

در مقایسه با سایر طوطی های آمازون ، پاناما نسبتاً ملایم تر بوده همچنین آنها بسیار با استعداد صحبت می کنند ، اما می توانند بسیار پر سر و صدا شوند.

رنگ و علامت گذاری طوطی آمازون پاناما

آمازون های پاناما عمدتا به رنگ سبز هستند و یک وصله مثلثی به رنگ زرد روشن روی پیشانی خود دارند همراه با تاج ابی. در قسمت بالهای آنها لکه ای قرمز ، پاهای گوشتی و منقاری به رنگ شاخه ، چشم نارنجی است و توسط یک حلقه سفید بدون چربی احاطه شده است.

علامت گذاری آنها اغلب مردم را وادار می کند تا آنها را با طوطی محبوب آمازون با طوطس زرد اشتباه بگیرند. اختلافات ظریف است. آمازون پاناما کمی کوچکتر است ، سایه سبز تیره تری دارد و فاقد نقطه نارنجی مایل به قرمز در قسمت بالایی منقار است که چربی زرد آنها را دارد.

مراقبت و نگهداری از طوطی آمازون پاناما

این پرنده گرچه بزرگ نیست اما به قفسی جادار احتیاج دارد. یک محفظه مناسب که به ارتفاع 2 تا 5 فوت (60 تا 150 سانتی متر) ایستاده باشد. یک قسمت برای بازی در بالای قفس ، از جمله یک آویز ، طوطی های آمازون از جمله پاناما ، می توانند طیف گسترده ای از دما را تحمل کنند.

طوطی های آمازون با تعامل اجتماعی رشد می کنند و برای سالم و شاد ماندن به آن احتیاج دارند. پرندگان غفلت شده غالباً دچار الگوی رفتاری مخرب و افسردگی می شوند که می تواند خود را در مشکلات مختلف جسمی و عاطفی نشان دهد.

لازم است هر روز زمانی را برای تعامل با پرنده اختصاص دهید. این پیوند سالم را برقرار و حفظ کنید. برای مالکانی که قادر به ارائه تعاملات روزانه زیادی نیستند ، ممکن است بخواهند پرنده دیگری این وظیفه را به عهده بگیرید.

طوطی های آمازون با نزدیک شدن به بلوغ جنسی (در سنین 4 تا 5 سالگی) ، مرحله ای تهاجمی و گزنده را پشت سر می گذارند که برخی از صاحبان نمی توانند از پس آن برآیند. زمان عبور از این مرحله، می تواند دو هفته یا دو سال طول بکشد. صاحبان بالقوه باید به یاد داشته باشند که اگر آمازون پاناما را بپذیرند ، تعهد مادام العمر ان ها را می پذیرند. در صورت مراقبت صحیح از این پرندگان ان می توانند بیش از 60 سال عمر کنند، بنابراین نگهداری از آنها تصمیمی نیست که به راحتی گرفته شود.

به عنوان یک پرنده در جنگل های بارانی ، از دوش های مکرر یا حمام خود لذت می برد. زمان حمام می تواند فرصتی برای تعامل خوب با پرنده شما باشد و برخی از صاحبان هر روز صبح پرنده را با خود به حمام حمام می برند. به طور معمول ، شما می توانید پرنده خود را چندین بار در هفته با استفاده از اسپری اب بشوید. این یک تجربه خوشحال کننده برای طوطی آمازون پاناما شماست.

طوطی آمازون پاناما رویه شاخه

مشکلات بهداشتی در طوطی panama amazon

آمازون پاناما در صورت مراقبت کافی پرنده ای کاملاً سالم است ، اما همچنین می تواند مشکلات سلامتی مشترکی را که در سایر طوطی های آمازون یافت می شود دچار شود.

پرندگان مستعد بیماری های قارچی مانند آسپرژیلوز هستند. برای اینکه این بیماری به پرنده شما آسیب نرساند ، هرگونه تراش چوبی قدیمی یا مواد دیگری را که می تواند کپک بزند ، بردارید. همچنین ، آمازون ها مستعد ابتلا به عفونت های باکتریایی هستند. علائمی شامل مشکلات تنفسی مانند دشواری در تنفس است. این عفونت ها قابل درمان هستند. با این حال ، آسپرژیلوز اغلب کشنده است.

اگر پرنده شما از رژیم غذایی درستی تبعیت نکند یا به اندازه کافی میوه و سبزیجات مصرف نکند ، پرنده شما می تواند دچار کمبود ویتامین A ، سندرم کبد چرب یا تومورهای چربی سرطانی شود.

رژیم و تغذیه

در طبیعت ، آمازون پاناما توت ، میوه های دیگر ، گیاهان ، دانه ها و مغزها را می خورد. مانند تمام طوطی های آمازون ، آمازون های پاناما نیز بهترین عملکرد را در یک رژیم غذایی با  با کیفیت بالا ، همراه با مخلوط دانه و وعده های غذایی روزانه میوه ها و سبزیجات تازه  دارند. یک رژیم غذایی تازه و متنوع به شما اطمینان می دهد که پرنده شما تغذیه عالی را حفظ می کند.

میوه ها ، سبزیجات و سبزیجات باید حدود 20 تا 25 درصد از رژیم روزانه را تشکیل دهند. دانه ها و آجیل ها غذاهای پرچربی هستند که می توانید به عنوان خوراکی های گاه به گاه ارائه دهید.

آمازون های پاناما از غذا خوردن در کنار خانواده لذت می برند. شما می توانید طیف وسیعی از غذاهای مغذی انسان را با پرنده تقسیم کنید ، هرچند اجازه ندهید پرخوری کند. مانند همه طوطی ها ، آووکادو و شکلات برای این پرندگان سمی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب