دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

نژاد های گربه

۱۳ نژاد گربه با چشم های بزرگ

اگر دنبال گربه ای با ویژگی های خاص می گردید این لیست از گربه هایی با چشمان بزرگ مناسب شما است.هرکدام از این گربه ها ظاهر و خصوصیات مختلفی دارند ولی ویژگی مشترکشان داشتن چشمان بزرگ است.

گربه ی کورنیش رکس

کورنیش رکس که به عنوان ضد آلرژی شناخته میشود در صدر لیست گربه های خاص قرار می گیرند.این نژاد بدنی لاغر و سر مثلثی شکل و چشم های بیضی شکل و برجسته دارند.چشمهایشان معمولا طلایی با رگه های آبی،سبز و قهوه ایت .رنگ چشم این نژاد با موهایشان تناسب دارد.۱۱ تا ۱۵ اینچ طول و ۶ تا ۱۰ پوند وزن دارند.گوش های کورنیش رکس بزرگ و پهن است و پوشش بدنشان مخملی است.

گربه ی دوون رکس

دوون رکس مانند کورنیش رکس به دلیل پوشش مخملی که دارند مشهور اند.این نژاد همچنین چشمان بزرگ و بیضی شکلی دارند که او را متفاوت می کند.گوش های مثلثی و پهن و بدن صاف آنها در یک اتاق توجه را جلب می کند.تمام رنگ های چشم در آنها دیده میشود، اگر چه گربه هایی با پوستی به رنگ راسو معمولا چشم های آبی رنگ دارند.
دوون رکس ها ۱۰ تا ۱۲ اینچ طول و ۶ تا ۹ پوند وزن دارند.

گربه ی سنگاپوری

گربه ی سنگاپوری یکی از کوچکترین گربه های دنیا است که بزرگترین چشم ها را دارد.این نژاد کوچکترین ن؛نژاد ثبت شده در TICA است و به مهربانی و بازیگوشی شناخته می شوند.چشم های بادامی شکل گربه ی سنگاپوری به رنگ فندقی،سبز یا زرد رنگ است.اگر گربه ای از این نژاد چشم های کوچکی داشته باشد،یک اشتباه و خطر جدی است. ۶ تا ۸ اینچ طول و ۴ تا ۸ پوند وزن دارند.داشتن قد کوچک و عضلانی،سر گرد و چشمان بزرگ ویژگی های بارز گربه ی سنگاپوری است.

گربه ی اسفینکس یا گربه ی بی مو

گربه ی اسفینکس به دلیل پوست بدون مو شهرت دارد.همچنین با چشمان بزرگ و منحصر به فرد خود توجه شما را جلب می کند.در حالت استاندارد چشم این نژاد به عنوان “لیمویی شکل” توصیف می شود ، یک مرکز کاملاً باز دارد که به نقطه ای در دو طرف چشم می رسد.رنگ های مختلفی برای چشمان آنها وجود دارد ولی آبی یخی،آبی و سایه های سبز رنگ چشمان گربه ی اسفینکس را بزرگتر نشان می دهد.۸ تا ۱۰ اینچ طول و ۱۰ تا ۱۲ پوند وزن دارند.بدن بدون مو ، با رنگدانه های پوستی ، انواع مختلف رنگ را ارائه می دهد.

گربه ی پرشین یا ایرانی

شاید چشمان گرد و بزرگ در صورت صاف و کوچک و اندازه ی متوسط گربه های ایرانی عجیب باشد.همچنین چشمان آبی روشن پرشین با موهای بلند و کرکی و تضاد زیبایی ایجاد می کند.البته چشمان مسی یا دورنگ(یک چشم مسی،یک چشم آبی) نیز در این گربه ها دیده می شود.گربه های پرشین ۸ تا ۱۰ اینچ طول و ۷ تا ۱۲ پوند وزن دارند.

گربه ی فولد اسکاتلندی

ممکن است بارز ترین ویژگی گربه ی فولد اسکاتلندی گوش های آن باشد که به نظر می رسد روی هم تا شده اند و روی سر صاف قرار گرفته اند ولی نباید چشم های بزرگ و گرد این گربه را فراموش کرد.چشم ها و گوش های این نژاد در کنار هم ظاهر بامزه ای برای او شکل می دهند.چشم های گرد فولد اسکاتلندی در رنگ های مسی،طلایی،سبز و آبی دیده می شود.بینی پهن در وسط صورت چشم ها را از هم جدا می کند.۸ تا ۱۰ اینچ طول دارند. گربه ی نر ۹ تا ۱۳ پوند و گربه ی ماده ۶ تا ۹ پوند وزن دارند.

گربه ی تا‌نکینز

اگر به چشمان این گربه خیره شوید احتمالا نمی توانید نگاهتان را از او بگیرید.به غیر از چشم های بزرگ و گرد رنگ چشم در گربه ی تانکینز بسیار زیباست.چشم های این نژاد در رنگ های آبی،آبی آسمانی،بنفش و طلایی وجود دارد.این گربه به عنوان یک دو رگه از نژاد بورمس که آنها هم چشم های بزرگی دارند و نژاد سیامی که رنگ پوست جالب و ژن های متنوعی دارند؛است.ترکیب این دو نژاد چشم های بزرگ و رنگارنگی را به گربه ی تانکینز می دهد که بین گربه ها بی نظیر است. ۸ تا ۱۰ اینچ طول و ۶ تا ۱۲ پوند وزن دارند.این نژاد بدنی متوسط و خزی کوتاه دارند.

گربه ی بورمس

گربه ی بورمس ترکیبی از نژاد مینامار و سیامی است.ریشه ی همه ی گربه های بورمس به گربه ای به نام وونگ مائو می رسد.چشمان گرد بزرگ و سبز براق و طلایی درخشان دیگر ویژگی مشترک بین گربه های بورمس است. ۱۰ تا ۱۲ اینچ طول و ۶ تا ۱۴ پوند وزن دارند.این نژاد خزی کوتاه و پاهایی بلند دارند.

گربه ی آبی روسی

گربه ی آبی روسی یکی دیگر از نژاد ها با چشمان بزرگ است.این نژاد سر مثلثی شکل و چشمانی پهن و بزرگ و بینی پهن دارد که همیشه شما را نگاه می کند به جز زمانی که گربه در حال چرت زدن است.نکته ی جالب درباره ی این گربه ها این است که همه ی بچه گربه ها با چشمان زرد متولد می شوتد و با بالغ شدن گربه رنگ چشمش به سبز که رنگ اصلی چشم گربه است تغییر می کند.۹ تا ۱۰ اینچ طول و ۸ تا ۱۵ پوند وزن دارند.

گربه ی بریتانیایی مو کوتاه

تقریبا همه ی ویژگی های این گربه از جمله چشم هایش گرد است.طبق استاندارد این نژاد چشمانی بزرگ،گرد و کاملا باز دارند.تصاویر از این گربه معمولا با خز آبی و چشمان طلایی است ولی لازم به ذکر است رنگ چشم و خز های دیگری مثل سبز،آبی و مسی نیز در آنها دیده می شود.۱۲ تا ۱۴ اینچ طول دارند.گربه ی نر ۹ تا ۱۷ پوند و گربه ی ماده ۷ تا ۱۲ پوند وزن دارد.

گربه ی حبشی

گربه ی حبشی به دلایل زیادی ظاهری عجیب دارن و چشمان بزرگ و بادامی شکل آنها از کمترین دلایل آن آست.از ویژگی های منحصر به فرد چشم گربه ی حبشی خط تیره ای است که دور چشم را گرفته و تضاد زیبایی با چشم طلایی و سبز روشن گربه ایجاد می کند.۸ تا ۱۰ اینچ طول و ۸ تا ۱۲ پوند وزن دارند.

گربه ی شارترو

نزاد شارترو چشمانی گرد و بزرگ دارند و به نظر می رسد همیشه هوشیار هستند.این گربه ها گنجینه ای از فرانسه با خز آبی-طوسی اند.رنگ چشم های آنها از مسی تا طلایی است.رنگ استاندارد چشم نارنجی تیره است که با رنگ خز تناسب دارد.۹ تا ۱۱ اینچ طول و ۱۲ تا ۱۶ پوند وزن دارند.

گربه ی اوسی‌کت

از نظر ظاهری گربه ی اوسی‌کت به یوزپلنگ شباهت دارد و چشمانی بزرگ و بادامی شکل دارند.طبق دستورالعمل های نژاد ،بین دو چشم باید به اندازه ی بیش تر از یک چشم فاصله داشته باشد.اوسی‌کت دارای ژن های متنوعی اند و رنگ های چم متنوعی در آنها قابل قبول است به جز رنگ آبی. ۹ تا ۱۱ اینچ طول دارند.گربه ی نر ۹ تا ۱۵ پوند وزن و گربه ی ماده ۶ تا ۹ پوند وزن دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب