دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب

رژیم غذایی اسب ها

ایا خوردن هندوانه برای اسب ها مناسب است

هندوانه در روزهای گرم تابستان یکی از میوه های محبوب هست. این کاملاً طبیعی است که بخواهید با دوستان خود از جمله اسب این میوه را به اشتراک بگذارید. در حالی که پوسته ها برای ما آنقدرها مزه ندارند، اسب شما احتمالاً آنها را با با لذت می خورد. اما آیا پوستهای هندوانه برای اسب شما بی خطر هستند؟ پاسخ بله است. در مقدار کم ، پوست هندوانه خوب است.

اسب ها می توانند پوست هندوانه بخورند و ویتامین ها و اسیدهای آمینه مفیدی را تأمین می کنند. اما همیشه هندوانه را بشویید تا آفت کش ها و سایر آلاینده ها از بین بروند و زیاد به اسب خود غذا ندهید.

پوست هندوانه یک درمان سالم است ، اما درست مثل سایر مواد غذایی ، نباید در دادن ان افراط کرد.

قند هندوانه

نکته ای که مردم هنگام تغذیه هندوانه با اسب نگران آن هستند ، میزان زیاد قند است. اما این را باید بدانیم که هندوانه بیشتر از اب تشکیل شده است. در واقع ، یک وعده هندوانه حدود 90 درصد از آب تشکییل شده. در یک فنجان هندوانه خرد شده ، حدود 1 گرم فیبر و 9 گرم قند وجود دارد. این بدان معناست که تقریباً 10 درصد هندوانه قند است. همچنین چند ویتامین و مواد معدنی در آن وجود دارد – عمدتا ویتامین های A و C ، منیزیم و فسفر.

شکر به طور طبیعی در همه گیاهان وجود دارد. حتی هویج – یکی از سبزیجات ریشه ای مورد علاقه اسب ها – می تواند حدود 6 گرم قند در هر فنجان خرد شده داشته باشد. غذای طبیعی اسب ، چمن دارای قند نیز هست. در زمان های خاصی از سال ، مقدار قند در چمن می تواند بیش از 25 درصد باشد. در طول یک روز غذا خوردن ، یک اسب چند گرم قند می خورد. این فقط در صورت خوردن زیاد ، مشکل ایجاد می کند ، زیرا مقدار زیادی قند در چمن آنها می تواند منجر به لامینیت و قولنج شود.

قند هندوانه

سموم هندوانه

مورد دیگری که مردم نگران آن هستند سموم احتمالی موجود در پوسته هندوانه است. هندوانه یکی از اعضای خانواده خیار است همانطور که در مورد خوردن پوست یک خیار یا تغذیه آن به اسب خود فکر نمی کنیم. هیچ ماده سمی مبهمی در پوست هندوانه وجود ندارد که فقط برای اسب خطرناک باشد و همانطور که گفته شد پوست هندوانه می تواند توسط انسان ترشیده و خورده شود.

برخی از دارندگان اسب نگران دانه ها هستند. در دانه های بسیاری از میوه ها سم وجود دارد ، اما مقدار سم ان آنقدر جزئی است که بعید است مشکلی ایجاد کند.

دانه های هندوانه حتی می توانند برای یک خوراکی سنتی خوشمزه بو داده شوند. همچنین ، از آنجا که دانه ها بسیار ریز هستند ، احتمال کمی وجود دارد که باعث خفگی شوند ، و شما به راحتی می توانید دانه های هندوانه را جدا کنید تا دیگر نگران دانه های هندوانه نباشید.

تنها کاری که قبل از اینکه به اسب خود هندوانه دهید باید ، انجام دهید شستن قسمت بیرونی آن است. پوست ممکن است با سموم دفع آفات یا علف کش ها اغشته شده باشد ، یا ممکن است باکتری هایی مانند E. coli را حمل کند و با عبور چاقو ، گوشت هندوانه آلوده می شود. این برای شما یا اسب شما خوب نیست. قبل از برش دادن ، کل قسمت خارجی پوست را با آب خنک بشویید.

سموم هندوانه

همه چیز در حد اعتدال

اگر گاهی اوقات مقادیر کمی هندوانه به اسب خود می دهید مشکلی نیست ، اما یک مقدار بسیار زیاد ممکن است منجر به قولنج یا مشکلات دیگری برای روده اسب شما ایجاد کند بنابراین نباید مقدار زیادی هندوانه نیمه رسیده از باغ خود بیرون بریزید به چراگاه ببرید چون تکه های هندوانه نرسیدید می تواند منجر به خفگی اسب شود.پوست هندوانه را باید به قطعات کوچک ، مناسب جویدن تقسیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دوره جامع تربیت سگ زیر نظر مربیان کارازموده و مجرب